Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 12. decembris

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik izmaksā manas mājas renovācija un cik man būs jāmaksā par to?

Nav divu vienādu māju, pat ja tās ir vienas sērijas un celtas vienā gadā. Katras mājas tehniskais stāvoklis var būt atšķirīgs un līdz ar to arī katras mājas renovācijas izmaksas atšķirsies. Izmaksas būs atkarīgas no tā, kādā tehniskā stāvoklī ir māja, sākot no pagraba līdz jumtam, kādi darbi līdz šim ir īstenoti un kādi darbi būs nepieciešami, lai māju padarītu par tehniski sakārtotu energoefektīvu ēku. Ja mājas iedzīvotāji nobalsos par piedalīšanos programmā „Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.1.specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās” 4.2.1.1.pasākumu „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās”  , tad māju apsekos sertificēti speciālisti, izvērtējot mājas energoefektivitātes un tehnisko stāvokli, pēc tehniskās dokumentācijas sagatavošanas tiks realizēts būvniecības iepirkums, un, precizējot bankas izvirzītos nosacījumus, tiks noteiktas projekta izmaksas. 

 

Kā aprēķinās izmaksas, no kā atkarīgs aprēķins – no dzīvokļa iemītnieku skaita vai kvadrātmetriem?

Izmaksu apjoms atkarīgs no dzīvokļa apsildāmās platības jeb kvadrātmetriem. 

 

Kas darīs visus darbus, kādas firmas?

Renovācijas darbu veicējs tiek izraudzīts a/s “Olaines ūdens un siltums” organizētā atklātā konkursā, kura nolikums tiek publicēts uzņēmuma mājas lapā www.ous.lv sadaļā Iepirkumi.

 

Cik ilgi būs jāmaksā kredīts, no kā šis ilgums ir atkarīgs?

Banka izvērtēs, lai uz iedzīvotajiem negulstas pārāk liels finansiālais slogs, un izvērtēs dzīvokļa īpašniekiem optimālāko maksājumu grafiku un apjomu.

 

Vai un kādā apmērā pieaugs mani maksājumi par dzīvokli, piemēram, viena gada laikā?

Banka, izsniedzot aizdevumu, ir ieinteresēta, lai maksājumi par dzīvokli renovācijas laikā nepieaug un gada griezumā ir aptuveni tādi paši kā pirms iesaistes programmā. Ja banka, izvērtējot konkrēto projektu secinās, ka maksājums rada pārāk lielu slogu dzīvokļu īpašniekiem, tad, iespējams, bankas atbalsts tiks atteikts.  

 

Kas un cik lielā apmērā finansiāli atbalsta renovāciju?

Eiropas Savienības līdzfinansējums ir līdz 50% no kopējām renovācijas izmaksām, savukārt Olaines novada pašvaldība apmaksā tehniskās dokumentācijas izstrādi un bankas maksājuma procentus. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi par programmu, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu un finansējuma piesaisti.

 

 

 

 

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Otīlija, Iveta
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31