Jaunumi
2011-05-05
1.maijā līdz ar darba svētkiem Ķekavā Tilderu trasē tika atklāta sezona Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) organizētajam sacensību seriālam
- Latvijas kauss apvidus motokrosā un Latvijas čempionāts zelta mopēdam.

„Apvidus motokross atšķirībā no Latvijas čempionāta motokrosā ir B kategorijas motokrosa sacensības, vairāk orientētas uz dabīgā reljefa trasi iesācēju un hobiju klasēm, kopā piedāvājot 11dažādas motociklu klases sākot ar 85cc līdz pat 4taktu dzinēju motocikliem AM1 un AM2 klasēs, kur piedalās sportisti vecumā no 14 līdz 30 gadiem”, komentē LaMSF motokrosa komisija. Savukārt Zelta mopēds klasēm šogad tiek piešķirts Latvijas čempionāta statuss, kopumā piedāvājot trīs klases - standarta 45cc; standarta divātrumu 50cc un Sporta mopēdu klase līdz 50cc.
Uz sacensībām bija ieradušies 98 braukt gribētāji. Sacensībās sevi vēlējās pierādīt ne vien Latvijas sportisti, bet arī Igaunijas braucēji zelta mopēdā. Līdz ar to šis pasākums kļūst jau par  starptautisku.

Šajās sacensībās piedalījās arī MK OLAINE motobraucējs Normunds Lūriņš, startējot Zelta mopēds sporta klasē. N.Lūruņš divos braucienos no divdesmit dalībniekiem izcīnīja septīto vietu, tādēļ var teikt, ka sezona ir uzsākta samērā veiksmīgi.

Kopumā Latvijas kausā apvidus motokrosā un Latvijas čempionātam Zelta mopēdā paredzēti seši sacensību posmi – Ķekavā (1.maijā), Jaunmārupē (25.jūnijā), Elkšņos (13.augustā), Jaunmārupē (10.septembrī) un rudenī atkārtoti Ķekavā (1.oktobrī).

„Organizatoru mērķis - dot iespēju ikvienam braukt gribošam pierādīt savu varēšanu. Šajās sacensībās plecu pie pleca piedalās gan Latvijas motosporta grandi, gan vīri, kuri brauc sava dzīves stila dēļ, gan puiši, kuri tikai sāk savu motosportistu karjeru, gan jaunieši, kuri rādīs sevi Latvijai nākotnē. Pagājušā gada sezonā spējām pulcēt teju 200 dalībniekus visas sezonas garumā.Un tas tikai apliecina, ka ideja ir pārvērsta sacensību modelī, kas dod savu artavu Latvijas motosporta attīstībai un jaunās paaudzes piesaistīšanai”, atzīst sacensību seriāla organizators un LaMSF skijoringa komisijas vadītājs Zigurds Millers.

MK Olaine sportistu mērķis 2011.gada sezonā ir piedalīties visos Apvidus motokrosa un Zelta mopēds Latvijas kausa posmos, kā arī grandiozajā motokrosa pasākumā Apē „Vaidavas kauss” (notiks š.g. 15.maijā) un Zelta mopēds 40 gadu jubilejas sacensībās Rīgā vecajā Bieriņu mototrasē 22.maijā.

Nākamās sacensības ar MK Olaine sportistu piedalīšanos būs 8.maijā Retromotokross Jaunmārupē mototrasē „Vilciņi”.

MK Olaine izsaka pateicību Olaines novada domei par atbalstu motosekcijas izveidošanā.
Starp pašvaldību un motoklubu Olaine ir noslēgts sadarbības līgums, kā arī motoklubam ir piešķirts zemesgabals, kur pašreiz notiek mototrases ierīkošana treniņu vajadzībām, un nākotnē plānots organizēt arī sacensības Olaines novadā.

Ja vēlaties uzzināt sīkāku informāciju par Olaines motosekciju, lūdzam sazināties pa tālr.26540658 vai elektroniski pa e-pastu autovirsbuves@inbox.lv

 MK Olaine

 

Sīkāka informācija par rezultātiem un sacensību norisi mājas lapā www.motoskijorings.lv sadaļā Apvidus motokross  

 

Olaines novada pašvaldības interneta mājas lapa www.olaine.lv
27-04-2017