Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-09-06
Aicinām piedalīties Dzērveņu festivālā
Sākoties veselīgo ogu lasīšanas sezonai, Olainē jau piekto reizi notiks "Dzērveņu festivāls". Tas šogad norisināsies no 10. līdz 16. septembrim, un tā ietvaros tiks piedāvātas dažādas aizraujošas un arī izglītojošas aktivitātes.

Programma pieejama šeit.

No 10. līdz 14. septembrim festivāla apmeklētājiem Olaines Kultūras namā būs iespēja tikties ar lieliskām personībām, piedaloties lekcijās un meistarklasēs.

Dietoloģe Lolita Neimane dalīsies zināšanās par dabas velšu lietderību uzturā un iespējams iemācīs arī kādu gardu recepti, kas būs noderīga visiem, kuri vēlas dzīvot veselīgi.

Savukārt, Latvijas dabas muzeja vecākais entomologs Jānis Dreimanis uz Olaini atvedīs kukaiņu ekspozīciju un stāstīs par dzīvību mežos un purvos. Būs iespēja tuvumā apskatīt kukaiņus un saprast to lietderību dabā. Īpaši aicinām apmeklēt šo lekciju bērnus un skolēnus.

Rotu izgatavošanas meistare Ligita Liberte Jegorova vadīs rotu veidošanas meistarklasi, kurā būs iespēja iemācīties strādāt ar dažādām auskaru furnitūrām, stiepli un pērlītēm, bet pašā meistarklases laikā tiks izveidoti skaisti auskari.

Tāpat būs iespēja piedalīties grozu un groziņu pīšanas meistarklasē, kuru vadīs Kristīna Boļšedronova, un kulinārijas meistarklasē, kuru vadīs mājražotājs Amands Freibergs.

Uz visām meistarklasēm ir iepriekšēja pieteikšanās (tālr.29143922). Nenokavē, jo dalībnieku skaits ir ierobežots!

 15. septembrī būs festivāla kulminācija, kurā laipni aicināti piedalīties gan mazi, gan lieli. Rīta cēlienā apmeklēsim mājražotāju tirdziņu. Radošajās darbnīcās veidosim mozaīkas magnētiņus un dzērveņu festivāla magnētiņus, vizināsimies ar zirgiem un poniju, apmeklēsim izklaides parku laukumā pie ūdenstorņa. Būs lieliska iespēja piedalīties dzērveņu lego veidošanā, apskatīties lego izstādi, kā arī izdauzīties dzērveņu bumbiņu baseinā.

Informācijas teltī būs iespēja pieteikties uz “Ogu medībām”, kurās varēs minēt mīklas un veidot festivāla krāsaino logo, lai nobeigumā piedalītos svētku loterijā. Bērnus noteikti aizraus arī zinātniskā teātra “ Laboratorium.lv” un deju izrādes priekšnesumi, kā arī iespēja izmēģināt dzērveņu boulingu un golfu.

Tiksimies arī Jelgavas un Veselības ielas zaļajā laukumā, lai piedalītos „flash mob” un dāvinātu foto Latvijas 100. dzimšanas dienā.

Gatavojoties vakara koncertu  programmai, būs iespēja degustēt šefpavāru piedāvātos dabas velšu gardumus un vērot, kā top gardā svētku kūka. Ja arī tu vēlies piedalīties šīs kūkas tapšanā, atnes savus dzērveņu ievārījumu, vai citu ogu burciņu un nodot to šefpavāriem!

Koncertprogrammu šogad atklās šova “Dziedošās ģimenes” dalībnieki - Baumaņu ģimene, kuru repertuārā ir labi zināmas un mazāk populāras melodijas, bet vakara izskaņā visus festivāla apmeklētājus priecēs grupa ”Carnival Youth“.

16. septembra rītā būs iespēja doties ekskursijā uz Lielā Ķemeru tīrelī izveidoto 3 km garo dēļu laipu, kuru purva virspusē notur mitrā un mīkstā sūnu dūksts. Parasti augstos sūnu purvos ir gan grūti, gan arī bīstami pārvietoties un tajos var viegli apmaldīties. Pateicoties tam, ka Lielajā Ķemeru tīrelī izbūvēta laipa, tagad var doties vairāku stundu ilgā pastaigā un iepazīt šo skaisto un nedaudz noslēpumaino Latvijas dabas stūrīti.

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā