Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-10-23
Diskusija par Viedās specializācijas stratēģijas jomas biomedicīnā ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā
13. novembrī Olainē notiks diskusija par Viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā akcentējot biomedicīnas, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācijas un biotehnoloģijas jomu.

Pēc Rīgas plānošanas reģiona iniciatīvas starptautiska projekta „EmpInno” ietvaros ir izstrādāts dokuments „Pārskats par viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā”. Par godu tam Olainē notiks diskusija par biomedicīnas un biotehnoloģiju lomu viedās specializācijas stratēģijas ieviešanā reģionā. Šī būs otrā tikšanās četru diskusiju ciklā, kas katra tiek veltīta kādam no prioritārajiem reģiona viedās specializācijas virzieniem.

Sanāksmes mērķis ir iepazīstināt Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību attīstības un uzņēmējdarbības speciālistus un attiecīgo viedās specializācijas jomu ekosistēmu pārstāvjus – uzņēmējus, pētniecības institūcijas u.c. - ar Latvijas viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā.

Simboliski ir izvēlēta arī norises vieta - Olaine, kurai ir senas un spēcīgas Latvijas farmācijas industrijas saknes.

Diskusija notiks divās daļās. Pirmajā daļā ar veiksmes stāstiem dalīsies Vitālijs Skrīvelis, SIA “Pharmidea” valdes loceklis un LAĶĪFA (Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas) valdes priekšsēdētājs, un Zita Jēkabsone, SIA “Latvijas aptieka” pārstāve. Savukārt otrajā daļā klātesošie tiks iepazīstināti ar izstrādāto pārskatu par viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu Rīgas plānošanas reģionā, fokusējoties uz biomedicīnas, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācijas un biotehnoloģijas jomu.

Seminārs notiks 13. novembrī no plkst. 10.00 Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžā, Zeiferta ielā 2, Olainē.

Projekta kopsavilkums

Darba kārtība       

Reģistrēties līdz 9. novembrim iespējams šeit

Kopumā diskusiju ciklā plānoti četri pasākumi, kuri tiks veltīti kādai no Latvijas viedās specializācijas stratēģijas prioritārajām jomām: biomedicīnai, biofarmācijai un biotehnoloģijām; viedajiem materiāliem, tehnoloģijām un inžiniersistēmām; informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un viedajai enerģētikai.

Rīgas plānošanas reģions  īsteno INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014-2020. gadam projektu „Viedās specializācijas stratēģijā balstītu inovācijas un izaugsmes spēju stiprināšana vidēja izmēra pilsētās un reģionos / EmpInno”. Projekta mērķis ir veicināt izaugsmes iespējas un potenciālu viedās specializācijas prioritārajās jomās, balstoties uz palielinātu inovācijas nesēju kapacitāti viedās specializācijas pieejas pielietošanā reģionos un pašvaldībās.

Informāciju sagatavoja:

Inese Ozoliņa

Rīgas plānošanas reģiona komunikācijas speciāliste

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā