Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 18. jūlijs

       

Jaunumi

2016-05-12
Eiropas Komisija organizē konkursu "Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvas"
Konkursa mērķis ir apzināt un novērtēt visveiksmīgākos uzņēmējdarbības un uzņēmumu veicinātājus visā Eiropā, īpaši izcelt labāko uzņēmējdarbības politiku un labāko praksi, veidot izpratni par uzņēmējdarbības pievienoto vērtību, kā arī pamudināt un iedvesmot potenciālos uzņēmējus.

Konkursam ir sešas kategorijas:

  • Uzņēmējdarbības gara veicināšana – tiek novērtētas valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iniciatīvas, kas veicina uzņēmējdarbības domāšanas veidu, īpaši jauniešu un sieviešu vidū.
  • Ieguldījums uzņēmējdarbības prasmēs – tiek novērtētas valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iniciatīvas, kas palīdz uzlabot uzņēmējdarbības un vadības prasmes.
  • Uzņēmējdarbības vides uzlabošana – tiek novērtēta valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa novatoriskā iniciatīva, kas veicina uzņēmumu veidošanu un izaugsmi, vienkāršajiem uzņēmējiem paredzētās likumdošanas un administratīvās procedūras, kā arī īsteno principu “domā par mazajiem vispirms”, lai tādējādi rūpētos par mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
  • Atbalsts uzņēmējdarbības internacionalizēšanai – tiek novērtētas iniciatīvas, kas valsts, reģionālajā vai vietējā līmenī mudina uzņēmumus — īpaši mazos un vidējos — izmantot Eiropas Savienības un pasaules tirgus sniegtās iespējas.
  • Atbalsts videi nekaitīga tirgus attīstībai un resursu efektīvai izmantošanai – tiek novērtētas valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iniciatīvas, kas sniedz maziem un vidējiem uzņēmumiem palīdzību piekļūšanai videi nekaitīgam tirgum un palīdz tiem efektīvāk izmantot resursus, piemēram, palīdzot iegūt “zaļo kvalifikāciju”, veicinot sadarbību un nodrošinot finansējumu.
  • Atbildīga un iekļaujoša uzņēmējdarbība – tiek novērtēti valsts, reģionālo vai pašvaldības iestāžu vai valsts un privātā sektora sadarbības pasākumi, kas sekmē uzņēmumu sociālo atbildību mazajos un vidējos uzņēmumos. Šajā kategorijā tiks novērtēti arī centieni sekmēt uzņēmējdarbību nelabvēlīgā situācijā esošajās grupās, piemēram, bezdarbnieku - īpaši ilgstošo bezdarbnieku, legālo migrantu, cilvēku ar īpašām vajadzībām un etnisko minoritāšu vidū.

Konkursā aicinātas piedalīties visas uzņēmumu organizācijas, valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iestādes, kā arī valsts un privātā sektora partnerības no ES valstīm, Īslandes, Norvēģijas, Serbijas un Turcijas, kuru veiksmīgās iniciatīvas ir guvušas panākumus valsts, reģiona vai vietējā līmeņa ekonomikas uzlabošanā.

Konkursam ir divas atlases kārtas — vispirms nacionāla līmeņa atlases kārta, pēc tam - Eiropas mēroga atlase, kurā augsta līmeņa žūrija izvēlas piecus uzvarētājus. Projektu vērtēšana nacionālajā atlasē notiek saskaņā ar Eiropas Komisijas noteiktajiem atlases un atbilstības kritērijiem: oriģinalitāte un pamatojums, ietekme uz vietējo ekonomiku, vietējo ieinteresēto personu attiecību pilnveidošana un iespējas projekta īstenošanai citos Eiropas reģionos. Konkursa dalībniekiem savos pieteikumos ir jāparāda, kā viņu projekti ir pakāpeniski veicinājuši uzņēmējdarbības aktivitāti un uzlabojuši reģiona ekonomiku divu gadu laikā pirms konkursa rīkošanas gada. Nacionālā līmeņa atlasi veic Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības Mikro un mazo uzņēmumu komiteja.

Vēlamies informēt, ka 2016.gada nacionālā līmeņa konkursa pieteikumi tiek pieņemti līdz š.g. 20.jūnijam. Konkursa dalībniekiem ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un tā jānosūta uz e-pastu: pasts@em.gov.lv.

VEIDLAPA PIEEJAMA ŠEIT

Visi dalībnieki, ko valsts izvirzījusi Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvu konkursam, tiks aicināti piedalīties apbalvošanas ceremonijā 2016.gada novembrī Čehoslovākijā.

Vairāk informācija pieejama Eiropas Komisijas mājas lapā: http://ec.europa.eu/ growth/smes/support/enterprise-promotion-awards/index_en.htm.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: info@fpda.lv 
 

Vārda dienas svin:
Rozālija, Roze
Jaunumi e-pastā
Jūlijs, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031