Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 12. decembris

         

Jaunumi

2017-11-16
Grantu programmas "(ie)dvesma" finansējumu saņem sešas biznesa idejas
Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Mārupes un Olaines novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam pirmajai sezonai, izvēlētas sešas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems finansējumu to īstenošanai.

SEB bankas grantu EUR 10 000 apmērā saņems uzņēmums Genecie no Mārupes, lai izstrādātu jaunu produktu – sieviešu maku ar īpašu nodalījumu, kurā iestrādāta ietilpīga iepirkumu soma no auduma.

Jūrmalas pilsēta piešķīrusi divus grantus – grantu EUR 6500 apmērā saņems jūrmalniece Marta Briļa, un šie līdzekļi tiks ieguldīti konditorijas “Kūķis” iekārtošanā un atvēršanā. Savukārt grantu EUR 3500 apmērā saņems Ilze Baumane sava projekta – koka smalklietu ražošanai.

Mārupes novada domes grants EUR 10 000 apmērā piešķirts Ievai Sprižai, lai attīstītu un izvērstu veselīgu un dabīgu saldumu ražošanu no augļiem un ogām ar zīmolu “Dabas gardumi”.

Arī Olaines novada dome ir piešķīrusi divus grantus – EUR 8000 saņems uzņēmums Vurcs, kas vēlas paplašināt savu darbību – hidromasāžas sistēmu izgatavošanu un uzstādīšanu akrila vannām. Otrs grants EUR 2000 apmērā piešķirts Aijai Ozolai, attīstošās mācību spēles bērniem “Dārzeņu dobe” autorei, kura vēlas paplašināt ražošanas apjomus un to piedāvāt jaunos tirgos.

SEB bankas vadītāja Ieva Tetere: “Augsti attīstīto valstu pieredze liecina – jo vairāk cilvēku iesaistās uzņēmējdarbībā, jo augstāks ir dzīves līmenis. Turklāt mēs esam pārliecināti, ka Latvijas iedzīvotāju prātos mājo daudz lieliskas biznesa idejas, un izjūtam savu atbildību palīdzēt tām īstenoties. Tādēļ priecājamies, ka esam atraduši līdzīgi domājošus partnerus – Jūrmalas pilsētu, Mārupes un Olaines novadus, kas savās teritorijās vēlas redzēt vairāk jaunus uzņēmumus. Esam iepriecināti par saņemto projektu skaitu un ideju kvalitāti, tādēļ nākamgad šo programmu noteikti turpināsim – cerams, jau lielākā partneru pulkā!”

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs: “Esam gandarīti par pirmās grantu programmas (ie)dvesma rezultātiem. Pateicamies par novada iedzīvotāju un jauno uzņēmēju idejām un drosmi iesaistīties un būt pirmajiem. Lai jūsu izlolotās idejas tiek veiksmīgi realizētas dzīvē, lai nākamajā gadā Jums daudz sekotāju, kuri, iedvesmojoties no jums, pieteiksies grantu programmai. Esam pārliecināti, ka Olaines novada jauno uzņēmēju vārdi un sasniegtie rezultāti veicinās novada atpazīstamību ne tikai kā lielo industriālo uzņēmumu darbības vieta, bet arī kā mazo un inovatīvo uzņēmumu dibināšanas un izaugsmes platforma.”

Grantu programmas (ie)dvesma pirmajā sezonā tika saņemts 31 biznesa projekts, no kuriem otrajā un trešajā vērtēšanas kārtā iekļuva 25 biznesa idejas. Tās vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji.

Saņemtie pieteikumi tika atlasīti trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Granta maksimālais apmērs noteikts 10 tūkstošu eiro apjomā, un kopējais gada laikā programmā pieejamo līdzekļu apmērs ir 40 tūkstoši eiro. Šo finansējumu vienādās daļās nodrošina visi četri grantu programmas partneri. Granta līdzekļus programmas uzvarētāji varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem sava esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma izveidei savas biznesa idejas īstenošanai. Plašāka informācija par grantu programmu un tās nosacījumiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Otīlija, Iveta
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31