Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-10-26
Lāčplēša dienas atceres pasākums
Godinot un pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Olainē "Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutā" no plkst. 13.00 notiks atceres pasākums, kurā ikviens apmeklētājs varēs piedalīties dažādās aktivitātēs.

 

Pasākums jau tradicionāli tiks atklāts ar kauju rekonstrukciju, kuru nodrošina biedrība “Latviešu karavīrs”. Šogad pirmo reizi rekonstrukcija notiks jaunatklātajā “Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutā” (Jelgavas ielā 5, Olainē), kas tai piešķirs īpašu noskaņu un realitātes sajūtu. Rekonstrukcijā tiks atainoti notikumi no “1917. gada 1. septembra”, kad no rīta ar pamatīgu artilērijas apšaudi vācu armijas vienības uzsāka uzbrukumu Rīgai. Pēc rekonstrukcijas būs iespēja aplūkot karavīru tērpus un ieročus, kā arī uzdot jautājumus biedrības “Latviešu karavīrs” dalībniekiem.

Plkst. 14.00 pasākums turpināsies ar svētku koncertu, kurā uzstāsies vīru kopa “Vilki”. Savukārt, plkst. 14.50 visi tiks aicināti pievienoties ekskursijai pa “Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutu” un Olaines pilsētu kopā ar Olaines Vēstures un mākslas muzeja vecāko speciālistu Māri Ribicki.

Pasākuma laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00 apmeklētājiem būs iespēja degustēt karavīru zupu un tēju, kā arī piedalīties Olaines Sporta centra rīkotajās aktivitātēs.

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, pirmo reizi pilsētas pastāvēšanas vēsturē, notiks Olaines novada iedzīvotāju lāpu gājiens. Novada iedzīvotāji aicināti godināt drosmīgos cīnītājus, kuri atdeva savas dzīvības par Latvijas neatkarību, piedaloties lāpu gājienā. Pulcēšanās gājienam notiks no plkst. 16.00 pie Olaines Kultūras nama, kur tiks dalītas lāpas. Par svētku noskaņu pulcēšanās laikā rūpēsies folkloras kopa “Dzedziedas”. Gājiens sāksies plkst. 16.30 un pa Zeiferta ielu virzīsies uz “Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutu”, kur tautas sadziedāšanos iesāks jauktais koris “Dziesma”. Sadziedāšanās laikā aicinām visus nolikt svecītes pie piemiņas akmens “Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu varoņu piemiņai”.

Laikā no 12.00 līdz 18.00 ikviens aicināts sasildīties, iedzert tasi tējas un apmeklēt Olaines Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas (Zemgales ielā 33, Olainē).

Pasākumu organizē: Olaines novada pašvaldība, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Olaines Kultūras centrs, Olaines Sporta centrs, Pieaugušo izglītības centrs, biedrība “Latviešu karavīrs”.

Relīzi sagatavoja:

 

Olaines Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Inta Konošonoka

 

 


Informējam:

Pasākuma laikā notiks Personas datu apstrāde ( fotografēšana un filmēšana), saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa Regulu Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un citiem normatīvajiem aktiem personas datu aizsardzības jomā.

Pārzinis: Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Zemgales 33

Datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: info@fpda.lv.

Datu apstrādes mērķis: informācijas atklātības nodrošināšanai.

Iegūtie materiāli var tikt publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā "Olaines domes vēstis" un interneta portālā www.olaine.lv, www.olainesmuzejs.lv, kā arī sociālajā tīklā Facebook pašvaldības un muzeja kontā, Instagram un Draugiem.lv muzeja kontā.

 

 

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā