Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-10-30
Olaines novada uzņēmējs: SIA "OlainMed"
Medicīnas centra "OlainMed" renovācija un aprīkošana ar mūsdienīgām iekārtām tiks pabeigta jau nākamgad, taču ilgtermiņa mērķis ir izveidot iestādē starpreģionālu rehabilitācijas centru. Par to, kas jaunajā centrā sagaida Olaines novada iedzīvotājus, stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Viktorija Zefīrova-Tačinska.

Viktorija Zefīrova-Tačinska ir kardioloģe ar 13 gadu darba stāžu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Taču dzīve viņu aizvedusi citā virzienā, joprojām gan cieši saistītā ar medicīnu, un šobrīd viņa vada divus medicīnas centrus – "DiaMed" Rīgā un "OlainMed" Olainē. Intervijā viņai vaicājām par iespējām, kas jaunajā centrā sagaida Olaines novada iedzīvotājus, un noskaidrojām, kāpēc decembrī jau ir par vēlu vakcinēties pret gripu.

Kāds ir bijis Jūsu ceļš no praktiskās medicīnas līdz iestāžu vadītājas amatam?

Savulaik, kad pieņēmu piedāvājumu strādāt medicīnas tehnoloģiju kompānijā, kas tobrīd uzsāka darbu Rīgā, cerēju, ka aiziešu no praktiskās medicīnas tikai uz brīdi un pie kardiologa darba noteikti vēl atgriezīšos, jo tas mani darīja patiešām laimīgu. Taču sanāca tā, ka pēc tam sekoja darbs vēl citās ar medicīnu saistītās kompānijās, un kādu laiku man bija arī iespēja pastrādāt valsts pārvaldē – biju direktora vietniece tagadējā Nacionālajā veselības dienestā. Ilgu laiku nostrādāju, veicinot un piedaloties Veselības centru apvienības izveidē, kur guvu milzīgu pieredzi un arī sapratu, ka man ir būtiski nepārvērst medicīnu komercdarbībā. Protams, personālam jāsaņem labs atalgojums, jāuzņem pacienti mājīgās telpās un jāizmanto kvalitatīvs aprīkojums, kas dārgi maksā, taču medicīna nekad nedrīkst pārvērsties par tīru biznesu. Tad mani uzrunāja "Olainfarm" īpašnieks Valērijs Maligins – viņa vīzija bija izveidot augsti profesionālas, mūsdienīgas un skaistas medicīnas iestādes, kurās liels akcents būtu likts tieši uz rehabilitāciju un profilaksi un kur cilvēks varētu saņemt gan terapiju, gan ārstēšanu, gan arī iedvesmu veselīgam dzīvesveidam. Maligina kunga vēlme bija pasniegt Olaines novada iedzīvotājiem tādu kā dāvanu, lai ar "Olainfarm" resursiem un pašvaldības atbalstu izveidotu mūsdienīgu un cilvēka cienīgu medicīnas iestādi. Sākotnēji es kļuvu par klīnikas "DiaMed" vadītāju Rīgā un pašlaik vadu arī plaša profila medicīnas centru Olainē, kamēr centra direktore Darja Cvetkova ir jaukā prombūtnē, proti, bērna kopšanas atvaļinājumā. Mūsu mērķis ir radīt vidi, kur cilvēki vēlētos nākt ne tikai slimību gadījumā, bet arī tāpēc, lai pievērstos veselīgam dzīvesveidam. Ļoti labs piemērs ir Vācija, kur ar valsts atbalstu pensijas vecuma cilvēki var apmeklēt fitnesa nodarbības – viņi nevis sēž rindā pie ārsta un apspriež savas slimības, bet tiekas vingrojot un ir pozitīvi noskaņoti. Gribētos, lai ar laiku tā ir arī pie mums.

Vai Olainei ir kādas priekšrocības, lai tieši šeit taptu augsta līmeņa medicīnas centrs?

Olaine ir ļoti piemērota vieta, jo atrodas līdzās galvaspilsētai – es zinu daudzus, kas no Piņķiem, Mārupes un Jelgavas jau tagad brauc sportot vai apmeklēt baseinu tieši Olainē. Tas ir daudz ērtāk, nekā cauri sastrēgumiem braukt uz Rīgas centru.

Kādi pakalpojumi būs pieejami "OlainMed"?

Mēs gribētu panākt, lai Olaines novada iedzīvotāji ir vieni no veselākajiem Latvijā! Tas nav joks, jo plānojam nodrošināt viņiem pieejamību visiem speciālistiem, kā arī piedāvāt rehabilitāciju un medicīnas fitnesu veselīga dzīvesveida uzturēšanai. Apmeklētājiem būs pieejami arī visi izmeklējumi un funkcionālā diagnostika. Tāpat strādājam pie zobārstniecības nodaļas atjaunošanas, kur rokrokā strādās gan pieredzējuši, gan jauni speciālisti. Plānojam rekonstruēt arī dienas stacionāru. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji varēs to izmantot, lai ātri un ērti saņemtu gan vajadzīgos izmeklējumus, gan arī ambulatoro ārstēšanu. Šī sistēma jau tagad daļēji darbojas, bet gribam to vēl uzlabot, lai uz izmeklējumiem nenāktos gaidīt nedēļām, bet varētu tos veikt vienas dienas laikā. Daudz esam ieguldījuši arī klīnikas infrastruktūrā, tostarp no nulles izveidojuši IT tīklu, jo bijušajā Olaines Veselības centrā bija tikai viens dators – reģistratūrā. Līdz gada beigām izveidosim arī savu mājaslapu, kur būs pieejama jaunākā informācija un tiks nodrošināta arī iespēja pierakstīties pie speciālistiem.

Cik ilgā laikā plānojat ieviest visu to, ko tikko minējāt?

Modernu telpu izveide un aprīkojuma sagāde ir process, kas jau notiek, – ir apstiprināts būvprojekts un sākušies rekonstrukcijas sagatavošanas darbi. Pakalpojumu sniegšana šajā laikā netiks pārtraukta, bet, iespējams, speciālistiem nāksies mainīt kabinetus. Plānojam, ka ēkas rekonstrukcija un jauna aprīkojuma iegāde varētu tikt pabeigta līdz nākamā gada vidum. Jaunus speciālistus piesaistām nepārtraukti – mums jau tagad ir vairāki kardiologi, terapeiti, ginekologi, neirologi, zobārsti un citi speciālisti. Daudzi no "DiaMed" speciālistiem paralēli strādā Stradiņa vai Austrumu slimnīcā, kas nozīmē, ka viņiem ir liela pieredze sarežģītos gadījumos – daļa no šiem speciālistiem tiek un tiks piesaistīti konsultāciju sniegšanai arī "OlainMed". Un vēl – mums ir uzsāktas sarunas ar pašvaldību, ja viņi saredzēs iespēju piedāvāt mums telpas arī blakus ēkā, mēs labprāt atjaunotu ūdensdziedniecības nozari, kas vēsturiski Olainē ir bijusi. Tādā veidā mēs varētu paplašināt rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, arī zīdaiņiem un bērniem.

Kā Jūs vērtējat – vai Latvijā cilvēki šobrīd pietiekami rūpējas par savu veselību un izmanto profilaktiskās iespējas?

Darbs šajā jomā jāiegulda, jo visi esam tikai cilvēki un mēdzam rīkoties mirkļa iespaidā – šodien saņemu paziņojumu, ka man jāiet uz profilaktisko pārbaudi, bet, ja tanī brīdī uz manu zvanu neviens neatbild vai piedāvā pierakstīties pēc diviem mēnešiem, tā vairs nav mana prioritāte, un es par to aizmirstu. Tomēr saskatu būtiskas izmaiņas domāšanā jauniešu un aktīvi strādājošo cilvēku vidū – viņi apzinās, ka veselība ir ļoti svarīga un par to savlaicīgi jārūpējas. Iepriekš valdīja uzskats, ka pie ārsta jādodas tikai tad, ja kaut kas sāp. Tāpēc priecājos, redzot, ka jauni cilvēki ne tikai aktīvi sporto, bet paši iet uz veselības pārbaudēm, pie higiēnista vai ginekologa, jo viņi saprot, ka tā ir vērtība. Tā kā varu teikt – situācija ir mainījusies uz labo pusi.

Tuvojas gripas sezona – kāds būtu Jūsu ieteikums attiecībā uz vakcinēšanos?

Parasti ārsti ir vissliktākais piemērs tam, kā vajadzētu attiekties pret savu veselību. Atklāšu, ka pati nekad nevakcinējos, līdz man pagājušajā gadā sanāca saslimt ar gripu – būdama veselīga, sportiska sieviete, es smagā stāvoklī nokļuvu intensīvajā terapijā. Tikai pēc tam sapratu, ka nopietnas pārpūles gadījumā, kāda mūsdienās ir daudziem, organisms vairs nevar izmantot iekšējās rezerves un tam ir jāpalīdz. Tāpēc noteikti aicinu iet vakcinēties pret gripu, jo katru gadu no tās aiziet cilvēki – gan veci, gan jauni –, un tas ir nepieļaujami. Tomēr būtiski paturēt prātā, ka vakcināciju drīkst veikt tikai no septembra sākuma līdz novembra beigām. Vakcinācijas brīdī cilvēks ir novājināts, tāpēc viņš šajā laikā nedrīkst saslimt. Decembrī un janvārī, kad apkārt plosās gripa, vakcinēties ir jau par vēlu, – diemžēl cilvēki to dara, bet tas ir ļoti nepareizi.

Informāciju sagatavoja:

Olaines novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā