Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-09-06
Olaines novada uzņēmējs
"Latvijas aptieka" ir dzimusi Olainē kā AS "Olainfarm" meitasuzņēmums, un šobrīd tās tīklu veido jau 70 aptiekas visā valstī, tai skaitā arī Olaines novadā.

Uzņēmums: SIA "Latvijas aptieka"

Valdes loceklis: Ilmārs Pajuste

Darbības joma: Farmācija

Nodarbināto skaits: vairāk nekā 250 darbinieki

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Lielā mērā veiksmīgu izaugsmi uzņēmumam nodrošinājusi tieši izvēlētā mārketinga stratēģija. "Mēs izmantojam segmentēto pieeju – atrodam noteiktu cilvēku grupu, ar kuru komunicēt. Tas ir laikietilpīgāk, taču noteikti efektīvāk, jo sniedzam tieši to, kas cilvēkam vajadzīgs, nevis radām vienu piedāvājumu visiem," atklāj "Latvijas aptiekas" komercdirektores vietniece mārketinga jautājumos Zita Jēkabsone.

Aptieku biznesā valda diezgan sīva konkurence. Kas ir tas atšķirīgais un īpašais, ko var piedāvāt "Latvijas aptieka"?

Jāsaka, ka Latvijā aptieku bizness nav vienkāršs, jo likumdošana uzliek mums samērā daudz ierobežojumu, taču tie rosina arī aktīvāk domāt un darboties. Manuprāt, mēs atšķiramies no citu aptieku tīkliem ar to, ka turam īpašā godā individuālu pieeju un pielāgojam dažādus piedāvājumus atsevišķām klientu grupām. Lielākā no tām ir seniori, tāpēc tai veltām īpašu uzmanību – jau vairākus gadus sadarbojamies ar Latvijas Pensionāru federāciju un esam lepni, ka ar mūsu atbalstu iznāk laikraksts "Latvijas Pensionārs", kas dažkārt kādam senioram var būt arī vienīgā lasāmviela. Tāpat senioriem veidojam īpašas aptiekas, kurās viņiem ir dažāda veida priekšrocības – esam vienīgais aptieku tīkls, kas strādā pēc šāda principa. Mēs arī regulāri cenšamies iekļauties dažādās senioru aktivitātēs, piemēram, nupat atbalstījām senioru ansambļa sadziedāšanās festivālu, kurā piedalījās teju 100 ansambļu.

Taču seniori nav vienīgie, kam piedāvājat īpašas programmas vai atbalstu.

Mēs pētām un ņemam vērā dažādas sabiedrības attīstības tendences. Piemēram, pēdējo gadu laikā Latvijā strauji aug diabēta pacientu skaits – ap 6000 cilvēkiem gadā –, tāpēc tā ir vēl viena liela grupa, kam sniedzam atbalstu. Mūsu priekšrocība ir tāda, ka veicam izpēti un sniedzam tieši to, kas viņiem ir vajadzīgs. Vēl viens unikāls projekts, kas tapis, vērojot norises sabiedrībā, ir atbalsta programma alerģijas pacientiem. Ar alerģiju, tai skaitā astmu, ir saskarusies teju katra ģimene – mēs šiem pacientiem sniedzam ne tikai informāciju, bet piedāvājam arī paraugus un dažādas priekšrocības.

Tāpat pie īpaša atbalsta noteikti varu minēt dāvinājumu Valsts asinsdonoru centram, piešķirot donoriem vairāk nekā 13 000 mūsu Sudraba lojalitātes karšu. Tā varam parādīt, ka esam pateicīgi par to, ko viņi dara. Pirms trim gadiem uzsākām sadarbību arī ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), sniedzot dāvinājumu starptautisko operāciju veterāniem. Labā ziņa – mainoties likumdošanai, mēs tagad varam sniegt atbalstu absolūti visiem NBS karavīriem. Pavisam svaigs jaunums – nupat esam sākuši strādāt arī ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību un jau snieguši atbalstu 27 000 tās biedru. Pie atbalsta projektiem vēl vēlētos pieminēt vienu no šā gada lielākajiem emocionālajiem piedzīvojumiem – "Latvijas aptieka" šogad bija Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku atbalstītāja.

Kā jūs izvērtējat, kurai cilvēku grupai pievērst īpašu uzmanību, un kā sagatavot tieši tai domātu piedāvājumu?

Galvenais ir ieklausīties cilvēkā, nedrīkst sēdēt tikai ciparos vai pētījumos, bet jāiet pie cilvēka un viņš jāuzklausa. Piemēram, avīzes "Latvijas Pensionārs" kontaktos norādīts mans mobilā tālruņa numurs, jo man ir svarīgi komunicēt ar cilvēkiem. Tikai tā var uzzināt, ka cilvēks varbūt nemaz negrib atlaidi, bet pavisam kaut ko citu. Mūsu darba pamats ir klienta saruna ar farmaceitu, tāpēc aicinām cilvēkus sarunāties, uzdot farmaceitiem jautājumus, jo bieži vien ikdienā komunikācija tomēr ir par īsu, lai kaut ko kārtīgi noskaidrotu. Ne vienmēr aptiekās ir rindas, var nedaudz pagaidīt, kad farmaceits ir pieejamāks – viņš visu labprāt pastāstīs.

Daudzi uzņēmumi saskaras ar grūtībām atrast darbiniekus. Kā šai ziņā klājas farmācijas nozarei? Vai jūsu uzņēmums izmanto kādas īpašas metodes darbinieku piesaistīšanai?

Farmācijas nozare saskaras ar akūtu farmaceitu trūkumu. Viens no iemesliem – jaunā paaudze salīdzinoši reti izvēlas apgūt farmaceita profesiju, bet pieprasījums pēc farmaceitiem aug. Mēs no savas puses cenšamies iniciēt, lai 7. un 8. klašu skolēni pievērstu lielāku uzmanību ķīmijai, kas nepieciešama, ja tālāk ir vēlme apgūt farmaceita profesiju. Tā kā darbinieku trūkums ir jārisina, mēs nu jau otro gadu īstenojam papildu apmācības projektu cilvēkiem, kuri vēlās kļūt par farmaceita asistentiem – ja cilvēks iepriekš bijis saistīts ar ķīmiju vai medicīnu, viņš var pārprofilēties divu gadu laikā, ja nē – nedaudz ilgāk. Mēs viņam apmaksājam mācības, nodrošinām stipendiju un garantējam darbavietu.

Kādi ir jūsu galvenie ieplānotie darbi nākamajam gadam?

Viens no mūsu lepnumiem ir "Latvijas aptiekas" lojalitātes programma – Sudraba karte, kas paredz priekšrocības ne tikai mūsu aptiekās, bet vēl pie 10 sadarbības partneriem, kuri sniedz dažādus medicīnas pakalpojumus. Esam vienīgā aptieka, kas piedāvā šādu iespēju. Nākamgad turpināsim attīstīt savu partneru tīklu, lai mūsu lojālajam klientam būtu vēl vairāk priekšrocību.

Mēs piedāvājam saviem farmaceitiem nopietnas apmācības, kuras veic Latvijā vadošie ārsti, un tās noteikti turpināsim arī nākamgad. Mums ir svarīgi, lai varam lepoties ar ļoti izglītotiem speciālistiem. Plānojam sākt vēl jaunas atbalsta programmas noteiktām klientu grupām. Piemēram, šobrīd jau veicam sarunas ar Latvijas Multiplās sklerozes asociāciju par atbalsta iespējām pacientiem, tāpat paredzēts veidot īpašu projektu grūtniecēm un jaunajām māmiņām. Lepojamies, ka savā ziņā esam pionieri un aicinām uz aptieku arī aktīva dzīvesveida piekritējus, kuri sporto, – arī viņiem mums jau ir īpaša programma, kuru attīstīsim. Tāpat turpināsim rūpēties par savu aptieku vizuālo sakārtotību. Mūsu jaunais dizaina koncepts paredz, ka aptiekās izvietosim arī attiecīgā novada fotogrāfijas – to veidošanā sadarbojamies ar vienu no Latvijas labākajiem aerofotogrāfiem Mihailu Ignatu, kurš fotografē no lidmašīnas, neizmantojot dronu. Piemēram, aptiekā, kas atrodas medicīnas centrā "ARS", ikviens interesents var aplūkot milzīgu fotogrāfiju ar pavisam neikdienišķu skatu – prezidenta pili no putna lidojuma.

Jau minējāt tiešās komunikācijas spēku, sevišķi attiecībā uz senioriem. Vai jums izdodas sasniegt arī jauniešus, kuri daudz laika pavada digitālajā vidē?

Kaut kādā mērā vēl izjūtam postpadomju domāšanas sekas – mūsu valstī cilvēks ir pieradis nākt uz aptieku tikai tad, kad ir slims. Taču daudzviet Eiropā cilvēkiem ir pašsaprotami aptiekas apmeklēt arī tāpēc, lai nesaslimtu. Jauno cilvēku skaits aptiekās ir mazāks, sevišķi, ja salīdzinām ar senioriem, bet, izmantojot sociālos tīklus, viennozīmīgi cenšamies pievērst arī jauniešu uzmanību – uz aptieku jānāk, kad esi vesels. Un ne tikai pēc medikamentiem, bet, piemēram, pēc dermokosmētikas – varbūt tai nebūs tik glamūrīga iepakojuma, taču tā efektīvāk un drošāk palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu. Un nākotnē noteikti piedāvāsim iepirkšanās iespēju arī interneta aptiekā.


 

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā