Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 19. decembris

         

Jaunumi

2017-11-22
Olaines novads uzņem konkursa "Ģimenei draudzīga pašvaldība" vērtēšanas komisiju
22. novembrī konkursa "Ģimenei draudzīga pašvaldība" ietvaros Olaines novada pašvaldībā viesojās konkursa vērtēšanas komisija, lai klātienē iepazītos ar mūsu pašvaldībā pieejamo atbalstu ģimenēm un sniegtu vērtējumu, kas noteiks konkursa uzvarētāju.

Prezentējot Olaines novada pašvaldību, tika uzsvērts, ka tās nākotnes redzējums ir ģimenēm draudzīga novada attīstība, izvirzot to par vienu no pašvaldības prioritātēm.

Pašvaldība ar katru gadu pilnveido un paplašina sociālo pakalpojumu klāstu ģimenēm. Pārdomāti un secīgi tiek īstenota vides un infrastruktūras sakārtošana, attīstītās ģimenēm draudzīgas atpūtas iespējas, tiek sekmēta novada ekonomiskā stabilitāte. "Rīkojamies, lai ģimenes justos stabili mūsu novadā", klātesošiem sacīja Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs.

Vērtēšanas komisija tika iepazīstināta ar pieejamo atbalstu daudzbērnu ģimenēm – pabalstu mācību līdzekļu iegādei, bezmaksas ēdināšanu izglītības iestādēs, nekustamā īpašuma nodokļu atlaidēm un citiem atvieglojumiem. Iepazīstinājām arī ar pieejamo atbalstu maznodrošinātajām ģimenēm, ģimenēm, kurā ir bērns ar invaliditāti, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem jauniešiem.

Atspoguļojām izglītības iespējas novadā, pieejamās ārpusskolas aktivitātes bērniem un jauniešiem, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespējas vecākiem un vecvecākiem. Pastāstījām arī par kultūras dzīvi mūsu novadā – ikgadējiem pasākumiem, festivāliem un koncertiem.

Parādījām to, ka Olaines novadā tiek domāts par mūsdienīgas infrastruktūras attīstību. Kā arī iepazīstinājām ar realizētajiem un plānotajiem būvprojektiem, kas vērsti uz ģimenēm draudzīgākas vides attīstību – renovētajām izglītības iestādēm, labiekārtotajiem sporta un atpūtas objektiem, izveidotajiem rotaļu laukumiem un citiem projektiem.

Esam pārliecināti, ka esam ģimenēm draudzīga pašvaldība!

 


Jau iepriekš ziņojām, ka, balstoties uz pašvaldību iesniegtajiem datiem un iedzīvotāju balsojumu, dalībai konkursa fināla kārtā tika izvirzītas deviņas pašvaldības: republikas nozīmes pilsētu grupā: Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības; reģionālas nozīmes attīstības centru grupā: Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības; novadu pašvaldību grupā: Babītes, Olaines un Ozolnieku novadu pašvaldības.

Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas 14. decembrī Rīgā svinīga pasākuma laikā. Pasākumā tiks nosaukta gada ģimenei draudzīgākā pašvaldība, uzvarētājas katrā pašvaldību grupā, kā arī īpašās nominācijas, piemēram, par ieguldījumiem infrastruktūrā, par materiālo atbalstu, par lielāko jaundzimušo pieaugumu, par lielāko atbalstu daudzbērnu ģimenēm. Papildus VARAM balvām, kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām, un kuras iedzīvotāju – balsotāju īpatsvars bija lielākais pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu, iegūs jaunu rotaļu laukumu, ko dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”. Pašvaldībai būs tikai jāpiemeklē bērniem droša un piemērota vide rotaļu laukuma ierīkošanai. Tāpat tiks pasniegtas konkursa atbalstītāju mobilo sakaru operatora  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia”, SIA “ZAAO” balvas.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Lelde, Sarmis
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31