Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 14. decembris

         

Jaunumi

2018-11-26
Olaines šaha svētki – kvantitāte ar kvalitātes zīmi
Aizvadītajā nedēļas nogalē Olainē jau tradicionāli tika aizvadīti Olaines šaha svētki, kur īpaša uzmanība tika pievērsta tieši bērnu šaham.

Vēl pirms diviem gadiem Olaine rudenī pulcēja vien 44 dalībniekus vienā bērnu iesācēju turnīrā, nu 24. novembrī sacentās vairāk kā 150 azartiski jaunie šahisti trīs dažāda stipruma turnīros no Olaines, Kuldīgas, Rīgas, Siguldas, Limbažiem, Ventspils, Jelgavas, Jūrmalas, Piņķiem, Baldones, Babītes, Balvu novada, Tukuma, kā arī no Lietuvas un viens mazs šahists pat no Maskavas.

Olaines turnīri no pirmās reizes izcēlušies ar augstu organizatorisko līmeni, radot sava veida standartu masveidīgiem bērnu šaha pasākumiem, kur kvalitāte tiek likta pāri kvantitātei. Iespējams tieši tas ir iemesls, kāpēc dalībnieku pieplūdums ir ļoti liels, jau divas dienas pirms turnīra sākuma vietu trūkuma dēļ dalībnieku reģistrācija tika pārtraukta, kas ir Latvijā nebijis precedents open turnīros. Tiesa, rudens vīrusi un dzīve ieviesa savas korekcijas un uz 150 cilvēkiem plānotās dalībnieku medaļas nevienam nepietrūka!

Šī gada jaunums – dalījums trīs dažāda stipruma turnīros – attaisnojās, padarot cīņas līdzvērtīgākas un līdz ar to interesantākas pašiem spēlētājiem un līdzjutējiem. Turnīrā A, kurā spēlēja I un II sporta klases šahisti, ar katru nākamo kārtu saspringums aizvien pieauga, pirmais desmitnieks punktu ziņā gāja ļoti līdzvērtīgi, no pirmās līdz pēdējai kārtai blakus cīnījās abi reitinga līderi Artjoms Burenkovs no BJC Daugmale un olainietis Emīls Jānis Mieriņš. Savstarpējā cīņā Artjoms guva revanšu par Rīgas jauniešu čempionātā piedzīvoto zaudējumu un ar labākiem papildrādītājiem izcīnīja pirmo vietu, kā balvu no bagātīgā piedāvājuma izvēloties šaha pulksteni. Otrais arī ar septiņiem punktiem Emīls, bet trešais ar sešiem punktiem astoņgadīgais Reinis Valdats no Rīgas Šaha skolas.

Turnīra A rezultāti: http://chess-results.com/tnr386350.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Turnīrā B IV un III sporta klasēm bija vislielākais dalībnieku skaits – par vietām un iespēju izpildīt arī sporta klases cīnījās 70 dažāda vecuma dalībnieki. Šī turnīra rezultāti bija samērā neparedzami, no pirmā desmitnieka finišā tika izstumti gandrīz visi starta līderi, pirmajā četriniekā palika tikai viena III sporta klase, kas apliecina, cik šajā līmenī viss ir relatīvi. Ar pieticīgo 19. starta numuru izliktais kuldīdznieks Krists Vilnītis bija līderis visu turnīru, viņam visas uzvaras, vien neizšķirts ar novadnieci Anci Reihu, 7,5 punkti no 8, teicams rezultāts! Otrās vietas kauss par 7 punktiem tika Mārim Kristapam Strazdiņam no Limbažiem, bet uz trešo vietu ar 6 punktiem pretendēja septiņi dalībnieki! Tikai papildrādītāji izšķīra, ka tā tiek olainietim Ilgvaram Līckrastiņam.

B turnīra rezultāti: http://chess-results.com/tnr386351.aspx?lan=1&art=1&rd=8

C turnīrs, protams, bija visīpašākais, jau daudziem tās bija pirmās sacensības mūžā, kāds vispār tik tikko iepazinis visas figūras. Tomēr nebija tā, ka te tiesnešiem darba bija visvairāk. Dalībnieki ātri apguva sacensību norises noteikumus un uzvedības etiķeti un kopumā viss aizritēja kā jau iesācēju turnīrā to varētu sagaidīt – ik pa laikam neiespējami gājieni, ik pa laikam asaras vai dusmas, taču viss normas robežās. Zinot, ka galā visus gaida balvas, visi arī cīnījās līdz galam. Pirmo vietu turnīrā ar 7 punktiem izcīnīja ciemiņš no Lietuvas – Jonas Kupetis, jūrmalniekam Timuram Merzlovam tikpat. Trešā vieta ar 6 punktiem Jelgavas pārstāvim Martinam Dunajevam.

C turnīra rezultāti: http://chess-results.com/tnr386352.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Noslēgumā ikviens dalībnieks saņēma Latvijas šaha federācijas dāvinātos Eiropas šaha čempionāta piemiņas krekliņus un C turnīra katrs dalībnieks arī igauņu lielmeistara Jana Elvesta jauno šaha grāmatu šaha iesācējiem, kā arī darba burtnīcu. Visu turnīru spēlētāji, kas nesaņēma īpašās balvas, tika pie Olaines Sporta centra dāvinātajām dalībnieku medaļām, bet spēļu starplaikos ikvienam bija sarūpēts ūdens un saldi našķi. Bet uzvarētājus visās kategorijās gaidīja nepieredzēti bagāts balvu galds, kur katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko, bija gan šaha pulkstenis, gan galda magnētiskie šahi, gan kabatas šahi, neskaitāmas mazas un lielas audio austiņas, krāšņas puzles un šaha figūras.

Olaine arī turpmāk saglabās šo svētku formātu – trīs dažāda stipruma turnīrus. Nākamais lielais turnīrs – “Olaines Šaha pavasaris” notiks maijā. Organizatori no savas puses ir apņēmības pilni nepazaudēt kvalitāti, kaut, iespējams, dalībnieku kopskaits tiks palielināts, lai nevienam nebūtu jāatsaka vietu trūkuma dēļ. Noteikti jāuzteic olainiešu lielā šaha mīlestība – paldies Olaines Sporta centram un Olaines domei par atbalstu, kā arī apbrīnojamā prasme nesavtīgi strādāt komandā.

Informāciju sagatavoja:

Guna Skujina

Olaines šaha kluba trenere

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Auseklis, Gaisma
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31