Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-04-21
Olaines šahisti spoži atmirdz Latvijas skolu šaha olimpiādes Vidzemes finālā
19. aprīlī Siguldā startēja priekšpēdējais Latvijas novadu šaha olimpiādes fināls – Vidzemes posms, kurā piedalījās skolēni no Siguldas, Ādažiem, Ogres, Limbažiem, Lādezera, Valmieras, Valkas, Alūksnes un, protams, Olaines.

Latvijas skolu šaha olimpiādes ceturtajā reģionu finālā olainieši izcīnīja visvairāk godalgu - pirmklasniece Aiga Gansone kļuva par Vidzemes novada čempioni (1. – 4. klašu meiteņu grupa), savukārt augsto vicečempiona titulu izcīnīja otrklasniece Marija Vaičuka (2. klase, 1. – 4. klašu meiteņu grupa), Adrians Broks (4. klase, 1. – 4. klašu zēnu grupa) un Tomass Sigats (6. klase, 5. – 9. klašu puišu grupa), kā arī trešo vietu dabūja Elizabete Kokina (5. klase, 5. – 9. klašu meiteņu grupa). Sveicam mūsu šahistus ar izcilajiem panākumiem!

Jāpiebilst, ka katrā vecuma posmā puišu un meiteņu grupās no vienas skolas drīkstēja startēt tikai trīs dalībnieki, tālab Olaines potenciālo spēlētāju iespējas nemaz netika izsmeltas un vairākiem labiem šahistiem bija jāpaliek mājās.

Vidzemes finālam seko Latvijas fināls, kurā no visām reģionālā fināla grupām kvalificēties varēja pirmo trīs vietu ieguvēji. Latvijas skolu šaha olimpiādes fināls notiks 15. maijā Rīgā, uz to no Olaines jau bija kvalificējies Emīls Mieriņš, jo 1. sporta klase dod tādas tiesības. Tagad ir noskaidrots, ka Emīlam pievienosies olainieši Aiga Gansone, Marija Vaičuka, Adrians Broks, Elizabete Kokina, Kristiāna Liepa un Tomass Sigats. Visās grupās sastāvs būs ārkārtīgi spēcīgs, taču mūsējie ir gatavi cīnīties! Lai izdodas un lai veiksme ir mūsu pusē!


Pirms olimpiādes fināla, 12. maijā, Olaine rīko jau tradicionālos lielos divu dienu šaha svētkus, sestdienā laipni gaidot bērnus divos paralēlos turnīros (dažāda stipruma), bet svētdienā – pieaugušos. Uz visiem turnīriem dalībnieki var jau sākt pieteikties:

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā