Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-10-29
Olainietis Emīls Jānis Mieriņš - Rīgas 2018. gada jauniešu čempions šahā
Emīls Jānis Mieriņš sensacionāli un ļoti pārliecinoši kļuvis par Rīgas 2018. gada atklātā jauniešu šaha čempionāta uzvarētāju jaunākajā grupā, nezaudējot nevienu partiju un apsteidzot tuvāko sekotāju par puspunktu.

Rīgas atklātās jaunatnes meistarsacīkstes rudens brīvlaikā ierasti pulcē stiprākos jaunos šahistus, kas sacenšas ne tikai par tituliem, bet arī par ceļazīmēm uz Latvijas jauniešu čempionāta fināliem, kuros skolēnu pavasara brīvdienās piedalās tikai pa desmit pašiem labākajiem Latvijas jaunajiem šahistiem visās vecuma grupās. Vēl pirms gada Emīls šajā turnīrā nevarēja startēt, jo tam bija nepieciešama I sporta klase, pa gadu izdevās izpildīt ne tikai to, bet arī šoruden savā pirmajā Rīgas čempionāta startā uzvarēt. Emīls piecās pirmajās partijās savus pretiniekus pieveica, bet pēdējās divas spēles noslēdza ar miera līgumu, apsteidzot šī gada Latvijas čempionāta uzvarētājus. Veiksmīgā debija ļāva arī tikt pie pirmās meistarkandidāta balles.

Kopš septembra Emīls oficiāli pārgājis trenēties pie Rīgas Šaha skolas izcilā trenera ar četrdesmit gadu darba stāžu Aivara Stašāna, kurš sagatavojis ne vienu vien Latvijas jauno čempionu.

Emīls ir izcils iedvesmas piemērs visiem tajā, ko var sasniegt, ar prieku un milzu atdevi darot to, kas patīk. Emīls šaha pasaulē ienāca vien pirms pāris gadiem un ļoti azartiski, viņš kāri tvēra visu, kas tika mācīts, un nekavējās to pielietot. Emīla spēles stils ir ļoti aktīvs, pat agresīvs, katra partija tiek izspēlēta “uz visu banku”, Emīlam piemīt ļoti liela drosme, viņš nebaidās spēlēt ne ar vienu un gatavs uzvarēt visus. Milzīgs ieguvums arī bijusi ļoti lielā sacensību pieredze, reta ir tā nedēļas nogale, kurā Emīls nespēlētu kādā šaha turnīrā. Sākotnēji tie bija bērnu turnīri, bet drīz vien Emīls sāka piedalīties arī dažādos pieaugušo turnīros, jāuzsver, ka tas gan nebūtu iespējams bez milzīga ģimenes atbalsta, kas vienmēr ticējusi, ka Emīls var.

Šobrīd, kad Emīls jau trenējas Rīgā, Olaines Sporta centra šaha pulciņa dalībnieki turpina sekot viņa gaitām un priecāties par katru jaunu sasniegumu!

Rezultāti:

http://chess-results.com/tnr380311.aspx?lan=1&art=1&rd=7&turdet=YES&flag=30

Apskats Latvijas Šaha federācijas mājas lapā:

https://sahafederacija.lv/raksti/771/nosledzies-rigas-2018gada-atklatais-jaunatnes-cempionats/

Informāciju sagatavoja:

Guna Skujiņa

Olaines šaha kluba trenere

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā