Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 19. decembris

         

Jaunumi

2018-10-02
Otrklasniece Aiga Gansone izpilda II sporta klasi šahā
Pirmo skolas mēnesi ļoti sekmīgi noslēdz jaunā olainiete Aiga Gansone, klasifikācijas turnīrā Rīgā izpildot II sporta klasi šahā. Arī pārējiem Olaines šahistiem cienījams sniegums – Kristiāna Liepa un Elizabete Kokina atgriežas ar medaļām meiteņu konkurencē.

Klasifikācijas turnīri, kuros iespējams oficiāli paaugstināt savu sporta klasi spēlēs ar stipruma (bet ne vecuma) ziņā līdzvērtīgiem pretiniekiem, tiek rīkoti pietiekami bieži, taču konkrētajā turnīrā sasniegt kāroto mērķi parasti izdodas vien pavisam nedaudziem, tāpēc tas ir diezgan laikietilpīgs un pašiem cīnītājiem un viņu atbalstītājiem nervus prasošs pasākums. Viszemākā robeža ir iesācējiem, kuriem IV sporta klases sasniegšanai, kas ir pirmais pakāpiens šaha klasifikācijā, nepieciešams iegūt piecus punktus no astoņiem, katrai nākamajai sporta klasei norma ir jau seši punkti. Tas nav ne viegli, ne vienkārši, jo, kaut arī kādi klasifikācijas turnīrus izmanto regulāru treniņu nolūkiem sacensību režīmā, lielākā daļa spēlē ar konkrētu mērķi iegūt nākamo sporta klasi un neviens labprātīgi negrasās piekāpties.

Olaines jaunie šahisti uz klasifikācijas turnīriem dodas regulāri, šoreiz pirmais cīņas iesācēju grupā sāka Jēkabs Krišs Vēvers, kurš paralēli šaham intensīvi dejo tautas dejas, kā dēļ nevar būt visos šaha treniņos. Iespējams, tieši tāpēc arī šoreiz norma palika neaizsniegta, bet ir kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo turnīru. Rezultāti iesācējiem: http://chess-results.com/tnr377353.aspx?lan=1&art=1&rd=8.

IV sporta klašu grupā startēja Jēkaba brālis Dāvis Raits, Kristiāna Liepa, Mareks Brencs, Markuss Nīmanis un Marta Aleksejeva, no kuriem divi pēdējie tikai nesen izpildīja IV sporta klasi. Pirmās dienas sniegums visiem pieticīgs, un izredzes izpildīt III sporta klases normu saglabāja tikai Kristiāna. Otrajā dienā Kristiāna uzvarēja pirmās trīs partijas, un vien zaudējums pēdējā kārtā klases izpildi atlika, taču viņas sniegums ir ļoti slavējams, ņemot vērā, ka Kristiāna tikai pirms gada sāka apgūt gājienus. Rezultāti IV sporta klasēm: http://chess-results.com/tnr377352.aspx?lan=1&art=1&rd=8.

Visnopietnākās cīņas, augstākie mērķi un lielākā atbildība mūsējiem bija III sporta klašu grupā, kur startēja Aiga Gansone, Elizabete Kokina, Rihards Atvars un Daniils Aleksejevs. Elizabete pēc teicamā starta "Superšahistē" vēlējās oficiāli gūt apstiprinājumu tam, ka jau ir gatava II sporta klasei. Iespējams, ka tieši tik skaidrā mērķa apziņa šoreiz radīja pārlieku lielu spriedzi un neļāva vienkārši spēlēt tik labu šahu, uz kādu Elizabete ir spējīga un ko daudzkārt jau ir apliecinājusi. Šoreiz neizdevās izrādīt pietiekamu pretestību turnīra līderiem, kas izsita no ritma, un tad jau saņemties bija grūti, kopumā četras uzvaras un trešā vieta turnīrā starp meitenēm. 

Savukārt pirmklasniekam Daniilam šī bija pirmā pieredze spēlēs ar trešajām sporta klasēm, un, kā pats atzina, nebija domājis, ka būs tik grūti, – finišā 4,5 punkti no 8. Labāku spēli būtu gribējies redzēt arī no Riharda, kuram pieredze jau ir pietiekami liela, šoreiz vien 4 punkti no 8.

Savukārt visus un visvairāk pati sevi pārsteidza otrklasniece Aiga Gansone. Daudzi treneri ir pieredzējuši, ka diezgan bieži audzēkņu darbs treniņos ir ievērojami labāks par sniegumu sacensībās, kur uz stresa fona vai citu iemeslu dēļ reizēm notiek neizskaidrojamas lietas. Aiga šai ziņā jau labu laiku bija absolūta rekordiste, neviens no Olaines Sporta centra šahistiem pēdējā gada turnīros nav sagādājis tik daudz šokējošu pārsteigumu, par to pamatoti saņemot aizvien nopietnākus rājienus (parasti tas bija saistīts ar to, ka Aiga sacensībās spēlēja nepamatoti ātri, nemaz kārtīgi nedomājot), taču šoreiz viņa beidzot arī sacensībās parādīja, uz ko īsti ir spējīga. Aigai visā turnīrā bija stiprākie pretinieki (otri stiprākie bija Elizabetei), viņa zaudēja turnīra uzvarētājam un 7. vietas ieguvējam, bet apspēlēja trešo, ceturto un sesto vietu, finišējot ar trīs punktiem no trim un kopvērtējumā izcīnot 2. vietu turnīrā ar sešiem punktiem. Starp meitenēm Aiga pārliecinoši vislabākā! Beidzot izdevās, apsveicam! Iedvesmai citiem: Aiga šahā sāka trenēties piecu gadu vecumā, kad īsti nemācēja iet ar visām figūrām, nu iet trešais gads, un šahs ir kļuvis par neatņemamu Aigas un viņas ģimenes dzīves sastāvdaļu – kā nu jau daudziem Olaines Sporta centra jaunajiem šahistiem. Starp citu, pateicoties Aigai, šahu spēlēt mācās arī viņas tētis! Rezultāti III sporta klasēm: http://chess-results.com/tnr377355.aspx?lan=1&art=1&rd=8.

Tuvākie starti mūsējiem – mazais turnīrs tikai Olaines Sporta centra bērniem jau 20. oktobrī, līdz tam vairāki kvalifikācijas turnīri Rīgā.

Guna Skujiņa,

trenere

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Lelde, Sarmis
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31