Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-05-09
Piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos
Olaines novada iedzīvotāji un Olaines pašvaldības pārstāvji 8. maijā devās ikgadējā biedrības "Pīlādzis" organizētajā un Olaines novada pašvaldības atbalstītajā braucienā uz Lestenes memoriālu, lai piedalītos Nacisma sagrāves un 2. pasaules kara upuru piemiņas pasākumā.

Pasākumā ikvienam bija iespēja apmeklēt savu tuvinieku piemiņas vietu, nolikt ziedus, kā arī tikties ar dzīvi palikušajiem leģionāriem un viņu tuviniekiem.

Svētbrīdī Lestenes brāļu kapos pie Mātes Latvijas pieminekļa kājām nogūla vainagi un ziedi. Ziedi tika nolikti arī pie daudzām leģionāru piemiņas plāksnēm un pie to iegravētajiem vārdiem granīta sienās.

Starp klātesošajiem bija arī vairākas oficiālās personas un organizāciju pārstāvji – Saeimas priekšsēdētāja, aizsardzības ministrs, Bruņoto spēku komandieris, Daugavas vanagu vadība un citi.

Īsi pēc ziedu nolikšanas Nacionālo karavīru apvienības priekšsēdis, karavīrs Edgars Skreija, savā uzrunā norādīja, ka tieši šajā brīdī pirms 73 gadiem tikusi pārtraukta kaujas darbība Kurzemes cietoksnī un turpmākajos smagās okupācijas gados bijis šis viens mierinājums – mēs savu Kurzemi nosargājām, mēs netikām sakauti! Viņš aicināja godināt savus cīņu biedrus – gan tos, kam palaimējies sagaidīt šodienu, gan tos, kas atdusas Lestenes un citos Brāļu kapos.

Savukārt, Saeimas priekšsēdētāja Linda Mūrniece savā uzrunā uzsvēra, ka šogad mūsu Latvija ne tikai svin simtgadi, bet arī divu neatkarību ilgums kļūst vienāds ar okupācijas ilgumu. 

Piemiņas pasākuma video skatiet šeit.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā