Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 20. oktobris

       

Jaunumi

2015-01-15
Strauji aktivizējusies uzņēmumu pieteikšanās preču zīmēm "Dabīgs Produkts", "Latvijas Produkts" un "Quality Product of Latvia".
Uzņēmumi aktīvi sākuši pieteikties programmas "Latvijas zīmoli" ietvaros izstrādāto preču zīmju piešķiršanai, tādējādi raksturojot savus produktus kā dabiskus, kvalitatīvus vai ar Latvijas izcelsmi - piešķirot produktam papildus vērtību un norādot patērētājiem uz tā priekšrocībām.

Preču zīme "Dabīgs Produkts" veidota ar mērķi veicināt dabīgu produktu patēriņu Latvijā, informēt sabiedrību par iespējām un nozīmību izvēlēties savā uztura lietot dabīgus Latvijas produktus, kas nesatur kaitīgas vielas un tā ražošana nenodara ļaunumu organismam un dabai. Lai atbildētu uz iedzīvotāju arvien pieaugošo interesi par veselīga uztura un dzīvesveida iespējām, ir jārada skaidri un saprotami noteikumu un pieejama informācija par produktu atbilstību noteiktiem kritērijiem.

Dabīgie produkti ir jāpadara iedzīvotājiem atpazīstami un ērti pieejami. Preču zīmes "Dabīgs Produkts" piešķiršanas kritēriji izstrādāti tādi, lai pircējs varētu būt pārliecināts par produkta un ražošanas procesa dabiskumu.

"Latvijas produkts" ir preču zīme, kas norāda uz divām galvenajām preces vai pakalpojuma iezīmēm - izcelsmes vietu (Latviju) un kvalitāti. "Šobrīd Latvijas ražotājiem kļūst arvien grūtāk ne vien savu produkciju eksportēt, bet arī veiksmīgi pastāvēt un attīstīties iekšējā tirgū. Iedzīvotāji labprāt atbalstītu uzņēmumus, izvēloties vietējo preci, jo tā bieži vien ir kvalitatīvāka un Latvijas iedzīvotājiem pieņemamāka, taču ne vienmēr ikdienas patērētājam ir tik vienkārši ne vien noteikt preces vai pakalpojuma kvalitāti, bet arī to izcelsmi. Preču zīme atvieglos šo izvēli un izcels Latvijas uzņēmumu produkciju," norāda projektu vadītājs Kaspars Vītoliņš.

Savukārt, preču zīme "Quality Product of Latvia" veidota ar mērķi Latvijas produkciju popularizēt un izcelt ārvalstu tirgos. "Lai veicinātu Latvijas ražotaju eksportu, būtiski radīt produktiem piederības zīmi. Tas palīdz produktus atpazīt, kā arī veidot tiem pozitīvu tēlu. Ja preču zīme ārvalstu tirgos tiktu pareizi pozicionēta, tas būtu labs veids, kā piešķirt Latvijas produktiem ārvalstīs pievienoto vērtību un garantēt kvalitāti," komentē Latvijas Eksportpadomes projektu direktors Jānis Āboliņš.

Jau tagad preču zīmes piešķirtas vairākiem uzņēmumiem, to skaitā "Saldus Pārtikas kombināts", "Durbes Veltes", "Vidzemes Maiznīca", "Mans Piens", "Dimdiņu kāposti", "Skrīveru Gotiņa" un daudzi citi. Šobrīd norit kritēriju atbilstības novērtēšana to uzņēmumu produktiem, kas jau pieteikušies preču zīmes saņemšanai.

Uzņēmumi, kas arī vēlas saņemt vienkāršo licenci par preču zīmju izmantošanu, aicināti pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu un saņemot tālākus norādījumus par kritēriju atbilstības izvērtēšanas kārtību.

Pieteikuma anketa šeit

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: info@fpda.lv 
 

Vārda dienas svin:
Leonīds, Leonīda
Jaunumi e-pastā
Oktobris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031