Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-10-19
Zinātnes dienas novada skolēniem
Olaines novada skolēniem oktobris aizvadīts zinātnes zīmē. Veicinot Olaines novada bērnos un jauniešos padziļinātu interesi par dabaszinātnēm, organizētas Eksperimentu dienas pašiem mazākajiem novada skolēniem un Tehniskās jaunrades diena 7. klasēm.

Visiem 1.klašu skolēniem un viņu skolotājiem ierastās mācību stundas vietā bija iespēja piedalīties interaktīvā un izglītojošā nodarbībā, kurā tika veikti eksperimenti ar ūdeni, uguni un dažādām vielām.

Aizraujošā veidā skolēni iepazina nelielu daļu no dabaszinātnēm un nodarbību beigās atzina, ka nākotnē vēlas tās apgūt ar prieku.

Savukārt 16.oktobrī jau piekto gadu pēc kārtas sadarbībā ar SIA “Aspired” norisinājās Tehniskās jaunrades diena.  Abu skolu 7.klašu skolēni Olaines 1.vidusskolas telpās bija aicināti piedalīties trīs tehniski radošās darbnīcās.

Darbnīcā “Krāsu zinātne” skolēni veica vairākus eksperimentus, ar kuru palīdzību centās noskaidrot, kas ir krāsu hromatogrāfija un kā tā veicama, noteica pH līmeni dažādām vielām, kā arī pētīja vielu sajaukšanās procesu un krāsu sprādzienu. Radošajā darbnīcā “Domino efekts” tika apspēlēts Rūba Goldberga mašīnas princips – kaut ko pavisam vienkāršu izdarīt pēc iespējas sarežģītāk, izmantojot spēku un inerci. Bet darbnīcā “Vēja ģeneratori”  dalībniekiem pašiem bija iespēja izgatavot unikālus vēja ģeneratora spārnus un izmēģināt tos īsta vēja apstākļos.

Aktīva piedalīšanās darbnīcās rosināja interesi par fiziku un ķīmiju, un skolēni atzina, ka apgūt jaunas zināšanas šādā veidā ir ļoti interesanti.

Eksperimentu dienas un Tehniskās jaunrades dienu finansēja Olaines novada pašvaldība, tās organizēja Izglītības un kultūras nodaļa sadarbībā ar novada skolām.

Informāciju sagatavoja:

Olaines novada pašvaldības

izglītības speciāliste

Ieva Rokule

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā