Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 12. decembris

Vispārējā izglītība

Olaines novadā ir divas vispārizglītojošās izglītības iestādes: Olaines 1.vidusskola, kurai pēc reorganizācijas tika pievienota arī Olaines pagasta sākumskola (ar 84 bērniem), līdz ar to, izveidota struktūrvienība – Olaines sākumskola (Jaunolainē), un Olaines 2.vidusskola.

Šajās skolās var iegūt izglītību sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas līmenī.

Vidusskolu skolēni ar panākumiem piedalās rajona, novada, starpnovadu un republikas olimpiādēs un citos pasākumos, vidusskolās ir nodrošināts pastāvīgs interneta pieslēgums. Skolēnu aktīvai brīvā laika pavadīšanai un papildus izglītībai, vidusskolas piedāvā apmeklēt dažādus interešu pulciņus, korus, deju kolektīvus un iesaistīties sporta komandās. Pateicoties pašvaldības finansiālam atbalstam, bērniem no maznodrošināto ģimenēm skolās tiek piešķirtas brīvpusdienas. Visi skolēni bez maksas tiek nodrošināti ar skolas mācību grāmatām, izņemot svešvalodu.

Katrā skolā ir aprīkoti 4 dabaszinību kabineti.

Abu vidusskolu skolēni sporta stundu laikā apgūst peldētprasmi Olaines peldbaseinā un ziemas sezonā bez maksas apgūst slidošanas prasmes Olaines slidotavā.
Olaines novada pašvaldība sedz pilnībā vai 50% apmērā (izvērtējot individuāli) Olaines novadā deklarētiem bērniem braukšanas izdevumus sabiedriskajā transportā, kas saistīti ar bērnu braucieniem no deklarētās dzīvesvietas līdz tuvākai vispārizglītojošai izglītības iestādei un atpakaļ.

 

Skolēnu autobusu maršruti un laiki - šeit 

 

Skolēnu braukšanas kartes

Skolēnu braukšanas karšu veidi:
1. Braukšanas karte (maršrutos, kuros papildus nevar izmantot sabiedrisko autobusu un skolēni izmanto tikai konkrēto skolēnu autobusu);
2. E-karte (maršrutos, kuros papildus skolēnu autobusam var izmantot sabiedrisko autobusu).

Skolēna braukšanas e-karti var izmantot braukšanai:
• Olaines novada skolēnu autobusos atbilstoši sarakstam (tikai uzrādot e-karti - kā apliecību);
• papildus kā e-talonu Olaines novada sabiedriskajos autobusos konkrētajā maršrutā ne vairāk kā 2 reizes (kopā turp/atpakaļ) mācību dienā (sabiedriskais autobuss Nr. 5034 “Olaine – Rīga”, Nr. 6859 “Medemciems – Mežsētas”, AS “Rīgas taksometru parks”).

Skolēniem, kas turpina mācīties Olaines 1.vidusskolā un Olaines 2.vidusskolā, braukšanas e-kartes, kuras izsniegtas iepriekšējā mācību gadā, ir spēkā un tās tiks aktivizētas (šiem skolēniem jaunas kartes saņemt nevajag).
Jaunas skolēnu braukšanas e-kartes izgatavošanai pilngadīgajiem skolēniem, skolēnu vecākiem vai pilnvarotām personām (vēlams līdz 2018.gada 24.augustam jāierodas izglītības iestādē (Olaines 1.vidusskolā vai Olaines 2.vidusskolā) un jāaizpilda pieteikumu skolēna braukšanas e-kartes saņemšanai un kopā ar pieteikumu jāiesniedz 1 fotogrāfija (dokumentiem ar izmēru 3 x 4 cm).


• Skolēna braukšanas e-karte tiks izgatavota no plastikāta, tās derīguma termiņš attiecīgajam mācību gadam tiks norādīts uz kartes (ja mācību gada laikā skolēns izstāsies no skolas, kartes derīguma termiņš beigsies).
• Nozaudēšanas gadījumā ir iespējams bloķēt un atjaunot, nezaudējot pašvaldības apmaksātos pakalpojumus.
• Pirmreizējā braukšanas kartes izsniegšana ir bezmaksas, atkārtota skolēna braukšanas e-kartes izgatavošana maksās EUR 7,00.


Parastās braukšanas kartes var saņemt Olaines 1.vidusskolas un Olaines 2.vidusskolas kancelejā Olaines novadā deklarētie skolēni. Parastās braukšanas kartes saņemšanai līdzi jāņem 1 skolēna fotogrāfija 3x4 cm un jāaizpilda pieteikums.
Skolēna braukšanas karte un e-karte darbosies tikai mācību gada mācību dienās (nedarbosies brīvdienās un rudens, ziemas, pavasara, vasaras skolēnu brīvlaikā).

Karšu veidi atbilstoši braukšanas maršrutam un skolēnu autobusu maršruti - šiet.

Pieteikums skolēna e-kartei


Pieteikums skolēna parastai kartei
 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Otīlija, Iveta
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31