Olaines panorāma
Atklāts Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts

Atklāts Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts

Atklāts Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts

Ierastās lentas griešanas vietā maršruts tika atklāts ar dzeloņdrāts pārgriešanu, kam sekoja oficiālās uzrunas. Kultūras ministrijas muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns savā uzrunā uzsvēra šī objekta nozīmi: "Visi Latvijas iedzīvotāji un arī ārvalstu viesi, atnākot uz šejieni, varēs gūt ieskatu Latvijas vēstures lappusēs un Pirmā pasaules kara notikumos, kuri pēdējos gados ir piesaistījuši īpašu sabiedrības uzmanību. Un ne velti, jo tas ir laiks, kad grūtās cīņās, ar lielu pašaizliedzību un lieliem upuriem, tomēr tapa Latvijas valsts.” Arī Olaines Vēstures un mākslas muzeja kolektīvs pievienojās sacītajam, papildus izceļot izveidotā maršruta nozīmi Olaines novada tūrisma attīstībā.

Vakarā, atklāšanas svinību laikā, pasākuma viesi tika aicināti nolikt svecītes pie piemiņas akmens Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu varoņu piemiņai. “X faktora” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš fantastiskā akustiskā koncertā veltīja apmeklētājiem strēlnieku dziesmas. Kopā ar viņu RTU studentu teātris “Spēle”, kuri lasīja karavīru stāstus no ikdienas kara laikā, radīja atmosfēru, kas ļāva atgriezties 100 gadus tālā pagātnē un ieraudzīt karavīru dzīvi no cita skatupunkta. 

ltv.lsm.lv video sižets

skaties.lv video sižets

 


Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 1. kārtā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un Olaines novada pašvaldības līdzfinansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības „Pierīgas partnerība” mājaslapā un sociālajos portālos.

Papildu informācija:

Inta Konošonoka

Olaines Vēstures un mākslas muzeja

sabiedrisko attiecību speciāliste

inta.konosonoka@olaine.lv;

28874565