Olaines panorāma
28. jūlijā norisināsies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

28. jūlijā norisināsies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

28. jūlijā norisināsies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

12. jūlijā sākās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Norišu #dziedundejo2021” pirmais notikums “Saulesvija”. Katrā Latvijas pašvaldībā piestās svētku auto ar īpašajiem svētku vēstnešiem un viņu sagādātajiem sveicieniem. Ikviena ciemošanās tiek iemūžināta video formātā, saglabājot atmiņas par vēsturē pirmajiem digitālajiem svētkiem.

Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa uzsvēr: “Šajā ceļojumā mums galvenais ir pateikt paldies ikvienam bērnam personīgi, kurš ir darījis darbu šī pusotra mācību gada garumā, kad nevarēja kopā tikties, jo katrs svētku dalībnieks, kurš ir iesaistījies – vai video priekšnesuma veidošanā, videoklipa “Svinēt sauli” veidošanā vai gatavojis video sveicienu, saņem pateicību.”

Svētku vēstneši Olaini apciemos 28. jūlijā, radot svētku un kopības sajūtu ikvienam svētku dalībniekam. Olaines novadu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāv 256 dalībnieki no tautas deju kolektīvu, vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas, instrumentālo ansambļu un koklētāju nozarēm.

Kolektīvu dalībnieki sagaidīs svētku auto, pulcējušies nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Svētku organizatori lūdz pilsētas iedzīvotājus un viņu bērnus laikā no plkst. 15:00 līdz 16:00 neapmeklēt velo trasi Zeiferta ielā 10A (parkā aiz veikala “Olanija”), bērnu rotaļu pilsētiņu Zemgales ielā 40 un Olaines Mežaparka estrādi, jo šajās vietās notiks svētku dalībnieku filmēšana.

Videoapskati būs redzami svētku mājaslapā nacgavilet.lv, svētku profilā digitālajā platformā “Youtube”, kā arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Paula Dombrovska dokumentālā filma pēc Dzintara Dreiberga idejas.

Informāciju sagatavoja #OlainesKultūrascentrs