Olaines panorāma
Aizvadīts karjeras izglītības pasākums "Ēnu diena"

Aizvadīts karjeras izglītības pasākums "Ēnu diena"

Aizvadīts karjeras izglītības pasākums "Ēnu diena"

Šodien Olaines novada pašvaldība piedalījās vienā no lielākajiem karjeras izglītības pasākumiem Latvijā “Ēnu diena”, piedāvājot skolēniem ieskatīties pašvaldības darbinieku ikdienā.

Šogad pie mums bija “ēnas” ne tikai no Olaines vidusskolām, bet arī no Babītes un Jūrmalas. Jaunieši izvēlējās “ēnot” būvvaldes vadītāju un galveno arhitekti, vides pārvaldības speciālisti, Jaunolaines Kultūras nama pasākumu organizatori un jauniešu centra “Popkorns” jaunatnes darbinieci.

“Ēnām” bija iespēja redzēt profesiju praktisko pusi un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, apskatīt ar specialitāti saistītos dokumentus, programmas un objektus, kā arī praktiski iesaistīties pasākumu plānošanā. Dienas beigās “ēnas” viesojās Olaines Vēstures un mākslas muzejā. “Ēnošanu” jaunieši atzina par ļoti lietderīgu, lai iepazītu savu izvēlēto nākotnes profesiju, un mēs vēlam viņiem atrast savu īsto specialitāti un kļūt par izvēlētās nozares profesionāļiem.

“Ēnu diena” ir pasaulē zināma un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties specialitāti un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.