Olaines panorāma
Brīvdienu ceļvedis Olaines novadā!

Brīvdienu ceļvedis Olaines novadā!

Brīvdienu ceļvedis Olaines novadā!

Kultūras pasākumi Olaines novadā

  • 1. augustā plkst. 17:00 aicinām uz  Olaines Kultūras centra rīkoto koncertprogrammu "Vasaras dziesmas”, kurā uzstāsies Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo grupu.

Tāpat arī Olaines Vēstures un mākslas muzejs aicina uz dažādām aktivitātēm:

  • 2. augustā, plkst. 11:00 trīs stundu un astoņu kilometru garumā aicinām piedalīties bezmaksas ekskursijā ‘'Šaursliežu dzelzceļa līnijas Olaines kūdras purvā’’. Stāsts par Olaines pilsētu aizsākās 1939. gadā, kad Bluku purvā uzsāka kūdras ieguvi. Iesākumā kūdras ieguve notika tikai ar lāpstu palīdzību, bet pēc Otrā pasaules kara kūdras ieguves procesu mehanizēja. Otrā pasaules kara laikā, lai kūdru varētu izvest no purva, vācu armijas karavīri Olaines purvā uzbūvēja nelielu šaursliežu dzelzceļa līniju dažu kilometru garumā. Pēckara periodā šo līniju uzbūvēja garāku un modernāku. Kūdras ieguves lauki tika sadalīti trijos iecirkņos, un uz katru iecirkni bija izbūvēta sava šaursliežu dzelzceļa līnija.

Ekskursijas laikā tiks izstaigāta pirmā iecirkņa dzelzceļa līnija un kūdras ieguves lauki, kuros vēl mūsdienās iegūst šo derīgo izrakteni. Tā kā pārgājiens būs arī pa kūdras lauku, tad vēlams padomāt par ūdens necaurlaidīgiem apaviem un laikapstākļiem piemērotu apģērbu.

Iepriekšējā pieteikšanās, zvanot pa tālr.: 22057669 (Māris).

  • Vēl līdz augusta vidum muzejā ir iespējams aplūkot laikmetīgās mākslas pārstāves, Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes Kates Jansones personālizstādi “Miegs”.

Pati māksliniece par izstādi stāsta šādi:

''Esmu nakts pūce un dzīvē nācies vairākkārt nonākt situācijās, kur ciešā miega dēļ, citu acīs izskatos aizmāršīga vai slinka. Nekad neesmu spējusi piedot sev šo ilgo gulēšanu, līdz iepazinos ar dažādiem faktiem par to kā miegs pozitīvi ietekmē cilvēka veselību un labsajūtu. Izstāde “Miegs” reflektē manu redzējumu par to kā iztēlojos miegā notiekošos procesus un tēlus, visa pamatā cenšoties atspoguļot tos dzīvespriecīgi un nepiespiesti. Vēlos popularizēt uzskatu, ka miegs ir pozitīva dzīves sastāvdaļa, kuru nevajadzētu identificēt ar laika “tērēšanu” vai slinkumu.''

Sporta pasākumi Olaines novadā

  • Sestdien, plkst. 11:00 Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta 2020 ietvaros Olaines pilsētas stadionā AFA Olaine (U-13) sacentīsies pret Jelgavas BJSS.  Savukārt plkst. 18:00 pilsētas stadionā aicinām atbalstīt mūsu AFA Olaine 2. līgas komandu spēlē pret Albatroz SC/FS Jelgava Latvijas 2. Līgas futbola čempionāta 2020 ietvaros.  Plašāka informācija: https://www.afaolaine.lv
  • Tiem, kuri labprāt no skapja vēlētos izvilkt savas skrituļslidas, informējam, ka Olaines slidotava brīvdienās būs atvērta no plkst.12-18:00. Slidotavā ir ieklāts cietais segums, kas piemērots sportošanai ar skrituļslidām, kā arī laukumā ir izvietoti hokeja vārti. Tā kā brīvo laiku noteikti var pavadīt rollerojot un,  piemēram, spēlējot florbolu (inventārs gan jāņem līdzi pašiem).
  • Ūdens sporta cienītājiem ir iespēja weikot un supot Līdumu karjerā. Plašāka informācija Owake fb kontā un www.owake.lv.
  • Olaines Sporta centrs aicina gatavoties ikgadējām bērnu velo sacensībām “Bērni uz riteņiem 2020”. Sacensības kā katru gadu norisināsies augusta mēnesī - katru augusta otrdienu - kopā 4 posmi. Pirmais posms jau 4.augustā, un vēl aizvien ir iespējams pieteikties! Vairāk informācijas: https://www.olainessports.lv/lv/jaunumi/1710_velo_sacensibas_berni_uz_riteniem_2020_gaida_pieteikumus/

Tuvāk pie dabas Olaines novadā

  • Līdz ar jaunā veloceliņa izveidošanu, tagad ar riteni iespējams aizbraukt līdz pat pašam Līduma karjeram! Ar Olaines novadā pieejamajiem velomaršrutiem iespējams iepazīties ŠEIT.
  • Tāpat arī jau visu jūliju ir iespējams piedalīties akcijā APCEĻO PIERĪGU, kuras ietvaros biedrība ''Pierīgas Partnerība'' aicina labāk iepazīt Pierīgas teritoriju, apskatot LEADER programmas atbalstītos apskates objektus. Kopā tiek piedāvāts apskatīt 31 dažādus tūrisma objektus, mājražotājus, pastaigu takas un biedrības Olaines, Mārupes un Babītes novados.

Akcijas dalībniekus aicinām ievietot fotogrāfijas savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #apceļoPierīgu.

Dalībniekiem, kuri būs viesojušies vismaz 20 apskates objektos, uzņēmuši foto ar tiem, izpildījuši pieteikuma anketu un kopā ar foto iesūtījuši uz info@pierigaspartneriba.lv, izlozes kārtībā būs iespēja saņemt atbalstītāju sagādātās balvas. 

Pierīgas karti ar dalībnieka anketu un plašāku informāciju meklējiet ŠEIT.

!!! Dabas baudītājiem vēlamies atgādināt, ka, dodoties piknikā, ugunskurus var kurināt tikai tiem paredzētās vietās,  piemēram, atpūtas vietā pie Mežezera Jaunolainē vai pie Līdumu karjera (Uzvaras līdumā, Olaines novadā). Tāpat arī lūdzam atcerēties aiz sevis sakopt atpūtas vietu.