Olaines panorāma
Sabiedriskā transporta organizācijas uzlabošana Olaines novadā

Sabiedriskā transporta organizācijas uzlabošana Olaines novadā

Atsaucoties pasažieru ierosinājumiem, no 2019. gada 1. decembra veiktas izmaiņas maršrutā Nr.5034 Rīga–Olaine, Nr.6852 Rīga–Straume, Nr.5171 Rīga–Pavasari–Virši, Nr.6847 Rīga–Baldone, Nr.5432 Rīga–Rāmava–Baloži, Nr.6843 Rīga–Pļavniekkalns–Ķekava un Nr.6844 Rīga–Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava.

Papildus tam atklāts jauns maršruts Nr.5329 Virši–Pavasari–Olaine, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nokļūt novada centrā. Turpmāk reiss pieturā Virši darbadienās tiks uzsākts plkst.9.40, savukārt pieturā Olaine – plkst.15.00.


VSIA “Autotransporta direkcija” (turpmāk – Direkcija) kopā ar Olaines novada, Rīgas plānošanas reģiona un AS “Rīgas Taksometru parks” pārstāvjiem izskatīja jautājumu par sabiedriskā transporta organizācijas uzlabošanu Olaines novadā. Pārvadātājs, atbilstoši sanāksmes laikā izrunātajām problēmām par visu Olaines novada apdzīvotu vietu iedzīvotāju vajadzībām, iesniedzis šādus priekšlikumus:

1) izveidot jaunu maršrutu Olaine – Pavasari – Virši ar diviem reisiem plkst.9.40 no Viršiem un plkst.15.00 no Olaines, lai dotu iespēju iedzīvotājiem nokļūt novada centrā. Lai to nodrošinātu, maršrutā Nr.5171 Rīga – Pavasari – Virši atklāj papildu reisu plkst.9.00 no Rīgas MTS un plkst.15.30 no Viršiem.

2) Maršrutā Nr.5432 Rīga – Rāmavas muiža – Baloži atklāt četrus reisus no Rīgas, pagarinātus līdz Medemciemam (pietura “Ieviņu pagrieziens”) un četrus reisus no Medemciema (pietura “Ieviņu pagrieziens”) uz Rīgu. Pamatojoties uz Olaines novada lūgumu nodrošināt Medemciema iedzīvotājiem iespēju nokļūt tuvākajā pilsētā Baložos ar iespējām izmantot dažādus pakalpojumus, kā arī pārsēsties cita maršruta autobusos, kas nodrošina iespēju nokļūt Rīgā Ziepniekkalna rajonā

3) Maršrutā Nr.5034 Rīga – Olaine divus reisus no Rīgas un divus reisus no Olaines novirzīt no autoceļa A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene) uz autoceļu V13 Tīraine – Jaunolaine, lai Stūnīšu ciema (agrāk Gaismas) iedzīvotājiem papildus nodrošinātu iespēju tiem vēlamā laikā nokļūt Olainē.

Vienlaicīgi, ieviešot šos grozījumus, lai izlīdzinātu reisu intervālus, veiktas izmaiņas arī izpildes laikos un izpildes dienās maršrutu Nr. 5432 Rīga – Rāmava – Baloži, Nr.5034 Rīga – Olaine, Nr.6852 Rīga – Straume, 6843 Rīga – Pļavniekkalns – Ķekava, 6844 Rīga – Valdlauči - Pļavniekkalns – Ķekava reisos.

Sabiedriskā transporta padome atbalstīja minētos ierosinājumus un tie stājušies spēkā ar šā gada 1. decembri.

 

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotāju pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā atd.lv sadaļā Kustības saraksti.

 

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.