Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 19. decembris

         

Jaunumi

2017-11-30
Advente vai Advents?
Bieži dzirdama neizpratne, kā tad pareizi saukt šo laiku? Četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem mēs dēvējam par Adventes svētdienām, un katrai no tām par godu Adventa vainagā aizdedzam vienu svecīti. Advents ir laiks, kas tiek saistīts ar mieru, klusumu un pārdomām.

Adventa laika būtisks simbols ir vainags jeb aplis, kas apzīmē mūžību un vienotību, gaismas uzvaru pār tumsu. Mūsdienās ir nopērkami gan Adventa vainagi, gan to sagataves, kas pamatīgi atvieglo dzīvi, ja esat nolēmis Adventa vainagu veidot pats, izmantojot visdažādākos materiālus un ļaujot fantāzijai vaļu.

Šogad Olaines Kultūras centrs Jaunolaines Kultūras namā 24. novembrī piedāvāja iespēju piedalīties Adventa vainagu veidošanas meistarklasē, ko vadīja Daiga Gorbunova, floristikas salona "Sajūtu aleja" īpašniece un floriste. Meistarklasē tika izveidoti 12 unikāli Adventa vainagi, izmantojot dažādus materiālus, sākot no dabas veltēm, kā čiekuri un sūnas, līdz pat eglītes rotiņām. “Radošums ir visos un katram tas izpaužas unikāli, un pat floristikas kursos neiemāca tik daudzas lietas, ko šodien esam padarījuši,” atzīst Daiga.

 

 

Pasākumi decembrī

Arī decembrī Olaines Kultūras nams apmeklētājiem piedāvā plašu kultūras pasākumu programmu. Jau 2. decembrī Olaines Kultūras namā viesosies folkloras kopas no Laucienes, Brocēniem, Slampes, Engures, Codes, Svētes, Tērvetes, Saulkrastiem un pašmāju  “ Dzedzieda”, lai izdziedātu senākas un jaunākas tautas dziesmas pasākumā  “Tēvu tēvu laipas mestas, bērnu bērni laipotāji”.

Kā jauna tradīcija, iespējams, būs Olaines novada uzņēmēju Ziemassvētku tirdziņš, kurš tapis sadarbībā ar Olaines pieaugušo izglītības centru. Tirdziņā varēs iegādāties vietējo uzņēmēju un mājražotāju produkciju, kuru uzdāvināt saviem mīļajiem Ziemassvētkos. Šo pasākumu aicinām apmeklēt 16. decembrī no plkst. 14.00 - 17.00 Olaines Kultūras nama mazajā pasākumu zālē. Tāpat 20. decembrī sadarbībā ar PIC notiks ikgadējais Labdarības pasākums – izsole dzīvnieku aizsardzībai un labdarībai. Izsolē būs gan apskatāmi, gan iegādājami dažādi vietējo mākslinieku rokdarbi un gleznas. Pagājušajā gadā izsolē savāktie līdzekļi tika nodoti mūzu mazajiem draugiem - dzīvniekiem “Mežavairogi” dzīvnieku patversmē.

Trešajā Adventē, 17. decembrī, Olaines Kultūras centra jauktais koris “Dziesma” aicina sajust Adventa laika burvību koncertā “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Koncertā viesosies Jēkabpils jauktais koris “Noskaņa”. Apmeklētāji varēs baudīt ne tikai Ziemassvētku melodijas, bet arī tiks aicināti cienāties ar piparkūkām un karsto dzērienu.

18. decembrī mazie dziedātāji “Olaines Cālīši” aicina apmeklēt Ziemassvētku koncertu "Ziema nāk, ziema nāk! Lai tik viņa nāk!", bet 19. decembrī mazie olainieši tiek aicināti uz Ziemassvētku eglīti un, iespējams, jau satikt Ziemassvētku vecīti pasākumā “Ziemassvētku burvestība”.

Bet Veco gadu 31. decembrī sagaidīsim Olaines Kultūras namā, lustīgi griežot deju virpuli un saskandinot šampanieša glāzes pusnaktī, vēlot viens otram daudz laimes Jaunajā gadā!

Viktorija Jansone

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Lelde, Sarmis
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31