Olaines panorāma
Piekļūstamības paziņojums

Piekļūstamības paziņojums

Olaines novada pašvaldība apņemas veidot savu tīmekļvietni piekļūstamu saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445).

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:

Olaines novada pašvaldības tīmekļvietni - https://www.olaine.lv/

Tīmekļvietnei veikts Vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Olaines novada tīmekļvietni daļēji atbilst MK noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445

 • Attēliem nav pieejamas tekstuālās alternatīvas. Atsevišķu attēlu aprakstā tiek dublēts ziņas virsraksts.
 • Visās lapās netiek ievērota pareiza virsrakstu hierarhija. Pirmkārt, ne vienmēr tiek izmantots pirmā līmeņa virsraksts. Otrkārt, atsevišķās lapās var būt izlaisti noteikti virsrakstu līmeņi.
 • Atsevišķu lapas galvenes elementu (piemēram, izglītības un kultūras pasākumu) noformējumā nav pietiekams krāsu kontrasts.
 • Šobrīd nav iespējas ar tastatūru piekļūt tīmekļvietnes saturā iekļautajām saitēm, pasākumu sadaļas perioda izvēles blokam, kā arī aplūkot galerijas. Arī meklētāja funkcionalitāte nav pieejama tikai no tastatūras.
 • Tīmekļvietnes meklētāja funkcionalitāte ir ierobežota, savukārt sadaļā “Pasākumi” nav iespējams pilnvērtīgi izmantot filtrus.
 • Dažiem video failiem var nebūt pieejami subtitri. Atsevišķiem video Youtube programma var ģenerēt subtitrus automātiski, tāpēc tie var būt nekorekti, kā arī veidoti neatbilstošā valodā.
 • Tīmekļvietnē lietotajiem pamatstruktūras elementiem nav piešķirti atšķirības nosaukumi. Piemēram, lapā var būt vairāki navigācijas bloki, kurus var atšķirt tikai pēc secības.
 • Lietojot tīmekļvietnes galveno navigāciju mobilajā tālrunī ekrānlasītāja režīmā ne vienmēr ir iespējams "izkļūt ārā" no atvērtā navigācijas elementa un sākt pārvietoties pa lapu, neaizverot navigāciju.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 29.12.2020. Izvērtēšanu veica SIA Turn Digital.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: https://www.olaine.lv/uploads/kcfinder/files/nolikumi_noteikumi_citi_dokumenti/olaine.lv_izvertesanas_protokols.pdf.

 

Piekļūstamības alternatīvas

 • No 2020. gada 1. janvāra līdz brīdim, kamēr netiks ieviesti labojumi tīmekļvietnes satura vadības sistēmā, attēli tajā tiks izmantoti tikai satura vizualizēšanai; unikāls saturs attēla formātā netiks publicēts.
 • Galvenes elementu kontrasts tiks pielāgots piekļūstamības prasībām. Šobrīd lietotāji nepieciešamības gadījumā var izmantot savās ierīcēs iebūvēto operētājsistēmu augsta kontrasta uzstādījumus vai arī Google Chorome pārlūka spraudni High Contrast: https://chrome.google.com/webstore/detail/high-contrast/djcfdncoelnlbldjfhinnjlhdjlikmph.
 • Galeriju sadaļas saturs nav unikāls un tas ir piesaistīts jaunumu sadaļai. Šo saturu var aplūkot, ierakstot Google meklētājā galerijas nosaukumu kopā ar tekstu "site:olaine.lv". Pirmais meklējumu rezultāts būs attiecīgais raksts, pie kura ir piesaistīta konkrētā galerija.
 • Lai atrastu nepieciešamo informāciju tīmekļvietnē tikai no tastatūras, ieteicams izmantot Google meklētāju. Šim nolūkam tā meklēšanas laukā jāieraksta vēlamā meklēšanas frāze, noslēdzot to ar tekstu "site:olaine.lv"
 • Olaine.lv YouTube kanālā veidotie video ir noskaņu video, kuros fonā skan mūzika.
 • Pirmā navigācija galvenes blokā (banner) ir "lomu navigācija", bet otrā - galvenā navigācija. Lapas galvenās daļas (main) navigācija ir atpakaļceļa navigācija. Savukārt lapas kājenes (contentinfo) navigācija ir "Sociālo mediju" navigācija.
 • Ja tālruņa ekrānlasītājam rodas problēmas ar galvenās navigācijas lietošanu, ieteicams izmantot lapas sadaļu "Lapas karte": https://www.olaine.lv/lv/lapas-koks.

 

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

Nataļja Tropkina,
Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 26354091 (uz norādīto tālruņa numuru var nosūtīt arī īsziņu).

E-pasts: natalja.tropkina@olaine.lv

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 5 (piecu) darba dienu laikā.

 

Sūdzību iesniegšana

Ģirts Batrags,
Olaines novada pašvaldības izpilddirektors
E-pasts: girts.batrags@olaine.lv
Tālrunis: 67146024; 29204909

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

 

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 29.12.2020

Šo paziņojumu apstiprināja Ģirts Batrags Pašvaldības izpilddirektors.