Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-05-07
Baltā galdauta svētki Olaines novadā
Ar kopīgu dziedāšanu, grāmatas atvēršanu un gardu kūku baudīšanu aizvadīti Baltā galdauta svētki Olaines novadā.

4. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai visā Latvijā tika organizēti Baltā galdauta svētki, kuru mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

Par godu šiem svētkiem un Latvijas valsts simtgadei vairāki koši pasākumi tika aizvadīti arī Olaines novadā.  

Olainē jau no pusdienlaika iedzīvotāji pulcējās pie Olaines Kultūras nama, lai piedalītos spēka putras vārīšanā un kopējā sadziedāšanās ar vokālo ansambli "Undīne", folkloras kopu "Dzedzieda" un Viktoriju Jansoni. Paralēli tam, iedzīvotaji tika aicināti piedalīties arī akcijā - "Dāvā savu balsi Latvijai!", iedziedot iemīļotas latviešu dziesmas digitālajā platformā "Izdziedam 100".

Pasākuma īpašais brīdis bija Anitas Mellupes dokumentālās grāmatas "Ar Olaini sirdī" atklāšana. Rakstniece, žurnāliste un tagad arī grāmatas "Ar Olaini sirdī" autore Anita Mellupe emocionālā runā pateicās ikvienam intervējamam, kas veltīja laiku un  ļāva fiksēt grāmatā  viņa dzīves ceļus un atvēra sirdi mīlestībai uz Olaini. „Arī mani dzīves ceļi saistās ar Olaini un dzīves laikā tiku dzirdējusi, ko tu neraksti par Olaini. Tad nu beidzot grāmata ir tapusi un es klusībā ceru / zinu, ko lielākā daļa no klātesošiem  darīs šovakar – lasīs grāmatu. Paldies arī Olaines novada pašvaldībai, darba grupai un izdevējam par  atbalstu, realizējot šo dokumentālo projektu”.

Grāmatu būs iespējams iegādāties veikalā “Ooo Sajūtu darbnīca”, Olainē, Kūdras ielā 17A, kā arī Olaines novada svētku tirdziņā 26. maijā.

Kā īsts saldais ēdiens un lielisks noslēgums šai saulainajai dienai bija Baltā galdauta svētki Jaunolainē, kur visiem klātesošajiem bija iespēja piedalīties kūku, toršu un plātsmaižu konkursā un pēcāk – degustācijā. Pasākumu papildināja arī danči kopā ar "Rīgas danču klubu" un kopīgs mielasts pie balti klātiem galdiem.

Pasākumu atbalstīja: "Rūdolfs Organic"; "Vinnis"; "Iļģuciema kvass"; "Hanzas Maiznīca"; "Straupes piens"; "Topfood"; "Rafa kaņepes"; "Arcah restorāns"; "Mister Balloon"; "Rīgas Rēvija"; Svetlana Ribakova; Latvijas Nacionālais teātris; Olaines Sporta centrs, Olaines novada pašvaldība.

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā