Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 20. oktobris

       

Jaunumi

2018-01-08
Jaunolainē atklāts jaunais sporta nams
6. janvārī tika atklāts Jaunolaines Sporta nams. Svinīgajā pasākumā piedalījās Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs, Olaines sākumskolas direktora vietniece Velda Veinberga, būvniecības kompānijas "RERE Būve 1" projekta vadītājs Arnis Rītiņš un projekta arhitekti no SIA "Skonto Būve" – Aleksandra Čepigus un Dāvis Graudiņš.

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs savā uzrunā teica:  "Esam pārliecināti, ka, ieguldot sporta infrastruktūras izbūvē, esam veikuši lielu ieguldījumu mūsu bērnu, novada un visas Latvijas nākotnē. Līdz ar jaunā sporta nama atklāšanu varam vēl pārliecinošāk savu novadu dēvēt par aktīvu novadu!  Novēlu, lai arī pēc gadiem pašreizējās vērtības būtu cieņā Olainē un, pateicoties mūsu sportistiem, Latvijas vārds izskanētu pasaulē!"

Savukārt būvniecības kompānijas "RERE Būve 1" projekta vadītājs Arnis Rītiņš savā uzrunā norādīja, ka "Mums kā būvniekiem rūp ne tikai ēka, kuru uzceļam, bet arī cilvēki, kas tajā strādās, bērni, kas šeit sportos, trenēsies, augs stipri un mērķtiecīgi. Tā ir liela atbildība. Esmu pārliecināts, ka mēs vēl dzirdēsim par jauniem, talantīgiem sportistiem, kuri šeit uzsākuši savu sportisko karjeru. Un liela atbildība bija būvēt šo ēku zem skolas logiem, kur jaunā paaudze varēja apgūt būvnieka profesiju. Vēlos pateikt paldies visām iesaistītām pusēm par sadarbību! Sporta namam dāvinām telpaugu, kas gan priecēs acis, gan būs kā atgādinājums, ka par skolu ir jārūpējas un tā jākopj."

Pēc svinīgās atklāšanas jaunajā sporta namā tika aizvadīts pirmais sporta pasākums – AFA "Olaine" futbola turnīrs, kurā piedalījās 2009. gadā dzimušie zēni no futbola komandām "Supernova Vidzeme", “Corona Borealis”, FK "Dinamo Rīga", SK "Babīte" un  AFA "Olaine". Paralēli turnīram, ikvienam bija arī iespēja apskatīt sporta namu un piedalīties atklāšanas aktivitātēs.

Jaunais sporta nams, kurš ir savienots ar esošo Olaines sākumskolas ēku, ļaus gan sākumskolas bērniem, gan citiem novada iedzīvotājiem nodarboties ar sporta aktivitātēm un uzturēt veselīgu dzīvesveidu.

Olaines sākumskolas direktora vietniece Velda Veinberga 8. janvārī pēc pirmajām aizvadītajām nodarbībām jaunajā sporta centrā saka: „Pēc sporta stundām bērni atgriezās ar pacilātām emocijām. Bērni apgalvo, ka tautasbumbu spēlēt lielā zālē ir pavisam savādāk, kā tas bija līdz šim. Jāmet daudz tālāk un stiprāk un spēlējot vēl jāpamana laukuma robežas. Telpas ir plašas un bērniem tas ļoti patīk. Spoguļzālē šodien notika arī pirmā attīstošās ritmikas un ritmikas nodarbība. Spoguļi ļoti pārsteidza bērnus. Nodarbības šajā zālē ļaus vērot savas kustības spogulī, veikt tās precīzāk un sinhronāk. Arī vecāki, kas piedalījās sporta nama atklāšanā, nāca kāt un teica, ka savu nākamo bērnu noteikti laidīs mūsu skoliņā, jo ir jauki pedagogi un tagad arī plašākas iespējas sevi attīstīt sporta jomā.”

Sporta namā pirmajā stāvā atrodas ieejas vestibils ar garderobi, treneru un medmāsas telpas, un lielā sporta zāle, kas paredzēta basketbola, volejbola, rokas bumbas, telpu futbola un badmintona treniņiem, kā arī atsevišķa cīņu sporta zāle. Starp abām zālēm atrodas ģērbtuvju bloks, sanitārie mezgli apmeklētājiem un telpa inventāru uzglabāšanai. Savukārt ēkas dienvidu daļā ir izvietota tehniskā telpa ar iebūvētu siltummezglu un ūdens vadu. Ēkas otrajā stāvā izbūvēta fitnesa zāle, sanitārie mezgli apmeklētājiem, ventilācijas kamera un balkoni skatītājiem.

Būvdarbu laikā veikti arī teritorijas labiekārtošanas darbi 10750 m2 platībā, tāpat ir labiekārtots plašs laukums ar 116 auto stāvvietām, 30 atpūtas soliņiem, kā arī 25 velosipēdu statīviem un trīs karogu mastiem pie sporta zāles galvenās ieejas.

Pamata informācija par objektu:

  • Pasūtītājs: Olaines novada pašvaldība
  • Būvniecības kopējās izmaksas: 2 155762,81 EUR bez PVN
  • Ģenerāluzņēmējs : PS "RERE BŪVE 1" projekta vadītāja Arņa Rītiņa vadībā
  • Arhitekti: SIA "Skonto Būve" Aleksandra Čepigusa vadībā
  • Būvuzraudzība: SIA "Būvuzrugi LV" Artūra Ščura vadībā
  • Darbi uzsākti: 2016. gada septembrī un pabeigti 2017. gada decembrī
  • Ēkas kopējā platība: 1815,3 m2

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: info@fpda.lv 
 

Vārda dienas svin:
Leonīds, Leonīda
Jaunumi e-pastā
Oktobris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031