Olaines panorāma
Nevar mīlēt to, ko nepazīst

Nevar mīlēt to, ko nepazīst

 Mācību gada garumā pedagogi bērniem bija piedāvājuši iespējas darboties ne tikai telpās, bet arī dabā – iepazīt tuvāko apkārtni, izzināt novada vēsturiskos objektus un iestādes, turklāt izziņas procesā iesaistot arī vecākus. Senlatviešu pils un Olaines pilsētas maketi, dažādas didaktiskās spēles, rotaļu apraksti, nodarbību plāni, scenāriji, bērnu un pedagogu kopīgi veidotas grāmatiņas, foto kolāžas, ekskursiju maršruti, puzles – tā tikai daļa no skates galaproduktiem, kurus pedagogi kopā ar bērniem bija izspēlējuši vai izveidojuši. Skates žūrijas komisijai noteikt uzvarētājus bija ļoti grūts uzdevums, jo nācās izvērtēt arī pedagogu prasmes izvēlēties vecumposmam vispiemērotāko metodiku, darba oriģinalitāti, pedagogu radošumu, kā arī to, vai piedāvāto materiālu savā darbā varēs izmantot citi mūsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi. Žūrijas komisijas locekļu nedalītu atzinību un 1.vietu ieguva pirmsskolas izglītības iestādes „Zīle” pedagoģes Olga Koltigina un Svetlana Putniņa, 2.vietu pirmsskolas izglītības iestādes „Dzērvenīte” pedagoģes Gaļina Genriha un Jeļena Aksjonoka, 3.vietu Olaines speciālās pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” pedagoģes Helēna Šohina, Jeļena Aleksejeva un Tatjana Berdņikova. Ar atzinību tika novērtēts Olaines speciālās pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” pedagoģes Jeļenas Pavlovas darbs. 

Maija nogalē notika pirmsskolas pedagogu skates noslēguma pasākums, kurā 16 (4 no katras pirmsskolas iestādes) labāko darbu autori iepazīstināja savus kolēģus ar paveikto. Kā pašas pedagoģes atzina, daudz vieglāk ir strādāt ar bērniem kā runāt par savu darbu. Uztraukums bija liels, bet arī gandarījums, dzirdot klausītāju - kolēģu atzinīgos vārdus. Skolotāju radošais gars izpaudās arī prezentācijās: pirmsskolas izglītības iestādes „Zīle” audzinātājas Andra Andersa un Lilita Indrišonoka, ģērbušās tautastērpos, izskandināja galvenās sava darba tēzes, savukārt Natālija Sproģe aicināja visus klātesošos kopā izspēlēt to spēli, kura bērniem patikusi vislabāk. 
Lai popularizētu skolotāju veikumu, izstādē ar skates darbiem trīs dienu garumā tika aicināti iepazīties visi Olaines novada pirmsskolas pedagogi. Viņi balsoja par to darbu, kurš šķita visinteresantākais. Paldies visiem 35 pedagogiem, kuri bija dalījušies savā pieredzē un darbus izvietojuši izstādē! Balsis tika atdotas gan par „Magonītes” skolotāju Maijas Skrindževskas, Daigas Brokas, Ievas Meļņikovas, Oksanas Buķes, Pārslas Baško, Svetlanas Feoktistovas, Jeļenas Aleksejevas un Initas Krastiņas darbiem, gan par „Dzērvenītes” skolotāju Marikas Kuzminas un Ainas Novikovas darbu, gan par „Ābelītes” Miroslavas Krevānes un Svetlanas Borovskas, gan par „Zīles” skolotāju Daces Platkājas un Guntas Šternbergas veikumu. Daudzu kolēģu viedoklis sakrita ar žūrijas komisijas vērtējumu, un Simpātiju balvu ieguva metodiskais darbs „Olaines pilsētas vides objektu izzināšana kā patriotiskās audzināšanas līdzeklis”, ko izstrādājušas skolotājas Helēna Šohina, Jeļena Aleksejeva un Tatjana Berdņikova.
Mācību gada laikā krietni ir papildināts un pilnveidots metodisko materiālu krājums pirmsskolas izglītībā. Bet galvenais – mūsu bērniem ir bijusi iespēja iepazīt un iemīlēt mūsu novadu un pilsētu, izdzīvojot ļoti interesantas nodarbības.
Mārīte Zaube, speciāliste izglītībā, kultūrā un jaunatnes lietās