Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-02-07
Noskaidroti labākie Olaines Sporta centra šaha pulciņa šahisti
4. februārī Olaines Sporta namā tika aizvadīts noslēdzošais posms četru mazo turnīru garsērijā tikai Olaines Sporta centra šaha pulciņa dalībniekiem.

Kopējā ieskaitē katram tikai skaitīti trīs labākie rezultāti, tā kopsavilkumu padarot pēc iespējas objektīvāku. Pēdējos divos posmos jau spēlēja arī gandrīz visa iesācēju grupa, kas, protams, nevarēja vēl izrādīt nopietnu pretestību tiem jaunajiem šahistiem, kuru pieredzes kontā ir vismaz viens treniņgads vairāk, taču viņu mērķis bija pēc iespējas labāk nospēlēt tieši ar iesācējiem un krāt tik neatsveramo turnīru pieredzi.

Turnīra ceturtais posms bija gan paredzams, gan sagādāja vairākus pārsteigumus. Dalībnieks ar sacensību vislielāko pieredzi, Emīls Mieriņš, kas līdz šim bija uzvarējis divos no trīs posmiem, uzvarēja arī šoreiz, taču bija spiests vienu punktu izdalīt ar posma otrās vietas ieguvēju Adrianu Broku, neatkārtojot savu trešā posma simtprocentīgo rezultātu, taču tāpat visas partijas un turnīrs Emīlam aizritēja “no spēka pozīcijām”. Par iegūtajiem 60 ieskaites punktiem trīs posmos Emīlam pelnīti tika arī kopvērtējuma kauss un lielā balva – šaha pulkstenis!

Savukārt Adriana Broka attieksme un izaugsme šajā mācību gada laikā ir īpaši jāizceļ – ja pagājušajā gadā Adriana spēlē nereti jautās nedrošība, īpaši sacenšoties ar stiprākiem pretiniekiem, tad šogad Andrians bez spēles negrasās atdot nevienu partiju! Divos posmos izcīnot ļoti augsto otro vietu, Adrians arī kopvērtējumā ar 52 ieskaites punktiem kļuva par vicečempionu, vien par diviem punktiem apsteidzot pāris gadus vecāko Tomasu Sigatu.

Ja pirmās vietas pārākums pār citiem kopvērtējumā bija neapstrīdāms, tad nākamās trīs vietas vienu no otras šķīra vien divi ieskaites punkti, kas ir tikai viena vieta turnīra tabulā! Pieredzējušais Tomass Sigats šajā gadā bija spiests atdot savu agrāk pārliecinošo pārākumu un samierināties ar bronzas medaļu, vien par diviem punktiem apsteidzot ceturtās vietas ieguvēju Dāvidu Lukaševicu, kas gada laikā vienā posmā kļuva pat par uzvarētāju, bet divos posmos palika ceturtais. Tomasa augstākais sniegums atsevišķos posmos – otrā vieta.

Toties noslēdzošajā posmā izcilu cīņas sparu nodemonstrēja Elizabete Kokina, pārliecinoši izcīnot trešo vietu, Elizabetei bija visstiprākie pretinieki turnīrā, ko nosaka, saskaitot pretinieku iegūtos punktus. Elizabete ir viena no tiem, kurai šaha vienmēr ir par maz, viņa būtu gatava trenēties un spēlēt katru dienu! Tomēr pēdējā posma izrāviens Elizabetei kopvērtējumā neļāva apsteigt pirmklasnieci Aigu Gansoni, kas ieguva labākās pulciņa meitenes balvu un kopvērtējumā ieņēma 5.vietu, piekāpjoties vien četriem puišiem ar II sporta klasi. Ņemot vērā Aigas ļoti nopietno attieksmi pret šahu  un darbu kā treniņos, tā mājās, kā arī Aigas ļoti mazo vecumu, visticamāk, ka par Aigas sasniegumiem vēl daudz lasīsim!

Iesācēji, zinot, ka pieredzējušos spēlētājus vēl nevarēs apspēlēt (kaut gan dažās partijās tikai pieredzes trūkums neļāva īstenot šo sapni!), visu savu enerģiju veltīja savstarpējām spēlēm. Jau no pirmajām kārtām bija redzams, ka jaunie šahisti ir azarta pārpilni, gatavi katru partiju izspēlēt līdz galam! Otro turnīru pēc kārtas četrus punktus savāca Kalvis Apinis, tos iegūstot pret treniņgrupas biedriem, tikpat arī Daniilam Aleksejevam un Dāvim Vēveram. Iesācēju meiteņu vidū labākā ar 3.5 punktiem Kristiana Liepa, par puspunktu mazāk Nikolai Liepiņai un Katrīnai Tarakanovai. Apsveicam ar pirmajiem panākumiem, lai tie ir iedvesma tālākajiem startiem!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr329445.aspx?lan=1&art=1&rd=7&wi=821

Neapšaubāmi, ka liels iepriecinājums bija vērtīgās dāvanas, kausi un medaļas uzvarētājiem, kā arī līdzdalības medaļas visiem iesācējiem, ko sarūpēja Olaines Sporta cetrs un Olaines Šaha klubs. Un īpašs paldies arī Olaines šahistu draugiem, starptautiskās kategorijas tiesnesim Albertam Cimiņam un FIDE kategorijas tiesnesim Aivaram Laizānam par jauko sadarbību jau divu gadu garumā!

Jāatzīmē, ka septiņi no bērnu turnīra dalībniekiem tūlīt pēc apbalvošanas izvēlējās nospēlēt vēl astoņas partijas arī pieaugušo turnīrā, beidzot savu šaha dienu vēlā vakarā.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr329446.aspx?lan=1&art=1&rd=8&wi=821

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā