Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-04-24
Olainē aizvadīts 1. Jauniešu forums
17. aprīlī Olaines 1. vidusskolā norisinājās Olaines novada Jauniešu forums, kas pulcēja 120 dalībniekus – jauniešus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lēmumpieņēmējus un pašvaldības darbiniekus.

 

Foruma veiksmes atslēga bija pašu jauniešu ieinteresētība. Lielu darbu pasākuma sagatavošanā ieguldīja Olaines novada Jauniešu domes pārstāvji, to piepildot ar savām idejām. Tas, ka uz forumu pieteicās vairāk jauniešu nekā sākotnēji bija iecerēts, parāda viņu aktivitāti.

Atklājot forumu, klātesošos sveica Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs: "Patiess prieks, ka gribat iesaistīties ideju izstrādē nevis formāli vai dekoratīvi, bet rīkojoties. Mums ir svarīgs jauniešu viedoklis un redzējums."

Darba grupās neformālā gaisotnē diskutējot par veselīgu un drošu dzīvesveidu, jauniešu informētību, izglītības iespējām, jauniešu iespējām pagastā un pieejamo atbalstu uzņēmējdarbībai, dalībnieki bija tik aizrāvušies, ka atvēlētās 1,5 stundas situācijas izvērtēšanai un priekšlikumu izstrādei likās par maz.

Formālo daļu noslēdza katras darba grupas prezentācija par izdiskutēto tēmu. Jaunieši ne tikai ar aizrautību izklāstīja izstrādātās idejas, bet arī uzsvēra: “Lai situācija mainītos, jābūt komandai, kas idejas realizē. Mēs, jaunieši, esam gatavi būt par šo komandu!” Sagatavotās rekomendācijas tiks apkopotas un atspoguļotas plānošanas dokumenta “Olaines novada jaunatnes politikas stratēģija 2019.–2025. gadam” izstrādē.

Noslēgumā jauniešus iedvesmoja improvizācijas teātra aktieris, mediju cilvēks, dziesmu tekstu rakstnieks un repa mūziķis Artūrs Jenots, kurš rosināja katram meklēt savu ceļu dzīvē.

Olaines novada pašvaldība izsaka pateicību visiem foruma dalībniekiem par aktīvo iesaisti, Olaines novada izglītības iestādēm par veiksmīgo sadarbību un Olaines novada Jauniešu domei, biedrībai “Pierīgas partnerība” un piesaistītajiem ekspertiem par veiksmīgo foruma norisi.

Projekts “Local Action Youth” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu; programmu Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā