Olaines panorāma
Olaines 2. vidusskola saņēma jau septīto Zaļo karogu

Olaines 2. vidusskola saņēma jau septīto Zaļo karogu

Ekoskolas programmas īstenošana papildina mācību saturu, iesaistot tajā ne tikai skolēnus, bet arī viņu vecākus. Katru gadu sākumskolā notiek maketu veidošana, tas ir projekts, kura laikā audzēkņi kopā ar saviem vecākiem izpēta dabas parādības.

Jaunieši jau vairākus gadus vāc atkritumus, izlietotās baterijas un makulatūru gan skolas teritorijā, gan pilsētā. Savāktā makulatūra tiek nodota otrreizējai pārstrādei, un iegūtais papīrs tiek izmantots skolā vēl vienu gadu. 


Skolēni seko līdzi enerģijas patēriņam visu gadu, piem., starpbrīžos slēdz ārā gaismu kabinetos. Katru gadu notiek viena mācību stunda, kuras laikā netiek izmantota elektrība, kā arī tiek vadīta stunda bez papīra. It īpaši šī nodarbība patīk sākumskolēniem, jo viņiem jāizmanto asfalts un krītiņi papīra vietā. 

Jaunieši katru gadu pie skolas vai citur pilsētā iestāda kādu kociņu vai košu krūmu. Pirms trīs gadiem absolventi iestādīja divas ābeles, kuras šogad deva pirmo ražu. Jaunieši lepojas, ka Ekoskolu programmas ietvaros šajā pavasarī Olaines Mežaparkā pašu spēkiem parkā izveidoja "Sajūtu taku". Šī taka tika pabeigta mēneša laikā, un tās izveidē piedalījās 70 skolēni no 1. līdz pat 12. klasei. 

Ekoskolu programma sniedz iespējas arī ceļot un apskatīt citas valstis. Bērni pabijuši starptautiskajā nometnē Vīnē, kā arī Comenius projekta ietvaros paviesojušies Turcijā, Francijā un citās Eiropas valstīs. Olaines 2. vidusskolas skolēni piedalās ekoforumos, kurus rīko Latvijas vides fondi. Pieredzes apmaiņas braucienu laikā skolēni apspriež ekoloģijai un videi svarīgus jautājumus. Piemēram, pagājušā gada ekoforumā skolēni diskutēja par to, cik ļoti mūsdienu jaunieši ir pārņemti ar tehnoloģijām. Tā dzima ideja par dienu bez mobilā telefona. 
 
Olaines 2. vidusskolas jaunieši atzīst, ka, neskatoties uz padarīto darbu, vēl ir ļoti daudz darāmā. Viņu mērķis ir pārliecināt draugus, radus, klasesbiedrus un līdzcilvēkus, ka katram ir jāuzņemas atbildība par mūsu planētu. Tāpat jaunieši šogad iecerējuši vairāk pievērsties atkritumu šķirošanas problēmai – viņi stāstīs Olaines iedzīvotājiem, kādēļ tas ir tik ļoti svarīgi, un ierādīs, kā tas pareizi ir jādara.
 
Marija Bogdanova, ekoskolas koordinatore 2. vidusskolā