Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2017-08-16
Olaines bērnu šaha vasara
Vasaras mēneši Latvijas bērniem tradicionāli ir laiks, ko veltīt atpūtai un spēku krāšanai skolas gaitām, taču šaha dzīvē tas nebūt nav klusais periods, jo teju visās mūsu valsts malās tiek organizēti dažādi šaha turnīri.

No Olaines šaha pulciņa dalībniekiem divi – Emīls Mieriņš un Tomass Sigats - piedalījās ļoti spēcīgā bērnu turnīrā Limbažos, kur gan nācās atzīt daudzu citu dalībnieku pārsvaru, savukārt Emīls arī izbraukāja vai visu Latviju, piedaloties gan pieaugušo turnīros Baldonē, Kuldīgā un Rēzeknē, kur sagādāja jau gana daudz nervozu brīžu ļoti pieredzējušiem spēlētājiem, gan arī vasaras Starptautiskajā atklātajā šaha turnīrā bērniem un jauniešiem Rudaga-Kaisa Jūrmalā. Jūrmalas turnīrs bija vienīgais, kur dalībnieki bija sadalīti vairākos apakšturnīros atbilstoši sporta klasēm un Emīls spēlēja starp trešajām. Mūsu jaunā šahista neatlaidība, vasaras turnīru prakse un individuālais darbs pie savas izaugsmes vainagojās ar ļoti iepriecinošiem rezultātiem – Emīls pārliecinoši ieguva 1.vietu un izpildīja arī II sporta klasi. Ņemot vērā, ka šaha pulciņam Emīls pievienojās vien pērnā gada oktobrī, tas ir ļoti uzteicams sasniegums un iedvesmas pilns piemērs citiem!

Rezultāti - http://chess-results.com/tnr291946.aspx?lan=1&art=4&wi=821

Jau daudz plašāk Olaini jaunie šahisti pāstāvēja Ziemeļeiropas lielākajā šaha festivālā RTU OPEN 2017, kas jau septīto gadu pulcēja ļoti lielu spēlētāju skaitu izstāžu zālē Ķīpsala. Šogad piecos dažāda stipruma turnīros spēkus mēroja 655 dalībnieki no 43 valstīm, kas ir rekordliels dalībnieku skaits. Mūsējie deviņi jaunie censoņi piedalījās nedēļas nogales E turnīrā amatieriem, sacenšoties 109 dalībnieku konkurencē, no kuriem lielākajai daļai bija gan lielāka pieredze, gan augstāka meistarība, gan arī gadu skaits, jo vecumam ierobežojumu nebija (jaunākajam dalībniekam nebija pat 6 gadi, bet vecākajiem – pāri 60). Šoreiz svarīgākais bija ne tik daudz ieņemtās vietas, cik iespēja vispār piedalīties tik vērienīgā šaha pasākumā, apzinoties sevi kā nelielu daļiņu no lielās šaha pasaules, vērot, kā turpat blakus cīnās šaha zvaigznes no visas pasaules, arī šaha “dzīvā leģenda” no Rīgas – lielmeistars Aleksejs Širovs. Kaut arī iegūto punktu mūsējiem nebija daudz, tomēr trīs ļoti smagā domāšanas darba dienas noteikti bija gandarījuma pilnas!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr256115.aspx?lan=1&art=4&wi=821

Šaha pulciņš atsāks darbu septembra sākumā, tiks uzņemta arī jauna iesācēju grupa vecumā no 5 gadiem. Nodarbības, kas ir bezmaksas, notiks pirmdienās un trešdienās (Zemgales 31., 3.stāvā), iesācējiem plānots laiks plkst. 17.00 – 17.50. Jau esošajiem dalībniekiem nodarbības būs pēc iesācēju grupas. Jaunajiem dalībniekiem pieteikšanās pie treneres Gunas Skujiņas – tel.26100151, e-pasts guna.skujina@inbox.lv Grupas optimālais dalībnieku skaits – ne vairāk par 12-14.

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā