Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 21. jūnijs

    

Jaunumi

2017-04-26
Olaines jaunie šahisti atkal izpilda sporta klašu normatīvus un turpina krāt sacensību pieredzi
Šoreiz Olaines jaunajiem šahistiem Rīgas šaha federācijas kvalifikācijas turnīrs nebija viegls, jo mazā dalībnieku skaita dēļ IV sporta klašu grupā gandrīz visās astoņās spēlēs bija jācīnās savā starpā, izspēlējot ar visiem vadošajiem Olaines treniņgrupas biedriem.

No divpadsmit kopējiem dalībniekiem desmit bija olainieši, no kuriem katrs bija atbraucis ar konkrētu mērķi – iegūt sešus punktus, kas bija III sporta klases kvalifikācijas norma. Pat rēķinot tīri teorētiski, bija skaidrs, ka to varēs izdarīt ne visi, tāpēc katra cīņa bija “uz visu banku”. Vissekmīgāk ar uzdevumu galā tika divi mūsējie – Emīls Mieriņš un arī Sebastians Sevruks, kurš ne bez veiksmes palīdzības spēja Emīlu punktu skaita ziņā noķert, kaut savstarpējā spēlē bija piedzīvojis zaudējumu, kā arī izpildīt III sporta klasi. Apsveicam abus cīnītājus!

Maz normatīvam šoreiz pietrūka iepriekšējā kvalifikācijas turnīrā IV sporta klasi izpildījušajam Adrianam Brokam, kas turnīru sāka ar trīs uzvarām, to skaitā arī pret Emīlu, taču otrajā dienā piedzīvoja sāpīgus zaudējumus, to skaitā arī pēdējā kārtā, kad uzvara būtu nodrošinājusi ne tikai III sporta klasi, bet arī pirmo vietu pēc papildrādītājiem, jo Adrians bija spēlējis ar visstiprākajiem pretiniekiem visā turnīrā!

Nepatīkamus pārsteigumus turnīrs sagādāja arī Tomasam Sigatam, kas bija kļuvis jau par divu iepriekšējo kvalifikācijas turīru uzvarētāju, – pirmkārt, viņš bija vienīgais dalībnieks, kas bija gatavs cīnīties par II sporta klasi, un līdz ar to vēlreiz spēlēja zemākas kvalifikācijas grupā, bet otrkārt – pirmo dienu Tomass nospēlēja negaidīti slikti, iegūstot vien 1.5 punktu no 4, tiesa, visas četras uzvaras otrajā dienā nodrošināja III vietu un turnīru ļāva beigt ar vismaz kaut kādu gandarījumu un arī secinājumiem, ka šajā līmenī vairs nevar atļauties spēlēt neuzmanīgi un pavirši – katra kļūda var maksāt ne tikai izlaistu uzvaru, bet var pat novest pie likumsakarīga zaudējuma.

Iepriecināja 4.vietas ieguvēja Dāvida Lukaševica spēle, kas acīmredzot “mācību” bija guvis jau iepriekšējā turnīrā, kad savāca vien 4.5 punktus no 8, šoreiz Dāvids spēlēja daudz uzmanīgāk un rezultāts gandarīja, kaut tikai puspunkts pietrūka līdz normatīvam , -  5.5 punkti un papildrādītāju dēļ ceturtā vieta.

Aksela Šterna iegūtie četri punkti ir vien 50% un apstiprinājums, ka tiek spēlēts vidējā IV sporta klases līmenī. Savukārt Marks Lapiņš, Miks Kelle, Elizabete Kokina un Marks Koršakovs savu IV sporta klasi bija izcīnījuši vien pirms mēneša un šī bija pirmā pieredze, spēlējot ar visiem līdzvērtīgiem pretiniekiem, no kuriem ar katru ir jābūt maksimāli uzmanīgam, tāpēc nav brīnums, ka šoreiz vēl īsti labi neizdevās, bet būs taču vēl arī citi turnīri, līdz kuriem ir laiks mainīt savu spēles stilu un kuros varēs revanšēties!

Iesācēju grupā iepriecinājuma bija krietni mazāk, jo mūsējie spēlēja ievērojami sliktāk, kā sevi parāda treniņos, bija ļoti daudz rupju kļūdu un neizmantotu iespēju, reti kurā partijā varēja vērot stabilu spēli, reizēm nebija skaidrs, vai tiek spēlēt klasisks šahs vai spēlē uz atdošanu... Piecpadsmit dalībnieku konkurencē IV sporta klasi šoreiz neizpildīja neviens no mūsu astoņiem iesācējiem, bet to izdarīja trīs rīdzinieki, pirmo trīs vietu ieguvēji, no kuriem uzvarētājs Dāvis Vanags uzvarēja visās astoņās spēlēs! No mūsējiem labākais bija Markuss Jurševics, kurš ar iegūtajiem 4.5 punktiem tikai par puspunktu atpalika no kārotās IV sporta klases, kopumā Markus spēlēja uzteicami, jo ar katru turnīru neatlaidīgi turpina nedaudz kāpināt savu sniegumu, kas liecina par zināmu sportisku stabilitāti, tā turpināt! Arī mūsu jaunajai un un talantīgajai Aigai Gansonei tikpat punktu, taču Aigas treniņu darbs ir vēl nopietnāks un produktīvāks, arī sacensību pieredze, neskatoties uz jauno vecumu (vien seši gadi), ir lielāka, tāpēc šo rezultātu par sasniegumu vairs uzskatīt nevar un jādomā, kā vēl uzlabot treniņu darbu, lai sacensību sniegumā parādītos treniņos ieguldītais laiks un darbs.

Tūlīt aiz Aigas turnīra tabulā ierindojās sešgadīgais Mihails Vaičuks, kuram šīs bija vien otrās sacensības mūžā. Savas uzvarētās partijas Mihails nospēlēja ļoti pārliecinoši, to skaitā nekādas cerības neatstājot arī gadu vecākajai māsai Marijai (3,5 punkti un šoreiz ļoti nepārliecinošs sniegums), savukārt vairākas zaudētās partijas par tādām kļuva stipri labākās pozīcijās vien muļķīgu kļūdu pēc. Ja Mihails tā turpinās treniņos un mājās strādāt, iespējams, ar laiku viņa vārdu vēl dzirdēsim izskanām arī plašākā mērogā! Gandrīz neiespējamo otrajā dienā paveica sešgadīgais Rihards Atvars, kurš pirmās dienas visām nullītēm otrajā dienā vienu pēc otras pretī salika uzvaras un turnīrā ieguva 50% punktu, pats atzīmēdams, cik uzvaras emocijas ir patīkamas! Toties otrā diena pagalam neveiksmīga bija otrklasniekam Artjomam Murinam, kuram klases izpildīšanai otrajā dienā bija jāsavāc vien divi punkti, jo pamatdarbs jau tika izdarīts pirmajā, diemžēl izdevās iegūt vien puspunktu un kopā 3.5 punktus. Tikpat arī Marijai Vaičukai, savukārt 3 punktus ieguva septiņgadīgais Olivers Dubinskis. Arī Marekam Brencam otrā diena vairs nebija tik veiksmīga kā pirmā, taču pirmie divi turnīra punkti jau ir un arī vēlēšanās trenēties un pilnveidot savu meistarību.

Olaines šaha klubs kopā ar Olaines sporta centru plāno dibināt jaunu tradīciju, Olainē gada laikā rīkojot divus lielus bērnu turnīrus – vienu  maija izskaņā, otru – novembrī, patreiz datumi un ar turnīriem saistītās detaļas vēl ir tiek precizētas. Savukārt Olaines jaunie šahisti pamazām sāk apzināt spēlēšanas iespējas ne tikai Rīgas šaha federācijā, bet arī citviet, jo vēlme spēlēt kļūst aizvien lielāka un sacensību process kļūst aizvien ierastāks.  

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: info@fpda.lv 
 

Vārda dienas svin:
Emīls, Egita, Monvīds
Jaunumi e-pastā
Jūnijs, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930