Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 20. aprīlis

  

 

Jaunumi

2017-07-11
Olaines jaunie sportisti gūst panākumus Latvijas Jaunatnes olimpiādē
Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. jūlijam, Cēsīs noritēja VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kurā septiņos sporta veidos Olaines novadu pārstāvēja 19 sportisti.

Olaines novads tika pārstāvēts boksā, badmintonā, jātnieku sportā, sporta vingrošanā, mākslas vingrošanā, vieglatlētikā un peldēšanā. Kopumā Olaines jaunie sportisti izcīnīja četras godalgotas medaļas – divas sudraba un divas bronzas, informē Olaines Sporta centra direktors Juris Kalniņš.

Sudraba medaļu jātnieku sportā konkūra disciplīnā izcīnīja Emīlija Elizabete Zandere ar zirgu Lādoga. Emīlijai šī bija pirmā olimpiāde, un pati sportiste ir apmierināta ar sasniegto, bet nedomā pie tā apstāties.

Sudrabs un bronza tika Aleksandram Ļitvinovam sporta vingrošanā: 2. vieta atbalsta lēcienā, 3. vieta līdztekās, 5. vieta daudzcīņā.

Bronzu nopelnīja arī bokseris Ņikita Čerkovskis 64 kg svara kategorijā. Kā stāsta sportista treneris Konstantins Versockis: "Šogad mūsu bokseriem neveicās tik labi kā vēlējāmies, bet puiši ir perspektīvi un turpinās sevi pierādīt citās sacensībās."

Mūsu jaunā mākslas vingrotāja Anastasija Kudrjavceva rādīja lielisku sniegumu savā pirmajā olimpiādē, sacenšoties ar lielākām un par viņu vecākām konkurentēm, zaudējot vien par nieka piecām simtdaļām bronzas medaļas ieguvējai. Olimpiādi un sezonu viņa noslēdza, iegūstot 4. vietu vingrojumos ar lentu un 12. vietu daudzcīņā. Trenere Valda Stūrmane stāsta: "Anastasija izdarīja visu, kas bija viņas spēkos, esmu apmierināta gan ar sniegumu olimpiādē, gan sezonu kopvērtējumā."

Samanta Čunčule vieglatlētikā izcīnīja 6. vietu diska mešanā, iekļūstot labāko sešiniekā, un 7. vietu lodes grūšanā. Kā stāsta Samantas treneris Andis Zeile: "Samanta diska mešanā trenējas vien pirmo gadu un ir ļoti perspektīva sportiste, treniņos uzrādītie rezultāti ļāva mums cerēt uz medaļu, bet laikam ne šoreiz. Taču lodes grūšanā viņa uzrādīja labāko personīgo rezultātu, līdz ar to kompensējot cerības un sasniegto. Sportiste jau gatavojas savām nākamajām sacensībām Valmierā."

Badmintonā Vladimirs Šlikovs ieguva 10. vietu un Kitija Rituma – 18. vietu. Badmintona kluba "Olaine" treneris Andrejs Šlikovs rezultātus komentē šādi: "Esmu apmierināts ar sportistu sniegumu. Piemēram, Vladimirs Šlikovs pēc jauniešu  reitinga Latvijā ieņem 24. vietu, bet olimpiādē spēcīgāko jauniešu vidū nostartēja desmitajā vietā. Mūsu jaunā sportiste Kitija Rituma, kura tikai šogad uzsākusi nopietnus treniņus badmintonā, spēja kvalificēties olimpiādei un cīnījās ar Latvijas jauniešu labākajiem spēlētājiem. Redzu, ka Kitijai ir potenciāls, un domāju, ka jau nākamajā sezonā viņa cīnīsies, lai kvalificētos Latvijas Pieaugušo olimpiādei."

Peldēšanā 50 m disciplīnā Emīls Pauls Mortuzāns izcīnīja 15. vietu, savukārt 100 m disciplīnā – 8. vietu, par 2 sekundēm labojot savu personisko rekordu.

Olimpiādi pārstāvēja sportisti no 82 Latvijas novadiem, un pēc rezultātu un medaļu apkopošanas Olaines novads tika ierindots 45. vietā. Medaļu kopvērtējumā uzvaru ar 190 godalgām (77 zelta, 46 sudraba un 67 bronzas) izcīnīja Rīgas pilsētas jaunie sportisti.

Olimpiādes noslēguma ceremonijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis pateicās sportistiem, sacīdams: "Jaunajiem sportistiem novēlu sekmīgus startus sacensībās arī turpmāk, kā arī veiksmīgi iekļauties pieaugušo komandās. Paldies treneriem un ģimenēm par atbalstu sportistiem!".

Olaines novada pašvaldība sveic Olaines novada jaunos sportistus ar gūtajiem panākumiem un novēl panākumus arī turpmākajās sacensībās!

Informāciju apkopoja

Mārīte Rūja,

Olaines novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Vārda dienas svin:
Mirta, Ziedīte
Jaunumi e-pastā
Aprīlis, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30