Olaines panorāma
Olaines novadam ļoti veiksmīgs starts Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādē

Četras dienas no 12. līdz 15. jūnijam Latvijas labākie jaunie sportisti cīnījās par 236 medaļu komplektiem 26 Olimpiskajos sporta veidos. Olaines novadu pārstāvēja 15 jaunieši trīs sporta veidos – mākslas vingrošanā, galda tenisā un boksā.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos, cīnoties par ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi.

Par vienu no lielākajām šī gada Olimpiādes izcilniecēm kļuva Olaines novada mākslas vingrotāja Marika Zavadska, kura jau pirmajā Olimpiādes dienā izcīnīja 5 zelta (individuālajās disciplīnās) un 1 sudraba medaļu (komandu vērtējums). Olaines novada mākslas vingrotājas komandu kopvērtējumā ieguva otro vietu un visas aizbraukušās vingrotājas sudraba kaluma medaļu.

Ļoti labus sniegumu parādīja arī bokseri, kas startēja dažādās svara kategorijās. Pēc pirmās sacensību dienas trīs no sportistiem iekļuva pusfinālā. Galarezultātā pēc divām spraigām un smagām cīņu dienām trešo vietu ieguva Kirils Osipenko, otro vietu 64kg kategorijā ieguva Jegors Artjomovs un 81kg kategorijā Raivo Ralfs Vilners ieguva pirmo godalgoto vietu.

Pirmo reizi jaunatnes olimpiādē startēja arī galda tenisisti. Komandu kopvērtējumā Olaines novads izcīnīja sesto vietu, bet individuālajā cīņā startēja viens pārstāvis – Andrejs Šlikovs, kas kopvērtējumā izcīnīja arī 6.vietu.

Kopumā Olaines novads ir ieguvis 6 zelta, 2 sudraba un 1 bronzas medaļu, tādejādi kopvērtējumā pakāpjoties līdz augstajai 8.vietai. Novadu konkurencē esam ieguvuši 2.vietu, piekāpjoties tikai Tukuma novadam, kas izcīnīja par divām medaļām vairāk.

Medaļu kopvērtējuma līdere ir Rīga, izcīnot 177 medaļas (69 zelta, 55 sudraba un 53 bronzas), otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda (20 zelta, 21 sudraba un 17 bronzas), bet trešo vietu ieņēma Jūrmalas jaunie sportisti (17 zelta, 18 sudraba un 13 bronzas). Ceturtā pēc izcīnīto medaļu skaita ir Liepāja (14, 18, 17), piektā Jelgava (6, 18, 17) un sestā Ventspils(14, 9, 9).

Kopā Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē piedalījās 2156 dalībnieku no 75 Latvijas pašvaldībām, ieskaitot sportistus, trenerus, delegāciju vadītājus un citus. Visplašāk pārstāvēta bija Rīgas pilsēta ar 392 dalībniekiem, otro vietu pēc dalībnieku skaita ieņēma Daugavpils pilsēta ar 162 dalībniekiem, bet trešo – Jūrmalas pilsēta ar 133 dalībniekiem.