Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 23. maijs

 

Jaunumi

2017-03-27
Panākumi Olaines novada šahistiem
Olaines Sporta centra šaha sekcijas dalībnieki atkārtoti triumfējuši Rīgas šaha federācijas kvalifikācijas turnīros iesācējiem un IV sporta klasēm, uz Olaini aizvedot piecas godalgas no sešām.

25. un 26. martā Rīgas šaha federācijas kvalifikācijas turnīros piedalījās 20 jaunie Olaines šaha entuziasti. IV sporta klašu grupā par III sporta klasi starp 28 šahistiem cīnījās arī seši mūsējie, taču kopumā mērķi sasniegt izdevās tikai diviem pirmo vietu ieguvējiem. Turnīrā pārliecinoši uzvarēja olainietis Tomass Sigats, kurš vienīgo neizšķirtu nospēlēja ar trešās vietas ieguvēju, arī olainieti Emīlu Mieriņu. Tomass ieguva 7.5 punktus no 8, savukārt Emīlam ar 5.5 punktiem pietika 3.vietai, taču puspunkts pietrūka kvalifikācijai. Diemžēl pirmajā dienā 4 punktus no 4 ieguvušajam olainietim Sebastianam Sevrukam pagalam nevedās spēle otrajā dienā, rezultātā 5 punkti un 5.vietā, jāatzīmē, ka Sebastianam turnīrā nācās spēlēt ar visstiprākajiem pretiniekiem no visiem. 50% punktu robežu pārsniedza arī Dāvids Lukaševics un Aksels Šterns (4.5 punkti un attiecīgi 9. un 12. vieta). Šoreiz tikai 4 punktus ieguva līdz šim visos turnīros ļoti stabili spēlējošais Daniils Dolganovs, kuram visu sabojāja nevieksmīgā spēle pirmajā dienā.

Iesācēju grupā visiem un jo vairāk pašai sev par pārsteigumu uzvarēja mūsējā Elizabete Kokina, kura, atškirībā no daudziem, kas visu laiku saspringti un emocionāli sekoja līdzi savai situācijai turnīra tabulā, vienkārši spēlēja ar mērķi izpildīt sporta klasi, nedomājot par vietām, līdz ar 6.5 punktiem attapās 1.vietā iesācēju grupā 26 dalībnieku konkurencē! Elizabete pārliecinoši izpildīja IV sporta klasi, kurai vajadzēja vien 5 punktus. Jāuzsver, ka Elizabete otrajā dienā spēja uzvarēt 4 partijas no 4, vienīgais zaudējums bija pirmajā dienā pret olainieti Marku Koršakovu. Arī Marks izpildīja IV klasi un ar 5 punktiem ierindojās 9.vietā. Šajā turnīrā otro vietu ieguva mūsu Marks Lapiņš, kuram pēc vairākiem labi iesāktiem, bet ne tik labi pabeigtiem turnīriem beidzot viss izdevās, kā bija cerēts, un pat vēl labāk - ar 6 punktiem izcīnīta augstā 2.vieta un "pārpildīta" IV sporta klase! 3.vieta arī mūsējam - Adrians Broks pirmās dienas 2 punktiem šodien spēja pievienot 4 punktus no 4 un arī pārliecinoši izpildīt IV sporta klasi. Savukārt 6.vietas ieguvējs olainietis Miks Kelle pirmajā dienā bija iekrājis jau pietiekamu punktu skaitu un nopietni pretendēja uz godalgām, otrajā dienā gan iekrātais pārsvars netika noturēts un klases izpildīšana izšķīrās ļoti nervozā pēdējā spēlē, taču izdevās! Jaunais Hugo Holšteins, 7.vietas ieguvējs, bija pirmais, kurš šajā turnīrā no mūsējiem izpildīja sporta klasi - tas notika jau pēc 6.kārtas, kad Hugo bija ieguvis jau 5 punktus, atlikušajās divās gan tika piedzīvoti zaudējumi, taču Hugo ar ļoti nopietnu treniņu darbu ir būtiski uzlabojis savu sniegumu, pārsteidzošākais, ka Hugo tikai septembrī šaha pulciņā iemācījās šaha gājienus! 50% punktu robežu sasniedza arī Marija Vaičuka, Artūrs Jadrovs, Artjoms Murins un Aiga Gansone, kuri, salīdzinot ar pagājušās nedēļas nogales turnīru Siguldas Valsts ģimnāzijā, ir uzlabojuši savu rezultātu un, cerams, to turpinās darīt nākamajos turnīros. Savu sniegumu kāpināja arī Markuss Jurševics (3.5 punkti) un, kaut vairākās partijās zaudējums tika pavadīts ar rūgtām asarām, Markuss ne vienā vien partijā parādīja cienījamu spēli. Pirmo reizi sacensībās savus spēkus izmēģināja Mihails Vaičuks, kas arī tikai nesen uzsāka savas treniņgaitas, rezutātā arī pirmie 3.5 pukti. Par punktu mazāk Oliveram Dubinskim, bet savus pirmos īstos puktus nākamajos turnīros gūs Mareks Brencs, kurš arī tikko, tikko uzsācis treniņgaitas.

Nākamajā kvalifikācijas turnīrā visi IV sporta klasi ieguvušie (Elizabete Kokina, Marks Lapiņš, Adrians Broks, Miks Kelle, Hugo Holšteins, Marks Koršakovs) cīnīsies par III sporta klasi, savukārt Tomass Sigats izmēģinās savus spēkus III sporta klašu grupā, pretendējot uz II sporta klasi. Lai izdodas!

Turnīra rezultāti tehnisku iemeslu dēļ tiks publicēti tikai trešdien. Ar tiem varēs iepazīties mājas lapā www.chess-results.com

Attēlā: iesācēju grupas uzvarētāji Elizabete Kokina, Marks Lapiņš un Adrians Broks

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Vārda dienas svin:
Leontīne, Leokādija, Lonija, Ligija
Jaunumi e-pastā
Maijs, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031