Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 18. janvāris

         

Jaunumi

2018-01-22
Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā
Pierīgā Jaunais gads iesākts ar lieliem plāniem tūrisma nozarē. 19.janvārī parakstīts sadarbības līgums starp vairākiem Pierīgas novadiem, tai skaita Olaines novadu, kas turpmāk paredz dažāda veida aktivitātes nozares stiprināšanai.

Pēdējo gadu tendences tūrismā rāda, ka nozari vieglāk attīstīt, apvienojoties vairākiem novadiem. Visbiežāk šāda veida sadarbībai par pamatu ir vienotas mārketinga aktivitātes un kopēja atpūtas piedāvājuma popularizēšana.

19.janvāris kļuvis par atskaites punktu un vēsturisku mirkli sešiem Pierīgas novadiem. Svinīgā pasākumā Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu vadītāji un trīs vietējās rīcības grupas – biedrības “Pierīgas Partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Partnerība Daugavkrasts” – parakstīja sadarbības līgumu par kopīgām aktivitātēm tūrisma nozares stiprināšanai.

Pirms pasākuma svarīgākās daļas – līguma – parakstīšanas, uzstāties ar savām prezentācijām tika aicināti dažādi tūrisma nozares speciālisti. Par starpteritoriālo sadarbību tūrisma un atpūtas resursu attīstībai stāstīja un skaidroja Dr.geogr., Vidzemes Augstskolas un HESPI institūta docents, pētnieks un šī pasākuma moderators Andris Kleperis. Tieši viņa vadībā tiks īstenota viena no projekta aktivitātēm – tūrisma stratēģijas izstrāde. Pēc prezentācijas ir skaidrs: katrā novadā var atrast ko tādu, kas kopējo piedāvājumu var tikai papildināt un dažādot.

Savukārt, SIA “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” IT pārdošanas vadītājs Visvaldis Gercāns iepazīstināja ar jaunumiem telpisko datu izmantošanai tūrismā un jaunākajām tendencēm tūristu paradumos. Attīstoties tehnoloģijām, neizbēgami, mainās arī ceļotāju paradumi un populārāki kļūst risinājumi, kas nekavējoties spēj dot atbildi tūristu vēlmēm.

Nobeigumā savā pieredzē un tūrisma reģiona “Daugavas lejtece” veiksmes stāstā dalījās tās dibinātājs un viens no idejas autoriem – šobrīd arī Ķekavas novada domes deputāts Juris Žilko. Viņš ir pārliecināts, ka tikai sadarbojoties var sasniegt daudz vairāk. Par to, ka šis projekts dos tikai pozitīvu ietekmi uz kopējo nozares attīstību, bija arī vienisprātis novadu vadītāji, kuriem vārdu deva īsi pirms līgumu parakstīšanas.

Par pamatu sadarbības līguma slēgšanai ir Lauku atbalsta dienesta apstiprināts projekts “Tūrisms kopā”, Nr.17-00-A019.332-000005, kas tiks īstenots Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam programmas pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” LEADER sadaļā.

Projekts paredz ne tikai mārketinga aktivitātes, bet arī vienotas infrastruktūras uzlabošanu un vides objektu uzstādīšanu. Piemēram, tā ietvaros līdz 2019. gada beigām tiks izstrādāta tūrisma stratēģija, organizētas gidu apmācības un konkurss skolēniem, plānoti jauni maršruti, veidoti video, apvienotas interaktīvās kartes, uzstādīti lielformāta fotorāmji un vides objekti. Iecerēts, ka šīs aktivitātes dos papildu impulsu tūrisma attīstībai šajā reģionā, un tas ir ļoti svarīgi tieši tiem novadiem, kuri ģeogrāfiski atrodas vistuvāk galvaspilsētai.           

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Antons, Antis
Jaunumi e-pastā