Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 19. decembris

         

Jaunumi

2018-09-28
Pašvaldība labiekārtojusi Olaines novada iedzīvotāju iecienīto atpūtas vietu
Olaines novada pašvaldība veicina iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un paplašina brīvā laika pavadīšanas iespējas, iekļaujot arī atpūtu pie ūdens.

Iepriekš jau bija izbūvēts veloceliņš no Olaines pilsētas līdz Līduma karjeram (jeb tā saucamajām Klīvēm), kā arī regulāri (no maija līdz septembrim) tiek laistīts veloceliņam blakus esošais grants ceļš, lai veicinātu velobraucēju, gājēju un skrējēju komfortu. Pakāpeniski notika arī Līduma karjera teritorijas labiekārtošana – iepriekšējos gados tur tika uzstādīts rotaļu laukums, vingrošanas stieņi un bērnu basketbola grozs, pārģērbšanās kabīnes, pontoni ar soliņu un slidkalniņu, atkritumu konteineri, pārvietojamās tualetes, nodalīta teritorija, kurā nedrīkst iebraukt ar automašīnām, tajā vietā izveidota pludmales zona. 

Septembra beigās ir noslēgušies šogad ieplānotie Līduma karjera labiekārtošanas darbi, kuri notika projekta “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” ietvaros: apkārt Līduma karjeram izveidota dabas taka (gan ar grants segumu, gan koka laipa uz pāļiem virs ūdens), uzstādītas pontonu laipas, septiņi piknika galdi, trīs grili, trīs sauļošanās krēsli, astoņi soliņi, pludmales volejbola tīkls un futbola vārti. Peldētāju drošībai izvietotas 10 drošības bojas. 

Atskatoties uz padarīto, droši var teikt, ka Pierīgā ir izveidota jauna atpūtas vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem un ģimenēm ar bērniem. 

Projekta kopējās izmaksas ir 90 237,06 eiro, no kurām 45 237,06 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums. Projektu realizēja Olaines novada pašvaldība ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu.

Par godu projekta noslēgumam visus interesentus aicinām 30.septembrī plkst.11.00 uz svinīgo Līduma karjera dabas takas (pastaigu takas) atklāšanu un SUP sacensībām ar Džokerapli. Būs iespēja arī izmēģināt SUP airēšanu tiem, kas nekad to nav darījuši (pasākuma organizatori nodrošina inventāru), piedalīties SUP fitnesa nodarbībā, kā arī Tautas klases un Sporta klases SUP sacensībās. Tiem, kas piedalīsies aktivitātēs uz ūdens būs iespēja sasildīties mobilajā pirtī.

Ņemot vērā, ka labiekārtošanas darbu ietvaros ir izvietoti piknika galdi ar soliem un ierīkotas ugunskura vietas, piedāvājam apmeklēt uztura meistarklasi „Piknikot veselīgi”. Šeit būs iespējams arī sasildīties, apēdot siltu uz uguns vārītu zupu un izdzerot siltu tēju. 


Projekts “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” īstenots ar mērķi izveidot dabas taku ar aktīvās atpūtas un rekreācijas iespējām. Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības “Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.–2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 4. kārtā. Projekts realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un Olaines novada pašvaldības līdzfinansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests. 
 
 
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Informējam:
Pasākuma laikā notiks Personas datu apstrāde (fotografēšana un filmēšana), saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa Regulu Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un citiem normatīvajiem aktiem personas datu aizsardzības jomā.
Pārzinis: Olaines novada pašvaldība, Zemgales iela 33, Olaine.
Datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@olaine.lv.
Datu apstrādes mērķis: informācijas atklātības nodrošināšanai.
Iegūtie materiāli var tikt publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā "Olaines Domes Vēstis", interneta portālā - www.olaine.lv, www.olainessports.lv, sociālajā tīklā Facebook pašvaldības un Olaines Sporta centra kontā, Olaines Sporta centra Instagram kontā, kā arī dažādos mārketinga materiālos pēc pašvaldības ieskatiem.
 
 
 
Dabas/pastaigu taka
 
 
Pontonu laipas
 
 
Līduma karjers - skats no augšas
 
 
Rotaļu un sporta laukums (foto no pašvaldības arhīva)
 
 
Slidkalniņs (foto no pašvaldības arhīva)

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Lelde, Sarmis
Jaunumi e-pastā
Decembris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31