Olaines panorāma
Pašvaldība līdzfinansē dārzkopības sabiedrību koplietošanas zemju labiekārtošanu

Pašvaldība līdzfinansē dārzkopības sabiedrību koplietošanas zemju labiekārtošanu

bet, ja projekta summa pārsniedz kopējo nekustamā īpašuma nodokļa summu, tad finansējums no pašvaldības tiek piešķirts šādi: līdz 80% no iesniegtā projekta realizēšanai nepieciešamā finansējuma (no saņemtā nekustamā īpašuma nodokļa) un līdz 50% no iesniegtā projekta realizēšanai nepieciešamā finansējuma no summas, kura pārsniedz nekustamā īpašuma nodokļa kopējo summu.

Dārzkopības sabiedrību infrastruktūras uzlabošanas projektu realizēšanai 2015. gadā paredzēts finansējums 200 000 EUR apmērā.

 
Pašvaldības finansējumu piešķir šādām aktivitātēm (darbiem):
  • iekšējo pievadceļu pie nekustamajiem īpašumiem izbūvei;
  • iekšējā apgaismojuma izbūvei;
  • iekšējās melioratīvās sistēmas sakārtošanai un/vai izbūvei;
  • citam zemes gabala labiekārtojumam (bērnu rotaļu laukums, atkritumu konteineru laukums, gājēju ietves izbūve u.tml.).
 
Noteikumi "Kārtība, kādā Olaines novada pašvaldība piešķir finansējumu dārzkopības sabiedrībām koplietošanas zemes labiekārtošanai" ir pieejami šeit.
 
Ar jautājumiem par dokumentu sagatavošanu un līdzfinansējuma saņemšanas kārtību lūdzam vērsties pie Olaines novada pašvaldības Īpašuma un juridiskās nodaļas vadītājas Ineses Čepules, tālr. 67146029, 29406641, e-pasts: inese.cepule@olaine.lv.

Ar jautājumiem par iecerēta projekta priekšmetu (melioratīvie grāvji, pievedceļi, gājēju ietves, atkritumu konteineru laukumi u.c.), tehniskajiem jautājumiem un projekta tāmi lūdzam vērsties pie Olaines novada pašvaldības Attīstības nodaļas ceļu inženiera Kristapa Kauliņa, tālr. 27093332, e-pasts: kristaps.kaulins@olaine.lv. 

Saskaņā ar Olaines novada domes noteikumiem "Kārtība, kādā Olaines novada pašvaldība piešķir finansējumu dārzkopības sabiedrībām koplietošanas zemes labiekārtošanai" kopš 2013. gada ar pašvaldības līdzfinansējumu atbalstīti 11 dārzkopības sabiedrību koplietošanas zemju labiekārtošanas projekti.
 
Ar pašvaldības līdzfinansējumu atbalstītie labiekārtošanas projekti (kopš 2013. gada) - šeit
 
Viena no Olaines novada dārzkopības sabiedrībām, kas aktīvi izmanto pašvaldības finansiālo atbalstu koplietošanas zemes labiekārtošanas projektu realizēšanā, ir dārzkopības sabiedrība "Jāņupe-2". Lai uzzinātu vairāk par šī kooperatīva līdzšinējo pieredzi pašvaldības līdzfinansēto projektu realizēšanā, "Olaines Domes Vēstis" uz sarunu aicināja dārzkopības kooperatīvās sabiedrības "Jāņupe-2" vadītāju Antoņinu Grunšteini.

Pastāstiet, lūdzu, mazliet par līdz šim realizētajiem labiekārtošanas projektiem un par to, vai Jūs kopumā esat apmierināta ar sasniegtajiem rezultātiem.
Pirmkārt, ar rezultātiem esmu ļoti apmierināta. Pēdējo sešu gadu laikā ir realizēti jau trīs projekti, un šogad tiks realizēts ceturtais. Vēlos piebilst arī to, ka mēs bijām viens no pirmajiem Olaines novada kooperatīviem, kas izmantoja iespēju labiekārtot koplietošanas zemi ar pašvaldības līdzfinansējumu.
Runājot par realizētajiem projektiem, pirmais projekts, kas bija vairāk tāds kā izmēģinājuma projekts, bija saistīts ar caurteku izveidi zem ceļiem. Mūsu dārzkopības sabiedrībā ceļi ir diezgan paplati, līdz ar to caurtekas pārsniedza pat sešu metru garumu. Nākamā projekta ietvaros tika paplašināti meliorācijas grāvji, lai ūdens tiktu novadīts līdz upei, un paralēli tika atjaunotas arī caurtekas. Trešā projekta ietvaros tika tīrīti un paplašināti ugunsdzēsības dīķi, veicot arī apkārtējās vides labiekārtošanas darbus.
Kā jau minēju, šogad tiks realizēts ceturtais projekts. Šī projekta ietvaros ir paredzēts kooperatīvā esošo ceļu kapitālremonts, kopumā remontējot ceļus 550 metru garumā. Šajā projektā ar pašvaldības finansiālu atbalstu ir plānots ieguldīt aptuveni 10 000 eiro.

Kas īsti pieņem lēmumus par veicamajiem darbiem katra labiekārtošanas projekta ietvaros, un kurš uzņemas procesa vadīšanu?
Lēmumi tiek pieņemti kopsapulcēs. Parasti kooperatīva valde nāk klajā ar konkrētiem priekšlikumiem par veicamajiem darbiem un tad kopīgi arī tiek izlemts, kādi darbi tiks veikti. Procesa vadīšanu principā uzņemos es pati, un man aktīvi palīdz arī citi dārzkopības sabiedrības "Jāņupe- 2" valdes locekļi.

Kad labiekārtošanas projekts ir uzsākts, cik ātri darbi virzās uz priekšu?
Projekti uz priekšu virzās raiti. Piemēram, iepriekšējā projekta realizācija tika uzsākta jau pavasarī, lai gan darbus bija plānots uzsākt tikai vasarā.

Pašvaldība līdzfinansē labiekārtošanas projektus, bet ir jābūt arī dārzkopības sabiedrības finansējumam. Kā iegūstat pārējos nepieciešamos līdzekļus?
Finansiālos līdzekļus labiekārtošanas projektiem mēs iegūstam no kooperatīva biedru iemaksām. Jāsaka, ka visa nauda, kas saņemta no biedriem, lielākoties tiek ieguldīta tieši šajos projektos.

Kā sākotnēji uzzinājāt par pašvaldības piedāvātajām iespējām?
Manuprāt, pirmo reizi par šādu iespēju uzzināju tieši no raksta informatīvajā izdevumā "Olaines Domes Vēstis".

Ko Jūs varētu ieteikt citām dārzkopības sabiedrībām?
Citām dārzkopības sabiedrībām iesaku cītīgi strādāt un noteikti nekautrēties izmantot pašvaldības piedāvātās iespējas. Pati neesmu no tām visvairāk pieredzējušām kooperatīva vadītājām, tomēr es eju un interesējos par piedāvātajām iespējām, un jāsaka, ka līdz šim man nekur nav atteikušies sniegt atbalstu.