Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2018. gada 20. oktobris

       

Jaunumi

2017-10-23
Sekmīga nedēļas nogale Olaines šahistiem
Olaines šaha pulciņa dalībnieki tikušies gada sacensību otrajā posmā, savukārt pēc bērnu turnīra noticis pieaugušo šaha turnīra 2. posms. Pieci jaunie šahisti devušies arī uz Rīgas klasifikācijas turnīriem, lai cīnītos par nākamajām sporta klasēm.

Bērnu šaha turnīrs aizritēja ārkārtīgi nopietnā gaisotnē, sagādājot ne vienu vien pārsteigumu pašiem spēlētājiem un līdzjutējiem. Pārsteidzoši, ka draudzība ārpus spēlēm un treniņos nekādi neietekmēja to, kas notika uz šaha galdiņiem limitētajā spēles laikā (8 minūtes uz partiju plus 4 sekundes bonusā par katru gājienu), piemēram, kad ceturtajā kārtā tikās abi tā brīža līderi un prognozējamie turnīra uzvarētāji - Emīls Mieriņš un Tomass Sigats - partija noslēdzās ar mūžīgo šahu un neizšķirtu vien tad, kad abiem bija palikušas nedaudzas sekundes. Tā gan arī bija pēdējā kārta, kur viss gāja pēc it kā paredzama scenārija... Jau nākamajā kārtā Emīls zaudēja Dāvidam Lukašēvicam, bet Tomass to pašu izdarīja vēl nākamajā, un Dāvids, kas turnīru iesāka ar savu vienīgo zaudējumu Elizabetei Kokinai, kļuva par vienīgo līderi. Arī pēdējā kārtā tika gūta vēl viena uzvara un Dāvids ar 6 punktiem no 7 kļuva par posma uzvarētāju! Apsveicam! Otrajā un trešajā vietā ar 5.5 punktiem ierindojās mūsu titulētākie, 2. sporta klases šahisti Emīls Mieriņš un Tomass Sigats, savukārt 1. posma otrās vietas ieguvējs Adrians Broks ar 4.5 punktiem šoreiz palika aiz godalgoto pjedestāla. Toties pirmklasniecei Aigai Gansonei beidzot izdevās apsteigt savas pieredzējušākās treniņbiedrenes un iegūt meiteņu kausu ar 4 punktiem no 7.

Pēc bērnu turnīra 38 dalībnieki sacentās pieaugušo turnīra 2. posmā, to skaitā arī seši tikko septiņas kārtas nospēlējušie bērni. Par turnīra uzvarētāju ar 7 punktiem no 8 pēc papildrādītājiem kļuva jelgavnieks Edgars Stepiņš, kurš gan zaudēja olainietim Kasparam Rammam, savukārt Kaspars jau bija zaudējis vienu partiju 4.kārtā, trešā vieta -  rīdziniekam Kristapam Krētainim. Labākā jaunieša balvu ar 3.5 punktiem pieaugušo konkurencē izcīnīja Emīls Mieriņš, tikpat punktu arī Tomasam – treniņbiedri atkal līdzās! Tikai puspunkts mazāk pirmklasniekam Rihardam Atvaram!

Pieaugušo turnīra laikā šaha pulciņa bērnu līdzjutēju uzmanība tika sadalīta starp vēl vienu turnīru – uz Rīgas klasifikācijas turnīriem cīnīties par III sporta klasi devās Adrians Broks, Elizabete Kokina un Aiga Gansone, bet Dāvids Lukaševics un Sebastians Sevruks  –  par II sporta klasi. Neskatoties uz to, ka tikko bija aizvadīts nebūt ne viegls bērnu turnīrs, visi pieci mūsējie pirmās dienas četras kārtas aizvadīja izcili – Adrianam 4 no 4, Eizabetei, Aigai, Dāvidam un Sebastianam pa 3 punkti. Sporta klases paaugstināšanai bija nepieciešami 6 punkti no 8. Pirmais savu mērķi jau sestajā kārtā sasniedza Adrians, septītajā kārtā savu sesto uzvaru izcīnīja Elizabete, bet mazā Aiga spēja nodemonstrēt augstu  psiholoģisko noturību un uzvarēt pēdējā, astotajā kārtā. Visi trīs mūsu šahisti izcīnīja 3.sporta klasi, kas arī bija galvenais uzdevums! Taču ar to vēl nepietika, jo Adrians kļuva arī par turnīra uzvarētāju 47 dalībnieku konkurencē! Tiesa, pēdējā kārtā viņam bija jāspēlē ar Elizabeti un tikai viņi paši zina, kas īsti partijā notika – vai tas bija mazo, bet viltīgo olainiešu stratēģiskais plāns, vai kas cits, bet Adriana piekāpšanās ļāva Elizabetei izcīnīt augsto 2. vietu tik lielā turnīrā! Tūlīt aiz godalgotajiem  ceturtajā vietā vēl viena mūsējā – mazā pirmklasniece Aiga Gansone, kurai turnīra laikā bija pārliecinoši visspēcīgākie pretinieki, kas vēl jo vairāk pastiprina augstā sasnieguma vērtību! Starp visām turnīra meitenēm gan abām mūsējām augstā 1. un 2. vieta! Apsveicam!

III sporta klašu grupā Dāvidam un Sebastianam ar pirmās dienas trīs punktiem un otrās dienas diviem bija par maz klases izpildei, taču rezultāts vienalga ir ļoti augsts un slavējams! Puiši kā gandarījumu saņēma dalītas trešās vietas diplomus un medaļas, pēc papildrādītājiem ierindojoties 5. un 6. vietā 25 dalībnieku vidū.

Nav šaubu, ka šīs nedēļas pulciņa bērnu starti vēl vairāk iedvesmos Emīlu un Tomasu, kas nākamajā nedēļas nogalē Rīgā klasifikācijas turnīrā cīnīsies par augsto I sporta klasi. Vēlam tikpat labus rezultātus!

REZULTĀTI_OLAINE_BĒRNI:  http://chess-results.com/tnr305560.aspx?lan=1&art=4&wi=821

REZULTĀTI_OLAINE_PIEAUGUŠIE:  http://chess-results.com/tnr305562.aspx?lan=1&art=1&wi=821

4.sporta klašu rezultāti:  http://chess-results.com/tnr306950.aspx?lan=1&art=1&rd=8&wi=821

3.sporta klašu rezultāti:  http://chess-results.com/tnr306952.aspx?lan=1&art=1&rd=8&wi=821
 

 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: olainesdome@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: info@fpda.lv 
 

Vārda dienas svin:
Leonīds, Leonīda
Jaunumi e-pastā
Oktobris, 2018
P
O
T
C
Pk
S
Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031