Olaines novads - aktīvs, industriāls, zaļš!         Piesakies pašvaldības izdevuma "Olaines Domes Vēstis" saņemšanai Tavā pasta kastītē!     

2019. gada 21. janvāris

         

Jaunumi

2018-12-17
Skolēni no Jāņupes tumšajā laikā kļuvuši pamanāmāki uz ceļa
Pirmdien, 17. decembrī, akcijas “Esi pamanāms uz ceļa” ietvaros Olaines novada skolēniem no Jāņupes, kuri devās uz Olaines skolām pašvaldības nodrošināto skolēnu autobusu maršrutā Jāņupe–Olaine no gala pieturas “Mežsētas”, tika izdalītas atstarojošās vestes. Tās iegādātas par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Olaines novada pašvaldība sadarbībā ar Olaines novada pašvaldības policiju rīko akciju “Esi pamanāms uz ceļa” ar mērķi padarīt skolēnus, kuri vieni pārvietojas pa neapgaismotiem ceļiem, pamanāmākus tumšajā diennakts laikā, kā arī mudināt citu bērnu vecākus izvērtēt nepieciešamību viņu bērniem lietot atstarojošo vesti.

Ņemot vērā to, ka daudzviet Jāņupē nav ierīkots apgaismojums un daudz bērnu pārvietojas pa neapgaismotu ceļa malu, pašvaldība, neskatoties uz to, ka tas ir vecāku pienākums, un rūpējoties par bērnu drošību, pieņēmusi lēmumu izdalīt šajā ciemā dzīvojošajiem skolēniem atstarojošās vestes. 
 
Akcijas ietvaros katrs bērns, kurš brauc ar skolēnu autobusu kādā no reisiem maršrutā Jāņupe–Olaine, saņems atstarojošo vesti ar Olaines novada logotipu. Plānots, ka akcija noritēs trīs dienas – pirmdien, otrdien, trešdien –, lai aptvertu visus skolēnu autobusa reisus no Jāņupes.
 
Pašvaldības policijas darbinieki katram autobusā kāpjošajam skolēnam izsniedza atstarojošo vesti, izstāstot kāpēc un kad to vajadzētu lietot, un brauciena laikā ar bērniem vēlreiz pārrunāja arī citus ar drošību saistītus jautājumus. 
 
Ceram, ka bērni rūpēsies par savu drošību un izmantos viņiem izdalīto un tam paredzēto inventāru. Tāpat arī ceram, ka, pievēršot uzmanību šai problēmai, mudināsim Olaines novada vecākus rūpēties par bērnu drošību, gan nodrošinot viņus ar atstarojošo vesti, gan runājot ar bērniem par tās lietošanas nepieciešamību, lai arī viņi paši apzinātos, cik tas ir svarīgi. 
 
Atgādinām skolēnu vecākiem un ikvienam gājējam, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem “diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem”.
 
Neizdarot tik vienkāršu lietu, kā uzvilkt atstarojošo vesti diennakts tumšajā laikā, tiek riskēts ar pašu dārgāko – cilvēka veselību vai pat dzīvību!
 
 
Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
 
 
 

Drukāt

Olaines novads

Olaines novada pašvaldība
Tālrunis: 67964333
Mob.tālr.: 20178620
e-pasts: pasts@olaine.lv

Olaines pagasta pārvalde
Tālrunis: 67962442
Mob.tālr.: 29510971
e-pasts: pagasts@olaine.lv

Datu aizsardzības speciālists
Tālrunis: 26658265, 27753113
e-pasts: 
datu.specialists@olaine.lv
 

 
 

Vārda dienas svin:
Agnese, Agnija, Agne
Jaunumi e-pastā