Olaines panorāma
Video konkurss 8-12. klasēm

Video konkurss 8-12. klasēm

NOLIKUMS

 Konkursa organizators

            Olaines Vēstures un mākslas muzejs.

Konkursa idejas vispārīgais apraksts

            Jau senā vēsturē dzintars ir bijis pazīstams kā svarīgs un nozīmīgs kultūras elements. Latvijā tas ir bijis liels dārgums, to salīdzināja ar zeltu un dēvēja par jūras pērli un saules akmeni.

Dzintars vienmēr priecējis cilvēkus ar savdabīgo, vienreizējo mirdzumu, formas un krāsu toņu daudzveidību. Jau akmens laikmetā šo jūras pērli prata apstrādāt, veidojot no tā dažādus izstrādājumus, kā amuletus un rotas.

Lai arī dzintara vērtība pasaulē ir augsta, tomēr Latvijā tas nav aktuāls un populārs iezis. Tādēļ, par godu Muzeju nakts tēmai, Olaines Vēstures un mākslas muzejs izsludina ilustrāciju un daiļdarbu konkursu „DZINTARS LAIKA GRIEŽOS”, kura mērķis ir popularizēt dzintara seno vērtību, atklāt tā veidošanos, kā arī krāsu un formu daudzveidību, un raisīt pārdomas par to kā tas veidotos mūsdienās un nākotnē.

Visi iesniegtie video tiks izrādīti 17. maijā Muzeju naktī Olaines Vēstures un mākslas muzeja lielajā zālē.

Konkursa mērķis

            Veicināt dzintara veidošanās un izplatības vēstures izpēti jauniešu vidū, pēc tam to radoši attēlojot video formātā.

Darbu iesniedzēji

            Konkursā aicinātas piedalīties visi Olaines 1. un 2. vidusskolas vecāko klašu audzēkņi (no 8 līdz 12 klasei), kuriem kopīgi ar klases biedriem patīk radoši izpausties veidojot video.     

Darbu tēmas

            Konkursā var piedalīties iesniedzot video (īsfilma, animācija, reklāmas rullītis, u.c.).

            Kopā ar klasi uzņemiet video par dzintara veidošanos pagātnē, tagadnē vai nākotnē. Piemēram, kā mazais kukainītis ir ticis tajā, kā sveķu gabaliņš ir ceļojis pa jūrām, līdz izveidojies par dzintaru, kāds tas ir izskatījies sākumā un kā mainījies daudzu miljonu gadu garumā. Ja dzintars veidotos tagad, tad kā tas notiktu, no kā veidotos, ko nākotnes cilvēki pēc miljoniem gadu tajā saskatītu, kādu vēstījumu mēs viņiem nodotu? Vai nākotnē dzintars veidotos tāpat, kā mums visiem pazīstamais dzintars? Vai krāsa, faktūra un sastāvs būtu tāds pats? Vai šim nākotnes dzintaram arī būtu nepieciešama jūra, lai tas vairāku miljonu gadu laikā izveidotos tāds, kā mēs to visi pazīstam tagad?        

Darbu iesniegšana un vērtēšanas kritēriji

            Darbi tiek iesniegti Olaines Vēstures un mākslas muzejam līdz 2. maijam.

            Maksimālais video garums 10 minūtes.

            Izveidotie video tiek iesniegti CD diskos, uz diska vai uz atsevišķas lapas jānorāda konkursa dalībnieku iesniedzēju informāciju (klase, skola, skolēnu skaits, klases audzinātājs) un nelielu izvēlētās tēmas aprakstu.         

            Vērtēšanas kritēriji:

  • iesniegtā darba atbilstība nolikumam;
  • darba formāts;
  • unikalitāte un radošums.

Darbu izvērtēšana un apbalvošana

            Darbi tiks izvērtēti divu nedēļu laikā pēc to iesniegšanas un klasei, kura būs iesniegusi vislabāko video, būs iespēja iet nakts ekskursijā kopā ar Olaines Vēstures un mākslas muzeja vecāko speciālistu.

            Par nakts ekskursiju - interesants un aizraujošs nakts pārgājiens pa vēsturiskajām cīņu vietām mūsu novadā. Pārgājiens nebūs viegls un būs jāsaņem visa drosme, lai tiktu līdz mērķim, jo ceļā būs daudz pārbaudījumu un šķēršļi, kur katrs varēs izmēģināt savus spēkus veiklībā un izturībā. Pārgājiens notiks naktī lāpu gaismā.

Papildu informācija

            Jautājumus par konkursa norisi rakstīt uz e-pastu olainesmuzejs@gmail.com.