Olaines panorāma
Olaines brīvās cīņas sportisti uzrāda augstu sniegumu Eiropas jauniešu sacensībās

Olaines brīvās cīņas kluba sportisti Eiropas lielākajā jauniešu turnīrā “Tallinn Open 2023” izcīnījuši augstus rezultātus!

Šogad brīvās cīņas turnīrā “Tallinn Open 2023”, kurš nu jau oficiāli ir lielākais jauniešu turnīrs Eiropā, piedalījās 2300 sportistu no 32 pasaules valstīm! Konkurence bija ļoti augsta un mūsu Olaines novada cīkstoņu sniegums bija dažāds.

Mūsu meitenes Margarita Kirilova un Darja Markova demonstrēja augstvērtīgu sniegumu un kārtējo reizi pierādīja, ka U-13 vecuma grupā ir vienas no labākajām Eiropā. Šoreiz abām startējot vienā svara kategorijā (līdz 60 kg) abas aizcīnijās līdz finālam, kurā pārāka bija Margarita, kļūstot par turnīra uzvarētāju, Darjai -  2. vieta! Margarita turnīra gaitā uzvarēja ļoti spēcīgas sportistes no Latvijas, Ukrainas un Zviedijas. Lielisku sniegumu demonstrēja arī mūsu Viktorija Rečkina, kura izcīnīja uzvaras pār Nīderlandes un Igaunijas sportistēm un kļuva par turnīra uzvarētāju svara kategorijā līdz 26 kg. Veiksmīgu turnīru aizvadīja arī Madara Praulīte svara kategorijā līdz 45 kg. Turnīra gaitā Madara aizvadīja 7 cīņas no kurām 5 uzvarēja un piekāpās tikai ļoti spēcīgām Ukrainas un Zviedrijas cīkstonēm, 24 sportistu konkurencē izcīnot augsto 5. vietu! No puišiem visveiksmīgāk startēja Artūrs Gailišs, svara kategorijā līdz 40 kg. Artūrs aizvadīja 5 cīņas, no kurām uzvarēja trijās, pārspējot Izraēlas un divus Ukraiņu cīkstoņus, bet piekāpās cīkstoņiem no ASV un Somijas.

Kopvērtējumā Artūram augstā 4. vieta 15 sportistu konkurencē! Lai arī neizdevās izcīnīt augstas vietas, konkurētspējīgu sniegumu demonstrēja Timurs Kujalovs, Damians Badredinovs un Dmitrijs Daliba, kuri demonstrēja augstvērtīgu un konkurētspējīgu sniegumu pret spēcīgiem pretiniekiem.

Dalība šāda mēroga turnīrā ir milzīga un noderīga pieredze gan mūsu sportistiem, gan treneriem, lai saprastu kā veidot treniņu procesu nākotnē un pie kā strādāt, lai uzlabotu sniegumu starptautiskā līmenī.