Olaines panorāma
Jau drīz – “Laukiem būt!” jaunā sezona

Jau drīz – “Laukiem būt!” jaunā sezona

Jau drīz – “Laukiem būt!” jaunā sezona

Pēc nedēļas 6. oktobrī – ar informatīvo dienu visos Latvijas reģionos sāksies jau 12. “Laukiem būt!” sezona, ko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) īsteno aktivitātes “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” ietvaros.

Informatīvā diena, kas notiks 26 LLKC birojos, ir lieliska iespēja uzņēmīgiem un zinātkāriem jauniešiem saprast, vai un kā vēlmei īstenot savu biznesu laukos var gūt atbalstu un iedrošinājumu, izmantojot piedāvātās mācības un noslēguma konkursu ar naudas balvām. 

Mācības paredzētas no oktobra līdz novembrim, daļēji klātienē birojos visā Latvijā, daļēji attālināti tiešsaistes platformā ZOOM. Sešas mācību dienas sadalītas pa 1 dienai nedēļā, lai jaunieši tās varētu apvienot ar darbu vai studijām.

Mācību tēmu loks ļoti plašs – sevis kā uzņēmēja apzināšanās, idejas ģenerēšana un attīstība, uzņēmējdarbības pamati, aktuālie finansējuma piesaistīšanas instrumenti laukos, biznesa plāns kā idejas attīstības pamats, finanšu plānošana, tirgus analīze, mārketings un reklāma, prezentēšanas prasmes, pārdošana u. c. tēmas, kas ir būtiskas jaunajam uzņēmējam. Jaunieši, kuri mācību noslēgumā veiksmīgi prezentēs savu biznesa ideju, varēs startēt arī biznesa ideju konkursā “Laukiem būt!” un cīnīties par naudas balvām.

Inita Krivašonoka, “Laukiem būt!” projekta vadītāja: “Lai palīdzētu jauniešiem labāk izprast, kas sagaida uzņēmējdarbības ceļā, sadarbībā ar finanšu institūciju ALTUM, Latvijas Jauno zemnieku klubu, lektoriem un konsultantiem esam izveidojuši praktisko uzdevumu ceļvedi “No idejas līdz uzņēmējdarbībai”, ko dāvināsim arī katram mācību dalībniekam. Tā kā biznesa plāns jauniešiem parasti šķiet biedējošs un nesaprotams, tad ceļvedis noteikti kalpos kā pamats tā izstrādei.”

Arī šogad mācībās gaidām kā tos, kurus vajag iedrošināt spert šo pirmo būtisko soli pretim sava biznesa radīšanai, tā arī tos, kuri jau drosmīgi iet pretī izvēlētajiem mērķiem!

 

Papildu jautājumiemlaukiembut@llkc.lv.

Plašāka informācija un iespēja jau tagad pieteikties pie atbildīgā konsultanta sev ērtākajā birojā visā Latvijāhttps://laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba/jauniesi-uznemejdarbiba/atbalsts-jauniesiem-uznemejdarbibas-veicinasana.