Olaines panorāma
Erasmus+ starptautiskā skolu projekta "Water unites us" norise Olaines 1. vidusskolā

Erasmus+ starptautiskā skolu projekta "Water unites us" norise Olaines 1. vidusskolā

Projekta mērķis – izmantojot inovatīvas mācību metodes, motivēt skolēnus iegūt no izglītības sistēmas pēc iespējas vairāk zināšanu, prasmju un iemaņu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta koordinators ir Grieķija, vēl projektā piedalās Itālija, Portugāle, Horvātija, Turcija un Latvija – Olaines 1.vidusskola.

Skolotāju, skolu direktoru tikšanās Olainē

No 28.11.2017. līdz 30.11.2017. notika pirmā Erasmus+ projekta "Water unites us" skolotāju tikšanās Latvijā, Olaines 1.vidusskolā. Tikšanās piedalījās partnerskolu projektu koordinatori un skolu direktori no Argostoli Grieķijā, Lečes Itālijā, Paredes de Coura Portugālē, Metkovič Horvātijā un Akhisar Turcijā.

Tikšanās mērķis bija izrunāt aktivitātes pirmajam projekta gadam, lai sasniegtu projektā izvirzītos mērķus un uzdevumus, precizēt katras valsts uzdevumus projektā. Tikšanās laikā viesi iepazinās ar Vecrīgu, ekskursiju vadīja 12.klases skolēns Artis Segrums, un Jūrmalu, kur ekskursiju vadīja 12.klases skolēni Vairis Stramkalis un Edvīns Judins. Viesi nedaudz iepazinās arī ar Jelgavu.

Skolā partneri prezentēja savas skolas, pilsētas un tuvāko apkārtni, iepazinās ar Olaines 1.vidusskolu un bija patiesi izbrīnīti par tās plašumu, tehnisko nodrošinājumu, sakoptajām, košām telpām un mūsu brīnišķīgo bibliotēku. 30.novembrī partneri un mūsu skolas Erasmus komanda prezentēja savas Eko sistēmas skolas konferenču zālē 10.-12.klašu skolēniem.

Projekta  vizītes laikā notika arī tikšanās ar Olaines novada domes priekšsēdētāju Andri Bergu. Berga kungs pastāstīja projekta partneriem par izglītības iestādēm Olainē, domes atbalstu ģimenēm ar bērniem, novada pedagogiem. Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Mārīte Zaube informēja par jauniešu aktivitātēm Olaines novadā. Viesi noskatījās prezentāciju par Olaines novadu un jauniešu izveidoto filmu par Olaini. Neformālās sarunās tika pārrunāti dažādi ar izglītību saistīti jautājumi. Viesi iepazinās arī ar Olaines pilsētas izaugsmi Olaines muzejā.

Pirmā mobilitāte Paredes de Coura Portugālē

No 24.02.2018. līdz 03.03.2018. Olaines 1.vidusskolas skolas delegācija 5 cilvēku sastāvā devās uz pirmo Erasmus+ projekta "Water unites us" mobilitāti Paredes de Coura Portugālē. Braucienā devās projekta koordinatore Lilita Zujeva, skolas direktors Jāzeps Volāns un 10.klašu skolēni Lauris Meļņikovs, Markuss Baratinskis un Kristiāns Miglinieks.

Mobilitātes laikā visas partnervalstis prezentēja savu mājas darbu - "Vietējās tradīcijas" un "Ūdens sporta veidi", bija tikšanās ar Paredes de Coura municipalitātes pārstāvjiem. Vizītes laikā apmeklējām Paredes de Coura muzeju, iepazināmies ar pilsētas vēsturi, guvām priekšstatu par vietējām tradīcijām un svētku pasākumiem. Bija iespēja apmeklēt arī tuvāk esošās pilsētas Melgaco un Viana do Castelo. Nedaudz iepazinām arī Porto.

Otrā tikšanās Leče Itālijā    

No 14.04.2018. līdz 21.04.2018. Olaines 1.vidusskolas delegācija piecu cilvēku sastāvā devās uz otro Erasmus+ projekta "Water unites us" mobilitāti Leče, Itālijā. Braucienā piedalījās projekta koordinatore Olaines 1.vidusskolā Lilita Zujeva, bioloģijas skolotāja Lelda Balode un trīs 10.-11.klašu skolnieces – Ksenija Vasiļjeva, Alīne Kurme, Nika Valērija Vēvere.

Mobilitātes laikā visas partnervalstis prezentēja savu mājas darbu "Ūdens ķīmiskie parametri", bija tikšanās ar Lečes pilsētas mēru Karlo Salvemini. Pirmdienas vakarā notika jau tradicionālais Starpkultūru vakars ar nacionālajiem ēdieniem, mūziku un tradicionālajām dejām. Otrdien devāmies apskates ekskursijā pa Lečes pilsētu, apmeklējām Kārļa V cietoksni, amfiteātri. Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt vairākas mācību ekskursijas – boksītu karjeru Otranto, Otranto vecpilsētu, apmeklēt Trikases ostas muzeju, izbaudīt jūras veltes pusdienās, noteikt jūras ķīmisko sastāvu laboratorijā. Ceturtdien devāmies ekskursijā uz Dabas vēstures muzeju Kalimerā. Šeit uzzinājām, kā tiek sniegta palīdzība nelaimē nonākušajiem Caretta caretta bruņurupučiem un bija unikāla iespēja pašiem piedalīties viena tikko atvesta bruņurupuča veselības stāvokļa noteikšanā un piedalījāmies jau atveseļotā bruņurupuča palaišanā jūrā.

Atbraucot un aizbraucot uz Leči, vienu nakti pavadījām Bari, bija iespēja pastaigāties pa Bari vecpilsētas šaurajām ielām, paskatīties uz Bari un jūru no putna lidojuma, apmeklējām arī pareizticīgo pasaulē slaveno Sv.Nikolaja baziliku.

Nākamā tikšanās notiek Argostoli Grieķijā no 21.09.2018. līdz 30.09.2018. Mājas darba tēma – "Purva flora un fauna".

Projekta koordinatore Olaines 1.vidusskolā Lilita Zujeva