Olaines panorāma
Atlikušas 15 dienas, lai pieteiktos Grantu programmā “(ie)dvesma”

Atlikušas 15 dienas, lai pieteiktos Grantu programmā “(ie)dvesma”

Atlikušas 15 dienas, lai pieteiktos Grantu programmā “(ie)dvesma”

1. septembrī sākās projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai var pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un uz to var pretendēt gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

SIA “EOF Consulting” pērn grantu programmas ietvaros saņēma 10 000 EUR no Olaines novada pašvaldības, lai nodrošinātu datormodelēšanas pakalpojumus ražošanas uzņēmumiem. “Ar granta līdzekļiem finansējām industrijai paredzētās programmatūras izstrādi, proti, ārpakalpojumā piesaistījām programmētājus nelielu, bet ļoti specifisku darbu veikšanai. Dalību konkursā vērtējam ļoti pozitīvi, jo ieguvām ne tikai pieredzi un kontaktus, bet arī vērtīgu kritiku no ļoti kompetentas žūrijas, kas tālāk palīdz izaugsmē,” atzīst uzņēmuma valdes loceklis Juris Vencels.

Projektu pieņemšana sākās 1. septembrī un ilgs līdz 30. septembrim. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. novembrī. Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks arī informatīvi semināri, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

Pretendenti, kuri plāno iesniegt pieteikumu Olaines novadā, konsultācijas var saņemt Olaines novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrā, rakstot uz onuac@olaine.lv vai zvanot pa tālr.nr. 29417886.