Olaines panorāma
Atskats uz mobilā jaunatnes darba aktivitātēm 2023.gada ziemas mēnešos

Atskats uz mobilā jaunatnes darba aktivitātēm 2023.gada ziemas mēnešos

Atskats uz mobilā jaunatnes darba aktivitātēm 2023.gada ziemas mēnešos

Šogad Olaines Jauniešu centrs “Popkorns” uzsācis otro mobilā jaunatnes darba sezonu projekta “Jaunatnes darbs jaudīgam novadam” ietvaros. Viens no projekta mērķis ir sasniegt un aktivizēt jauniešus, kas dzīvo Olaines novada ciemos - Jaunolainē, Medemciemā, Jāņupē, Vaivados, Gaismās, Pēterniekos un citur, lai visiem ir iespēja saturīgi pavadīt savu brīvo laiku neatkarīgi no dzīves vietas.

Janvāra beigās OJC “Popkorns” telpās tika organizēts mobilā darba ar jaunatni atklāšanas pasākums, kura laikā jaunatnes darbinieces Ketija un Krista iepazīstināja jauniešus par to, kas ir mobilais darbs ar jaunatni un kādas aktivitātes tika veiktas iepriekšējā sezonā. Pasākumā piedalījās jaunieši gan no Olaines pilsētas, gan no Olaines novada ciemiem – Medemciema, Jāņupes un Jaunolaines. Pasākumā jaunieši, kas iepriekšējā sezonā bija piedalījušies kā brīvprātīgie, dalījās ar savu pieredzi šajā darbā un aicināja iesaistīties arī citus.

Sniegainajā februārī jaunatnes darbinieces kopā ar brīvprātīgajiem devās uz Olaines novada ciemiem ar “siltu” aktivitāti - ugunskura vakariem. Aktivitātes laikā jaunieši gan no ciemiem, gan Olaines dalījās pieredzes stāstos, cepa desiņas, saldos zefīrus un sildījās pie ugunskura. Vietās, kur neizdevās iekurt ugunskuru, projekta dalībnieki devās pastaigās.

Martā jaunatnes darbinieces Krista un Ketija kopā ar brīvprātīgajiem devās uz ciemiem, lai kopā ar vietējiem jauniešiem veidotu orientēšanās maršrutus, kas tiks izmantoti jau aprīlī. Šī aktivitāte tiešā veidā rosināja jauniešus līdzdarboties un veidot aktivitātes citiem sava vecuma vienaudžiem.

 

Savukārt, aprīlī OJC “Popkorns” aicina visus jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem piedalīties orientēšanās spēlēs, kas notiks Gaismās (14.aprīlis), Jaunolainē (21.aprīlis) un Jāņupē (24.aprīlis).

Transports aprīlī uz mobilā darba ar jaunatni aktivitātēm atiet no OJC “Popkorns”:

14.aprīlī plkst.16:30

21.aprīlī plkst.16:30

24.aprīlī plkst.16:30

Jāpiesakās pie Kristas (29346430) vai Ketijas (26081112) vismaz dienu iepriekš.

 

Liels atbalsts OJC “Popkorns” aktivitāšu organizēšanā ir biedrības “Medemciema attīstībai” un “Jaunolaines attīstībai” pārstāvji.

Mobilā darba ar jaunatni aktivitātes līdz šim norisinās ne tikai Olaines novada ciemos, bet arī Olaines pilsētā. Jaunatnes darbinieces kopā ar brīvprātīgajiem divas reizes mēnesī dodas pastaigās pa Olaines ielām un vietām, kurās jaunieši uzturas visbiežāk. Līdz šim jaunatnes darbinieces ir novērojušas, ka jauniešu populārākās atrašanās vietas ir Olaines Mežaparks, Olaines 2.vidusskolas stadions un OJC “Popkorns”.

Pilsētas mobilais darbs ar jaunatni vairāk tiek koncentrēts uz jauniešu sajūtām, vajadzībām un problēmām. Kā jaunatnes darbinieces saka: “Mēs gribam, lai jaunieši tiek sadzirdēti, lai viņi saprot, ka viņiem esam mēs - viņus kāds uzklausa un viņiem ir pie kā vērsties, ar ko draudzēties un kam pasūdzēties. Nereti jaunieši mums sūdzas par problēmām skolā, ģimenē, draugu lokā, un mēs cenšamies viņiem palīdzēt vai vienkārši uzklausām, lai gan pirmo reizi dzīvē satiekam šos jauniešus.”

 

Olaines novada jaunatnes darbinieces Krista un Ketija mobilajā darbā ar jaunatni aicina piedalīties brīvprātīgajā darbā jauniešus vecumā no 16 gadiem:

Ja Tev patīk komunicēt ar citiem, nebaidies uzsākt sarunu, un būtu gatavs/-a regulāri iesaistīties brīvprātīgajā darbā vairāku mēnešu garumā, tad  piesakies par brīvprātīgo mobilajā darbā ar jaunatni.

Kas Tev kā brīvprātīgajam būs jādara? Jādodas kopā ar kādu no jaunatnes darbiniecēm pastaigās pa Olaines ielām un jāpalīdz vadīt aktivitātes Olaines novada ciemos.

Sīkāku informāciju par pieteikšanos un transportu meklē Olaines jauniešu centra “Popkorns” Instagram (@olainesjauniesiem) un Facebook kontos, kā arī pie jaunatnes darbiniecēm Kristas (29346430) un Ketijas (26081112).

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros.