Olaines panorāma
E-pakalpojumu izmantošana gatavojoties 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

E-pakalpojumu izmantošana gatavojoties 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

Vienotie klientu apkalpošanas centri (turpmāk – VPVKAC) sniedz konsultācijas iedzīvotājiem e-pakalpojumu lietošanā:

  • E-pakalpojums “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa” (ar autentifikāciju). Pakalpojuma ietvaros vēlētājam ir iespējams noskaidrot gan savu vēlēšanu apgabalu, gan arī to mainīt uz citu vēlēšanu apgabalu, kurā tam ir likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums (izņemot Rīgu). Gadījumā, ja vēlētājs nav reģistrēts nevienā vēlēšanu apgabalā, tad tam, izmantojot šo pakalpojumu, ir iespējams pieteikties balsošanai tajā pašvaldības vēlēšanu apgabalā, kurā tam ir likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums (izņemot Rīgu). Pakalpojuma ietvaros ir pieejama saite uz Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk – CVK) mājas lapu, kurā iespējams noskaidrot vēlēšanu apgabalā iekļauto vēlēšanu iecirkņu adreses;
  • E-pakalpojums “Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs” (ar autentifikāciju).Pakalpojuma ietvaros vēlētājam ir iespējams pieteikties balsošanai pa pastu, ja tas vēlēšanu dienā atradīsies ārvalstīs. Lai izmantotu iespēju pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm, vēlētājam ir jābūt reģistrētam kādā no vēlēšanu apgabaliem vai jāreģistrējas vēlēšanām tajā vēlēšanu apgabalā, kurā vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums (izņemot Rīgu),- vispirms ir jāreģistrējas balsošanai vēlēšanu apgabalā;
  • E-pakalpojums “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana” (bez autentifikācijas). Pakalpojuma ietvaros vēlētājam ir iespējams noskaidrot savu vēlēšanu apgabalu, kurā vēlētājs ir reģistrēts, kā arī pakalpojumā ir pieejama saite uz CVK mājas lapu, kurā iespējams noskaidrot vēlēšanu apgabalā iekļauto vēlēšanu iecirkņu adreses.

 

E-pakalpojumi pieejami PMLP mājas lapā https://www.pmlp.gov.lv/lv/velesanas/ vai portālā www.latvija.lv .

 

Vēlēšanu apgabala maiņu vēlētājam ir iespējams veikt no š.g. 27. marta līdz š.g. 27.maijam, savukārt, reģistrāciju balsošanai pa pastu vēlētājam, ja tas atradīsies ārvalstī būs iespējams veikt no š.g. 27.marta līdz š.g. 24.aprīlim.

Informācija par 2021.gada 5.jūnija pašvaldību domes vēlēšanām pieejama CVK mājas lapā www.cvk.lv vai zvanot uz CVK informatīvo tālruni 67049999.

Jautājumos par augstākminēto e-pakalpojumu lietojamību var sazināties ar PMLP, nosūtot jautājumus uz pdad@pmlp.gov.lv vai konsultacijaskac@pmlp.gov.lv.