Olaines panorāma
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro

Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro

Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Ropažu un Stopiņu novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs programmā “(ie)dvesma” šogad ir pieaudzis līdz 80 000 eiro. Programmas “(ie)dvesma” grantus varēs saņemt gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, bet jau šobrīd programmas īstenotāji aicina visus interesentus iepazīties ar konkursa nosacījumiem.

Grantu programmas aizsācējiem un iepriekšējā gada sadarbības partneriem - SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Siguldas novadiem, šogad pievienojušies arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu. Katrs no partneriem piešķirs 10 000 eiro finansējumu, uz kuru varēs pretendēt uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no septiņām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un uzņēmumi, kuri ir dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un šogad plānots izsniegt vismaz astoņus grantus. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

“Mūsu stāsts kā uzņēmējam sākās tikai pateicoties grantu programmai “(ie)dvesma”, jo visu laiku darbojos mājražotāja līmenī. Savukārt grantu programma “(ie)dvesma” bija kā atspēriens jaunam solim - nodibināt SIA, atrast telpas, pievienot sev palīgus un paplašināt darbību kopumā,” stāsta granta 2018. gada ieguvēja - SIA “Divendi” - dibinātāja Dina Ose. SIA “Divendi” pamatdarbība ir kostīmu ražošana. SIA “Divendi” savu produkciju šobrīd eksportē uz tādām valstīm kā ASV, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju, Austrāliju, Izraēlu, Kanādu.

”Mēs esam kā piemērs, ka ir iespējams dabūt šādu atbalstu, kas mums ir devis iespēju attīstīties jau nākamajā līmenī - pārlekt no mazā mājražotāja uz lielo mājražotāju,” stāsta SIA ”Smalkais muslis” dibinātāja, zīmola vadītāja Ieva Biķe.  Savukārt uzņēmuma otra īpašniece Ilze Kalāce-Bērziņa norāda uz nākotnes plāniem: ”Mūsu nākotnes plānos ir pāriet uz lielākām ražošanas telpām. Un, tā kā esam pieejami arī Igaunijā, tad mēs vēlētos aptvert visu Baltijas tirgu.”

Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, un tā noslēgsies 30. septembrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 14. novembrī.

Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

27. augustā

seminārs Ķekavā

28. augustā

seminārs Siguldā

03. septembrī

seminārs Stopiņos (Ropažu un Stopiņu grantu programmas jaunajiem dalībniekiem)

04. septembrī

seminārs Jūrmalā

05. septembrī

seminārs Mārupē (Mārupes un Olaines grantu programmas jaunajiem dalībniekiem)

Žūrijas komisijā darbosies pārstāvji no SEB bankas, Jūrmalas pilsētas domes, Ķekavas novada pašvaldības, Mārupes novada Domes, Olaines novada pašvaldības, Siguldas novada pašvaldības, Ropažu novada pašvaldības, Stopiņu novada domes, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas Biznesa inkubatora, Jūrmalas pilsētas domes Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības “Ķekavas Novada uzņēmēju padome”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Mārupes novada Uzņēmējdarbības atbalsta konsultatīvās padomes, Nodibinājuma “Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs”, Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības ”Ropažu novada uzņēmēji”, biedrības “Stopiņu novada uzņēmēju biedrība”.

Saņemto pieteikumu atlase notiks četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma