Olaines panorāma
Informācija par gulbjiem Līdumu karjerā, Olaines novadā

Informācija par gulbjiem Līdumu karjerā, Olaines novadā

Informācija par gulbjiem Līdumu karjerā, Olaines novadā

Vairāki Olaines novada iedzīvotāji ir nobažījušies par piecu gulbju, kuri, iestājoties ziemai, nelido prom, bet turpina uzturēties Līdumu karjerā, likteni. Iedzīvotāji par to ir uzrunājuši pašvaldību, Latvijas Ornitoloģijas biedrību, Rīgas zoodārzu un Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrību "Drauga Spārns".

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties par to, ka šobrīd Līdumu karjerā ir sastopami tikai divi gulbji, jo pārējos (trīs) Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrība "Drauga Spārns" ir jau nogādājusi uz "Drauga Spārns" savvaļas putnu rehabilitācijas vietu, kur gulbji uzturēsies līdz 2023. gada martam-aprīļa sākumam. Pēc tam putnus atkal palaidīs brīvībā, bet tas nenotiks Līdumu karjerā. Lai putni labi justos un iemācītos par sevi rūpēties, gulbjus paredzēts palaist vietā, kur būs gulbju bars ar dažāda vecuma šīs sugas putniem.

Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrībai "Drauga Spārns" vēl neizdevās noķert atlikušos divus gulbjus, bet biedrība centīsies to izdarīt. Ceram, ka tas izdosies!

Savukārt Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iedzīvotājus šobrīd pārtraukt gulbju barošanu. Kamēr ūdens nav pilnībā aizsalis, putns vēl var pagūt pārorientēties, saprotot, ka tam pašam jāmeklē sev barība, un tiklīdz tas nebūs iespējams, gulbji aizlidos uz citu vietu, kur varēs sevi pabarot. Latvijas Ornitoloģijas biedrība uzskata, ka putni ir pietiekami lieli, lai spētu paši par sevi parūpēties. Līdz šim tiem to darīt traucēja cilvēku rūpes – piebarošana. Gulbju barošanas pārtraukšana varētu arī palīdzēt Latvijas Savvaļas putnu palīdzības biedrībai "Drauga Spārns" noķert gulbjus un par tiem parūpēties līdz pavasarim.